Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca GALLIGNANI

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share anonimix

anonimix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 14:05

Witam. Jak założyć sznurki do prasy gallignani rb 22 l2 ? Jest to moja pierwsza prasa  tego typu, a w okolicy nikt takiej nie ma żebym mógł  zerknąć, dla tego będę wdzięczy za jakieś zdjęcia  lub wyjaśnienie co do czego. Z góry dziękuję  :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca GALLIGNANI Dzisiaj, 17:30
  •  

#62 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 14:36

proponuje wejść na stronę poettingera w wersji niemieckiej i ściągnąć stamtąd instrukcje obsługi http://www.poettinge...dukte/Downloads

prawdopodobnie będzie to drugi link

Edytowany przez b0gdan, 20 wrzesień 2014 - 14:36.

#63 Share anonimix

anonimix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 18:30

No to z założeniem sznurka sobie poradziłem, a  mam jeszcze pytanko jak owinąć sznurkiem  belę która nie jest skończona?   (prasa ta posiada mechaniczne podawanie sznurka Gallignani Rb22 l2).

#64 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 12:59

Odświeżę temat. http://olx.pl/oferta...html#7a08dbfd8c

To jest prasa łańcuchowa czy walcowa. Warto się pchać w taki model prasy czy lepiej szukać jakiejś innej?

#65 Share MateuszBrzzko

MateuszBrzzko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 maj 2015 - 17:26

Taka i taka. Jest to prasa łańcuchowo-walcowa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share Dominik_

Dominik_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 maj 2016 - 19:56

Witam

Na wyświetlaczu sterownika prasy gallignani GA CR32 pojawia się po włączeniu komunikat [ STOP PTO ] i pika ten sygnał dzwiękowy i nic nie można uruchomić...

Może ktoś wie co oznacza ten komunikat i co jest przyczyną że się nie uruchamia??

Z góry dzięki za pomoc  ;)

#67 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 29 maj 2016 - 11:33

Prasa rolująca GALLIGNANI A może mi ktoś coś powiedzieć czemu mi między psy A te wałki nabiera się tyle syfu siana kurzu itp ze aż urwałem dwa dolne pasy moja galligani to 2120L stalokomorowa prasówka wyczysciłem wszystko ładnie pięknie zrobiłem 10 belek i już zaczyna się znowu nagromadzac sianokiszonka :( czy pasy muszą być mocno napięte ??
Foto

A może mi ktoś coś powiedzieć czemu mi między psy A te wałki nabiera się tyle syfu siana kurzu itp ze aż urwałem dwa dolne pasy moja galligani to 2120L stalokomorowa prasówka wyczysciłem wszystko ładnie pięknie zrobiłem 10 belek i już zaczyna się znowu nagromadzac sianokiszonka :( czy pasy muszą być mocno napięte ??
Foto

Załączone miniaturki

• 20160525_204543.jpg
  • 20160525_204519.jpg

Edytowany przez Krzynio, 29 maj 2016 - 11:42.

#68 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 30 maj 2016 - 08:22

U mnie też jest coraz większy problem z zabijaniem dolnych pasów. Rozluźnianie i naciąganie ich nic nie daje Najgorzej jest w krótkim sianie i jęczmiennej słomie. Problem tkwi w tym że pasy są już po bokach wytarte i zostaje za duża szczelina między nimi. Prawdopodobnie u siebie będe je wymieniał.

#69 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 10 lipiec 2016 - 11:17

Umnie zauważyłem ze dolne pasy schodzą mi na prawa stronę az wytarły do połowy te płaskowniki co je rozdzielają od spodu próbowałem napinaniem kręcić ale nic to nie dało.pasy by się wyciągnęła z jednej strony i je ściąga???? A wie ktoś może jak smarować łożyska od tych wałków co pasy po nich śmigają??? Tam są takie plastikowe zaślepki? ?
A co sie powinno sie smarować jak jest ten symbol oliwiarki????????? Wie ktos???
Załanczam foto

Umnie zauważyłem ze dolne pasy schodzą mi na prawa stronę az wytarły do połowy te płaskowniki co je rozdzielają od spodu próbowałem napinaniem kręcić ale nic to nie dało.pasy by się wyciągnęła z jednej strony i je ściąga???? A wie ktoś może jak smarować łożyska od tych wałków co pasy po nich śmigają??? Tam są takie plastikowe zaślepki? ?
A co sie powinno sie smarować jak jest ten symbol oliwiarki????????? Wie ktos???
Załanczam foto

Załączone miniaturki

• 20160710_121001.jpg

Edytowany przez Krzynio, 10 lipiec 2016 - 11:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share ElwiraOporska

ElwiraOporska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 16:39

Witam

Chodzi o prasę Gallignani 2500L..Cały czas podaje sznurek mimo,że bela nie jest jeszcze skończona w całości, co zrobić by nie dawała tego sznurka zanim skończy się robienie beli?
Prasa ta chodzi w ciągniku C360, ale ma tylko jedno podłączenie wychodzące z ciągnika do prasy,a od prasy wychodzą dwa podłączenia tzn.,że jeżeli chcę podłączyć światła muszę odłączać owijanie beli. Czy muszę mieć dwa podłączenia wychodzące z ciągnika?

Z góry dziękuję za odpowiedź.