Skocz do zawartości

Zdjęcie

remont silnika c360

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share patrykc360

patrykc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 00:41

remont silnika c360 ile może kosztować remont silnika w c360 mianowicie do wymiany jest wał na nowy bo stary ma już 4 szlif , tuleje ,panewki,pierścienie i tarcza 1 stopnia no i uszczelki wszystko ma być na orginalnych częściach chodzi mi o same części ponieważ remont zrobi mój brat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
remont silnika c360 Dzisiaj, 01:13
  •  

#2 Share karol259

karol259

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 01:53

remont silnika c360 Zobacz na "Allegro" w jakiej cenie sa czesci. Waly to od 600 do 1200 i wyzej stoja.

#3 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 10:48

remont silnika c360 Sprawdź sobie ceny poszczególnych części w sklepach internetowch:

W Grene
oraz
w Farmexpert

albo powysylaj im e-maile z zapytaniem, to sami ci ofertę w odpowiedzi prześlą :)
W rolnictwie siła!!! :)

#4 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:20

remont silnika c360 około 5 tys. Tarcze wymień obie.

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:31

remont silnika c360 http://ifotos.pl/img...-R_hpesxww.JPG/

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#6 Share patrykc360

patrykc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:15

remont silnika c360

około 5 tys. Tarcze wymień obie.

tarcze drugiego stopnia wymieniałem jakieś poł roku temu bo mi nity urwało a ze i tak wiedziałem ze bedę robił remont to 1 stopnia nie ruszałem jeszcze może być ale jak będzie już rozpołowiony to już trzeba wymienić

#7 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:50

remont silnika c360 5 tyś hmm skad zescie to wzieli :D remont kapitalny w zakłądzie naprawczym wyniósł nas coś około 3570 złotych jak dobrze jeszcze pamiętam tyle ze wał był szlifowany bo był nominał a z nowym wałem mi powiedzieli równe 4100zł tylko wiadomo mówimy tu o remoncie ale z regenerowanymi głowicami bo jakby tak wszystko nowe również pompa wtryskowa to raczej 7 tyś by nie starczyło

#8 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:59

remont silnika c360 Z nowym wałem 5tyś musisz liczyć jak nic.

#9 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 22:09

remont silnika c360

5 tyś hmm skad zescie to wzieli :D remont kapitalny w zakłądzie naprawczym wyniósł nas coś około 3570 złotych jak dobrze jeszcze pamiętam tyle ze wał był szlifowany bo był nominał a z nowym wałem mi powiedzieli równe 4100zł tylko wiadomo mówimy tu o remoncie ale z regenerowanymi głowicami bo jakby tak wszystko nowe również pompa wtryskowa to raczej 7 tyś by nie starczyło

Kolego jak nie masz pojecia o remontach silnikow to sie nie wypowiadaj. Policz koszt nowego walu plus reszta czesci z robocizna to ciekawe ile ci wyjdzie suma? Chyba ze chcesz skladac na chinszczyznie to powodzenia w pracy zycze. Robie remonty kapitalne silnikow wiec wiem jakie sa ceny konkretnych czesci.

#10 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 30 grudzień 2011 - 22:40

remont silnika c360 czytaj co pisałem... zawiozłem silnik i go odebrałem nie patrzyłem co tam wkładają na pewno gówna tam nie wsadzili bo ciagnik do dzisiaj chodzi. Nie wiozłem tez silnika tam na ślepo tylko najpierw pytałem o opinie i jakoś nikt mi nie powiedział ze ciagnik po roku sie rozleciał wiec go tam zawiozłem i odebrałem płacac za remont około 3570zł. z chu..i sobie tego nie wziąłem. wecie tez pod uwage to ze zakład który robi remont nie liczy za osiowanie, planowanie, tyle ile byscie wy zapłacili robiąc to gdzieś indziej np. samo planowanie głowic...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:27

remont silnika c360 kolego jak mozna dac za remont 5tys. :lol:
silniki na wymiane to koszt ok. 3.5tys. wiec w tej cenie wyjdzie remont razem z robocizna, chyba ze ktos umie sobie poradzic bez mechanika, podejrzewam ze zaoszczedzi ok. 1tys.

Polska B

#12 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 31 grudzień 2011 - 13:45

remont silnika c360 Ja niedawno się pytałem o silnik na wymiane w sprawdzonym zakładzie (ludzie sobie chwalą) silnik na wymiane 3400 z dowozem :)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#13 Share patrykc360

patrykc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 16:13

remont silnika c360 no to mówiłem ze bez robocizny bo remont mój brat zrobi bo bo to mechanik on już składał 912 i chodzi to 60 tez zrobi ale myślę że 2,5 tyś starczy bo wał ok 1,1 tyś zestawy naprawcze 800zł panewki 200zł tarcze 1 stopnia 80zł i olej, filtry, uszczelki

Edytowany przez patrykc360, 31 grudzień 2011 - 16:27.

#14 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 18:47

remont silnika c360 Zapomniałeś dopisać regeneracje głowic 4X100zł i osiowanie siedlisk wału.
Przy kapitalnym remoncie dobrze jest też zregenerować pompę i wtryskiwacze koszt 350zł.
Wałek rozrządu jeśli ma luz też trzeba wymienić na nad wymiarowy.
Często w C-360 trzeba tulejować przeżarte od wody otwory pod tuleje w miejscu gdzie są oringi w kanale wodnym,
pseudo mechanicy składają tam na czerwony silikon.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#15 Share patrykc360

patrykc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 13:08

remont silnika c360 tam głowice były rok temu wszystkie wymieniane na nowe a pompa paliwowa i konicówki maja może miesiąc

#16 Share tropik250

tropik250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:32

remont silnika c360 Ja w tym roku robię remont kapitalny całego ciągnika, ale na sam silnik 5tyś włożyłem.
wał 1100 z ostrudy
zestawy naprawcze zetorowskie 180 za komplet 720
korbowody 120/szt 480 bo stare miały delikatny luz na tulejkach a regeneracja to 40 więc wolałem nowe kupić.
panewki 200
dwie nowe tarcze sprzęgła 150
regeneracja głowic 400
regeneracja pompy paliwowej i wtryskiwaczy 450
pompa olejowa 200
nowa przednia i tylna pokrywa silnika 170
komplet uszczelek 50
mechanik 300 (z tym, że my zawieźliśmy mu prawie rozebrany silnik, on wyjął tylko wał korbowody, tłoki i wybił tuleje, później złożył mniej więcej całego i zamontował na ciągnik z naszą pomocą)
nowy kolektor wodny 20
drążki popychaczy 70
olej Turdus 180
masa nowych śrubek i nie pamiętam co jeszcze. Już jest 4,5tyś, a jeszcze sporo innych rzeczy których nie byłem w stanie spamiętać. To tak się wydaje, ale jak się zaczniesz to chłonie kasę. Można zrobić byle jak, ale ile on pochodzi. Lepiej robić raz a porządnie. Łącznie mniej więcej około 5tyś.
I jestem przeciwny dawaniu silnika do remontu za 3,5tyś, bo na pewno tak dokładnie nie zrobią. Ja nie jestem pewien solidności co do mojego wału, a jak oni tam wsadzą jakiś za 900 czy 800, bo na pewno droższego nie wsadzają. Komplety naprawcze też pewnie po 100 i w ludzi pójdzie, ale ile pochodzi? Jak się uda to 5 lat, ale nie więcej. Co z tego, że dają gwarancję. Rok pól roku? Co to jest? Całe nic. Takie jest moje zdanie.

#17 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 15 luty 2013 - 14:04

remont silnika c360 Witam wszystkich znających się na temacie silnika c 360 . Problem jest tego typu ciągnik stał nieodpalany 6 lat teraz dostałem go w spadku . Silnik zapalił ale strasznie się się tłuk i nierówno pracował wiec nie długo myśląc wymontowałem pompę wtryski i do pompiarza zrobił założyłem i dalej się tłukł okazało się ze nie pali na drugiego tłoka od kabiny a pompa dobra bo pompiarz był i sprawdzał .&nbsp;&nbsp;Zdjąłem dekiel i okazało się ze w ogule nie&nbsp;&nbsp;dale oleju . Co jest grane ? Wykręciłem głowice no niby dobra na oko ale sie nie znam sprzężyny <span style="cursor: pointer; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline; border-bottom: 1px solid rgb(255, 0, 0);" id="pxphdekpqruuxvitkjsorfno">mocno</span> trzymaja . Wyjołem tłoka ale ani rys na tuleji ani na panewkach CO JEST NIE TAK ??? Co to może być . Stawiam duże piwo za konkretna i wyczerpujacą opd

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2013 - 15:02

remont silnika c360 Sporo może być przyczyn takiej złej pracy silnika, Złe wyregulowanie zaworów, pęknieta dźwigienka zaworowa, krzywy popychacz, żle ustawiony kąt wtrysku, nieszczelne zawory...
Posprawdzaj to na początek

#19 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 15 luty 2013 - 17:24

remont silnika c360 Wydaje mi sie ze głowica jest do roboty bo jak wlewam na nia bezyne to zaraz ucieka wydechowym . wtryski sa ok zawory wyregulowane tylko chodzi mi o to ze na jednym tłoku nie ma spalania i nie daje oleju do góry silnika pod dekiel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:09

remont silnika c360 W ilu tematach będziemy dyskutować o tym samym problemie?
Nie wiem co to za metoda. Ale widzę że się rozpowszechnia po forum.
Rozumiem, że chcesz naprawić, ale trzeba być cierpliwym.
Ale dziękować nie wiem komu, że chociaż nie ma założonego nowego tematu.