przemo1013

Jaka skrzynie najlepiej wybrac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemo1013    0

Witam

 

planuje zakup jd 6330 premium lub 6630 premium i mam pytanie co do szkyni i wyposażenia :

-jaka skrzynie polecacie z 3 dostepnych

-jaka jest awaryjnosc tych skrzyni

-co myslicie o podłokietniku wielofunkcyjnym (comand arm)

-czy warto barć amortyzowana kabine

-czy w tych modelach jd jest inteligetne zarzadzanie mocą?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

power quad plus

jeśli masz kasę to bierz podłokietnik i amortyzacje zawsze to lepsza praca i dodatkowo TLS, tak zarządzanie mocą jest bo to premium ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Podłokietnik Command ARM jest dostępny tylko z skrzynio AutoPower i jest bardzo poręczny a jeździ się praktycznie jak samochodem z automatem tylko gaz i hamulec

Napisz co będziesz nim głównie robił

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

a jak jest ze skrzynia autopower?? jest awaryjna??

a czy modele serii 6 maja kabine na 4 slupkach?

Kabina na 4 słupkach jest za dopłatą.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo1013    0

to bedzie główny ciągnik w gospodarstwie więc bedzie robić wszystko a mam 100 ha.

chodzi mi zeby skrzynia byla dobra do kazdej roboty

a jaka duza ta dopłata do tych 4 slupków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumas    0

Ja kupiłem 7730 z 5 biegową skrzynia z 4 półbiegami i bardzo ją sobie chwale . Poza tym jest ona najtrwalsza. Koniecznie weź TLS zupełnie inny komfort pracy, natomiast amortyzowana kabina jest zbędna.

Podłokietnik jest w parze z automatem ale powiem szczerze miałem automat na testach i nie przypadł mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Kabina amortyzatorowana jest potrzebna :) jak brac to pelna amortyzacja obowiazkowo ! Ja posiadam skrzynie autoquad+ 6 biegow, 4 polbiegi i spokojnie mi tyle starczy. Automat dziala dobrze, aczkolwiek przydalyby sie utawienia za pomoca ktorych utawialoby sie obroty przy jakich sie zmieniaja biegi, ale da sie przezyc bez tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosalix    0

Kabina amortyzatorowana jest potrzebna :) jak brac to pelna amortyzacja obowiazkowo ! Ja posiadam skrzynie autoquad+ 6 biegow, 4 polbiegi i spokojnie mi tyle starczy. Automat dziala dobrze, aczkolwiek przydalyby sie utawienia za pomoca ktorych utawialoby sie obroty przy jakich sie zmieniaja biegi, ale da sie przezyc bez tego ;)

Przecież AutoQuadPlus ma coś takiego w swoich ustawieniach jak zmiana obrotów przy których zmieniają się ćwierćbiegi.

Instrukcje obsługi dostał ?

No chyba, że to PowerQuad Plus, ale z tego co piszesz masz 6630 Premium.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamor    0

Witam Panowie.Mam zamiar kupic johna 6630 i zastanawiam sie jaka skrzynia najlepiej bedzie sie sprawdzac. ciagnik bedzie wykonywal prace tj: orka siew gruber uprawa pod buraki. z gory dzieki za fachowa pomoc uzytkownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zatanawiasz sie nad bezstopniówka czy wersja Powr Quad ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, żebyś wybierał pomiędzy AutoQuad+, a PowerQuad+. Są to dwie sprawdzone przeze mnie skrzynie w John Deere. Ja by ci radził wziąć AutoQuad+ bo dobrze się ją używa przy dużym obciążeniu. Rożnica między tymi dwoma skrzyniami jest taka, że w PowerQuad+ jak zmienisz bieg C4 na D to wtedy będziesz jechał na D1, a w AutoQuad+ automatycznie dobiera tobie półbieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

U mnie w PQ 16x16 nawet nie wiem czy plus hehe Co oznacza plus? :D Przy zmianie z C na D czasami dobiera półbieg automatycznie, Zależy to chyba od prędkości jaką uzyskało sięna grupie C. Nna niższych grupach to chyba nie działa.

W ogóle ze skrzyniami JD jest w ciemnej du*ie. AP nie ma najlepszej opinii, a AQ i PQ to lekkie starocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

podaj przykłady że ma złą opinię AP oraz wyjaśnij dlaczego AQ i PQ to takie starocie ? to że od dawna służą i są awarayjne w minimalnym stopniu świadczy tylko o pomysłowości i długowieczności konstrukcji


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Takim skrzyniom to nalezy sie pomnik.

Auto Powr pewnie dlatego "fe" bo jak sie zepsuje to kosztuje troche naprawa. A jesli lejesz byle co do skrzyni to niemal pewne ze skrzynia bedzie szwankowac :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dobrze to określiłeś


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

podaj przykłady że ma złą opinię AP oraz wyjaśnij dlaczego AQ i PQ to takie starocie ? to że od dawna służą i są awarayjne w minimalnym stopniu świadczy tylko o pomysłowości i długowieczności konstrukcji

Jak dealer nie poleca tej skrzyni to chyba rewelacyjna ona nie jest( nie wyskakiwać mi tu z tekstami 'bo chce sprzedać co ma na placu')

Wsiądź do konkurencji to się przekonasz dlaczego starocie. Aha, w takim razie nie wiem po co wprowadali PQ, bo przekładania SyncroPlus 12/4 zapewne jest jeszcze bardziej bezawaryjna...

 

Takim skrzyniom to nalezy sie pomnik.

Auto Powr pewnie dlatego "fe" bo jak sie zepsuje to kosztuje troche naprawa. A jesli lejesz byle co do skrzyni to niemal pewne ze skrzynia bedzie szwankowac :)

A to lipa, bo myślałem, że przerobiony olej z trzydziestki będzie się nadawał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek2800    0

panowie jaka jest różnica między AP u JD, a VarioTMS u Fendta?

Proszę kogoś kompetentnego, bo żaden dealer JD nie potrafi wytłumaczyć jak działa, mówią, że tak samo jak Vario. I dlaczego dealerzy ich nie polecają. Kto wie jaka jest jej trwałość, bo wszyscy mówią, że 6000mtg i Vario to samo...

 

Błagam :D niech ktoś to wytłumaczy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Ja myślę, żebyś wybierał pomiędzy AutoQuad+, a PowerQuad+. Są to dwie sprawdzone przeze mnie skrzynie w John Deere. Ja by ci radził wziąć AutoQuad+ bo dobrze się ją używa przy dużym obciążeniu. Rożnica między tymi dwoma skrzyniami jest taka, że w PowerQuad+ jak zmienisz bieg C4 na D to wtedy będziesz jechał na D1, a w AutoQuad+ automatycznie dobiera tobie półbieg.

Jeśli obie skrzynie są przez Ciebie sprawdzone to dlaczego piszesz, że PQ+ nie dobiera sobie biegów jak w rzeczywistości dobiera?

Działa to powyżej 7km/h i wtedy przy zmianie z zakresu C na D to bieg automatycznie się dobiera zależnie od prędkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Ja myślę, żebyś wybierał pomiędzy AutoQuad+, a PowerQuad+. Są to dwie sprawdzone przeze mnie skrzynie w John Deere. Ja by ci radził wziąć AutoQuad+ bo dobrze się ją używa przy dużym obciążeniu. Rożnica między tymi dwoma skrzyniami jest taka, że w PowerQuad+ jak zmienisz bieg C4 na D to wtedy będziesz jechał na D1, a w AutoQuad+ automatycznie dobiera tobie półbieg.

Jesteś w błędzie Power Quad+ po zmianie biegu np. z C4 na D tez sam dobiera półbieg (AutoQuad ma tak samo)

Decyzja powinna zależeć wyłącznie od użytkownika. Wolisz samemu przełączyć pół bieg gdy ciągnik ma ciężko(PQ) lub dopłacić więcej i w twdy ciągnik będzie zmieniał pół biegi za ciebie.wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W skrzyniach z "+" występuje system soft shift i speed Matching.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj