Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case CVX 150

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share urszula

urszula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:45

Case CVX 150 Witam.Od paru dni męczy mnie jedna myśl jak działa bezstopniówka w cvx. Przeczytałem już instrukcjie przejrzałem rózne fora i nic. Więc mam pare pytan.1 pytanie to wgl jak działa ta beztopniówka.Wiem że ma 3 zakresy pracy ale jak jade na 2 zakresie 15 km/h i dam gazu do 2000rpm to on będzie leciał 20 km/h czy zmieni mu sie bieg i na 1600rpm bedzie leciał 20km/h (wyjaśnijcie mi to dokładnie bo tego wcale nie rozumiem) 2 moje pytanie jest takie że jak chce jechać 12 km/h w orce i będzie miał za cięzko to zmieni bieg i obroty wlecą na 2000rpm? (jak to jest z tym zmienianiem się bięgów pod obciązniem) 3 moje pytanie czy jest takie coś jak ogranicznik prędkości bo że jest to wiem ale np u @szoko12 na filmie dokładnie widać ze ma ogranicznik na 9 ustawiony a jedzie 40 ;p. 4 i ostanie jest takie że jak chce jechać np 2200rpm 12km/h to on mi zmieni bieg i bedzie leciał 12 na 1400rpm a ja tak bym niechciał? no wiem że ten ogranicznik jest ale tak jak u szoko on wcale nie działa. Prosze o jakieśnormalne wypowiedzi a nie dokuczaniu mi że niewiem jak działa bezstopniówka. Nie wiem bo mam c-330 i w życiu takiego wynalazku nie będe miał ,ale tak z czystej ciekawości. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case CVX 150 Dzisiaj, 22:47
  •  

#2 Share grzywacz12

grzywacz12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 01:33

Case CVX 150 Działa tak po odpaleniu ciągnika na dźwigni rewersu wybieramy kierunek jazdy(zakres prędkości jest zapisany po ostatniej jeździe)dodajemy gazu i traktor rusza.
Bezstopniówka działa na takiej zasadzie że wybieramy sobie zakres pracy ( jeden z 3) zakres 1-15,2-25,3-40,i ciągnik nie przekroczy tej
prędkości choć byś dawał nie wiadomo ile gazu.
Nie traktor nie zmienia biegów (po prostu on biegów nie ma) w orce jeśli traktor będzie miał ciężko to zwolni ale zwiększy obroty silnika.To nie jest ogranicznik to tempomat na josticku jest taki przycisk i po naciśnięciu go ciągnik będzie jechał z prędkością zapisaną tą cyferką na wyświetlaczu.W podłokietniku masz dźwignię gazu ręcznego i tam możesz ustawić żądaną prędkość obrotową silnika.jeśli coś nie jasno wytłumaczyłem to piszcie.

#3 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 30 grudzień 2011 - 09:19

Case CVX 150 Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 17:55.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#4 Share urszula

urszula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 09:50

Case CVX 150 aha, dzięki za wyjaśnienie ;p

A jak nazywa sie ten system na uwrociach jak on działa i co on daje ?
I co daje to opuźnienie czasowe czy jak tam to sie nazywa (te zielone guziki pod podłokietnikiem )

Edytowany przez urszula, 30 grudzień 2011 - 09:56.

#5 Share grzywacz12

grzywacz12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 13:40

Case CVX 150

Można by to opisywać po raz wtóry ale jest już na tym forum poszukaj, w bezstopniówce CVX(podobna jest też w Deutz i NH)bo Vario Fentda działa na innej zasadzie masz sprzędła za skrzynią i przekładnię sumującą przed skrzynią, która pozwala zmieniać biegi. zasada działania identyczna jak DSG w niemieckich autach takie schematy i animacje może łatwiej sobie znajdziesz. temat do zamknięcia raczej.
Co do kolegi grzywacza rozczaruje cię ma biegi jak wszystko co jeździ(no prawie wszystko) skrzynia CVT w wykonaniu ZF bo taka jest w cvx ma bodajże 40 przełożeń.

No niestety tam nie masz przełożeń sa 3 zakresy i tyle. W tym traktorze nie używasz sprzęgła.

Edytowany przez grzywacz12, 30 grudzień 2011 - 13:40.

#6 Share urszula

urszula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 16:44

Case CVX 150 A jak nazywa sie ten system na uwrociach jak on działa i co on daje ?
I co daje to opuźnienie czasowe czy jak tam to sie nazywa (te zielone guziki pod podłokietnikiem )

#7 Share grzywacz12

grzywacz12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:52

Case CVX 150 szczerze powiedziawszy to nigdy nie używałem tego systemu. Ale z tego co się orientuje to tak. Robisz pierwszy przejazd system to zapisuje i wykonuje dokładnie te same czynności na następnych przejazdach.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 30 grudzień 2011 - 21:18.

#8 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:09

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 17:55.

#9 Share grzywacz12

grzywacz12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:15

Case CVX 150 No rozumiem Cie w pełni tez jeździłem nim dosyć sporo około 3 lata u mnie w gospodarstwie.Owszem normalne że skrzynia ma przełożenia ale ich zmiana jest płynna i nie odczuwalna dla operatora więc można odczuć że ich wo gulę nie ma.

Edytowany przez krolikNH, 30 grudzień 2011 - 21:18.

#10 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:31

Case CVX 150 Skrzynia biegów to ZF- S-matic ( nie wierzycie to zrobie zdjęcia) . Skrzynia działa na zasadzie rozgałęzienia mocy na obwód mechaniczny ( 3 zakresy) i obwód hydrostatyczny , skrzynia bezstopniowa zmiana prędkości w sposób ciągły . Jakby co to moge zeskanować wyciąg z homologacji i na meila wysłać >> (pisać na pw )
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:55

Case CVX 150 gonzo ty zwyklego powershifta wkleiles.

tu masz s-matic:
Dodany obrazek
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:10

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 17:56.

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:05

Case CVX 150 co to byla za przekladnia?

jakie dokladnie trybiki sa s-matic?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:55

Case CVX 150 Mój odnośnikMój odnośnik Nie chce mi się dalej grzebać . On ma 3 zakresy <_< (nawet jak się jedzie to czuć te trzy biegi ) to dla czego pisze że ma "zespół czterech zakresów przełożeń"??? Ten 4 to wsteczny :lol: :lol: :lol: czy jak ?

Edytowany przez Andrzej24871, 23 styczeń 2012 - 20:59.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#15 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:53

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 17:57.

#16 Share walker2000

walker2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 luty 2013 - 10:23

Case CVX 150 Ja mam CVT i często jeżdżę CVXem nie czuć żadnych przełożęń, jedzie identycznie jak fendt 412, przesiadam się z jednego do drugiego i po za sterowanie nie ma różnicy

#17 Share Kevinekk

Kevinekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 październik 2016 - 23:50

Case CVX 150

Siemka może ktoś mi pomorze  :)

Od niedawna jestem w posiadaniu Case cvx 150 z przebiegiem 3000h (niekręcone).

Kilka dni temu podczas roki z pługiem 4x51 tempomat na 9km/h obroty trymał 1450-1600 gdy trafiałem na glinę prędkość spadała do 5,5-6 km/h a obroty 1600 i nie chciały się podnieść. Po minięciu gliny osiągał znów 9km/h obroty rosły do 1900 i normowały się do 1600. Wiecie może co mu dolega?

Edytowany przez Kevinekk, 14 listopad 2016 - 16:17.

#18 Share pierzo

pierzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 19:45

Case CVX 150

Co jest lepszym wyborem: case puma 150 na zwykłej skrzyni czy steyr cvt 150 - różnica w cenie 15 tys na korzyść pumy, wyposażenie podobne.

#19 Share Kevinekk

Kevinekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 20:19

Case CVX 150

To jest to samo tylko różni się kolorem na zewnątrz i w kabinie. Bierz skrzynie bezstopniową o wiele lepszy komfort jazdy a do tego w transporcie i pracy silnik pracuje na niskich obrotach co przekłada się na niskie spalanie ;) Osobiście wybrałbym pumę cvx 150 ;) tylko w ciągnikach z przekładnią bezstopniową musisz pilnować się z czystością oleju hydraulicznego ponieważ gdy wymieszasz olej z innym olejem to wyskoczy tb ze musisz wymienić olej :D przy dłuzszym okresie eksploatacji mozesz uszkodzić bezstopniówkę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pierzo

pierzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 21:31

Case CVX 150

Puma cvx wychodzi drożej niż steyr cvt - z olejem trzeba się pilnować w każdym nowym ciągniku, a szczególnie w bezstopniówce. Trochę się boję skrzyni bezstopniowej.

Dodaj odpowiedź