Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1065

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maloWiem154

maloWiem154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:16

John Deere 1065 Witam. Mam na oku jelonka 1065 z 1984roku silnik w turbinie 135Km. Interesuje mnie jak jest u niego z awaryjnością, co się najczęściej psuje, czy dużo pali i jak u niego z wydajnością tony/h. Chciałbym go kupić głównie do celów zarobkowych na ok. 100h na sezon - nie za bardzo wiem czy się nadaje, może lepiej dołożyć trochę więcej i kupić 1075???? Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1065 Dzisiaj, 11:55
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 11:30

John Deere 1065 jak kombajn zadbany to wiekszych awarii nie bedzie,
w naszym 1042, rocznik 84, wymienialismy przed sezonem 4 lozyska od podajnikow pochylych, a lozyska smigaly od nowosci, powaznych usterek nie bylo
jesli masz mozliwosc kupna wiekszego to jak najbardziej, szybciej oblecisz, w tych modelach najczestsza awaria jest wylamany silownik od rury wysypowej, sprawdz lozyska i wszystkie miejsca czy nie wystepuja luzy
jak sie nie myle to 1065 ma heder 3,6 a 1075 4.2 i 4.8 wiec roznica znaczna, ale wybor nalezy do Ciebie

Polska B

#3 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn - głównie ciągników i kombajnów

Napisany 24 styczeń 2012 - 12:08

John Deere 1065 Witam ja jeżdżę 1065 (zdjęcia w mojej galerii)
Co do awarii to jest tak: jeśli się coś zepsuje a założysz oryginalną część to 20 lat spokoju
Psuć tam się nie ma za wiele co. W tym którym ja jeżdżę 90% części jest fabrycznych(sita czy klepisko nie mają śladów zużycia)co do łożysk to są bardzo proste w wymianie-ciekawe rozwiązanie Jeśli dobrze przejrzysz przed sezonem w w sezonie powinno być bez awarii
Co do wydajności to w pszenicy 7t/ha hektar na godzinę (nie chcę przesadzać jak inni którzy piszą ze koszą po 2 hektary na godzinę)
Spalanie w najcięższej pracy(ze sieczkarnią) 15litrów na godzinę
Jak na ten areał to w zupełności wystarczy
Wiadomo im większy tym lepszy ale cena zakupu też większa
Jeśli chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć na temat tego kombajnu to pisz na PW bo znam ten model od początku do końca Wszystkie wady i zalety :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share reno9034

reno9034

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 20:00

John Deere 1065 witam kolegow
mam takie male pytanko czy w jd 1065 byly montowane silniki mercedesa a jak tak to czym sie roznia te kombajny od innych czy tylko silnikiem dziekuje za odpowiedz

#5 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 20:50

John Deere 1065 W JD 1065 nie było montowanych silników mercedesa, tylko oryginalne silniki JD 6 cylindrów, rzędówka + turbo.

Już od serii 9xx jelenie miały własne silniki JD.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 maj 2012 - 22:18

John Deere 1065 1065 to bardzo wdzięczny kombajn. jak dobrze najrzysz przed sezonem to przelecisz bez awarii. sam miałem takiego i kosiłem po 150 ha rocznie bez większych problemów także jeśli planujesz kosić ok 100 ha to w zupełności wystarczy. spalanie od 15 do 20 litrów na ha i pszenice o wydajności ok.7t/ha spokojnie w godzinke obkosisz. zwróć uwagę przed sezonem na stan gum na mocowaniach sit i podsiewacza bo jeśli są zużyte to lubią kosze sitowe popękać.

Dodaj odpowiedź