Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca GALLIGNANI

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 11:53

Prasa rolująca GALLIGNANI Noże załączane hydraulicznie? Jeśli tak to może zawór nie trzyma i je cofa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca GALLIGNANI Dzisiaj, 19:45
  •  

#42 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 13:27

Prasa rolująca GALLIGNANI Tak Hydraulicznie, żaden balot nie był pocięty

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#43 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 15:42

Prasa rolująca GALLIGNANI a próbowałeś naciskać na noże , aby sprawdzić jakiej siły potrzeba, aby cofnąć nóż? U mnie na każdym nożu jest sprężyna, ale wysuwanie jest hydrauliczne i jeśli sprężyny są całe to musi się cofać hydraulika. Co do pokosu to musiał by być naprawdę baaaardzo mały, aby nie było widać pocięcia.

#44 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 20:10

Prasa rolująca GALLIGNANI Przy nożach nic nie kombinowałem i nie sprawdzałem, ponieważ to pierwszy sezon i dopiero w zimę stwierdziłem że kiszonka jest niepocięta . A gdyby noże były w złym stanie,a reszta OK to kiszonka byłaby niepocięta, czy tylko ciągnik miałby ciężej, bo może jednak nie są takie super?
O ironio prasę kupiłem ze względu na cięcie traw by mieszanie w paszowozie szybciej szło...

Edytowany przez kotwczapce, 31 styczeń 2013 - 20:14.

#45 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 20:17

Prasa rolująca GALLIGNANI Przy tępych nożach ciągnikowi było by ciężej, ale i tak by było pocięte. Jak dla mnie nie działa hydrauliczna blokada noży z tym że w mojej prasie jeśli noże się cofną znika ikonka i wiem, że noże są schowane.

#46 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:14

Prasa rolująca GALLIGNANI Jak podglądałem to noże się wysuwają i zapala się kontrolka, jednak parę razy przy schowanych nożach kontrolka się zapaliła i wtedy chyba noże się wysunęły.Czyli może chowają się też samoczynnie?

#47 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:21

Prasa rolująca GALLIGNANI Może, czyli musisz sprawdzić siłownik który wysuwa noże.

#48 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:31

Prasa rolująca GALLIGNANI Dzięki od niego zacznę.

#49 Share bulibuli

bulibuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2013 - 09:54

Prasa rolująca GALLIGNANI witam mam problem z prasą gallignani 9220 jest to moja pierwsza prasa i niewiem gdzie reguluje się siłę zgniotu i jak załącza się sznurek proszę o pomoc

Edytowany przez bulibuli, 01 luty 2013 - 09:58.

#50 Share RobertKazimierczak

RobertKazimierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:01

Prasa rolująca GALLIGNANI Witam posiadam prase galligani 2200sl siatka sznurek 120-120 pięknie wiąże tylko teraz mam problem bo z lewej strony znajduje się sterownik elektroniczny który powinien sterować dzwigienką od wielkości bala w komorze a ta dzwigienka się nie podnosi a jeśli się nie podnosi to nie wiem jaki duży bal jest w komorze a ta dzwigienka też sygnalizuje zatrzymanie sprzętu i owijanie jeżeli ktoś posiada taki typ prasy to niech coś podpowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 13:27

Prasa rolująca GALLIGNANI witam poszukuję prasy i właśnie trafiła się galigani 9210.c czy może mi ktoś podpowiedzieć czy ta prasa jest dobra do siano kiszonki . Proszę piszcie wszystko co wiecie na ten temat .Za wszystkie podpowiedzi bardzo dziękuję

#52 Share klimas78

klimas78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 18:04

Prasa rolująca GALLIGNANI Koledzy mam pytanie do właścicieli pras gallignani.
Posiadam prase Gallignani 2500sl i mam pytanie odnośnie ustawienia siły zgniotu w tej prasie .Czy siłę zgniotu ustawia się tylko na tym jednym pręcie ,czy trzeba jeszcze coś robić?

#53 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 10:47

Prasa rolująca GALLIGNANI zasadniczo to na tym pręcie, ale on też ma jakąś regulacje czy na danym stopniu ma zbijać mocniej czy słabiej. Ja w swojej mam chyba podkręcone na max, bo na 2. zgniocie wskaźnik dochodzi do połowy :P

#54 Share gentdelbarca

gentdelbarca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 20:40

Prasa rolująca GALLIGNANI Do sebastian84- chyba chodziło Ci o Galligani 9120 a nie 9210 bo takiej chyba nie ma.
Ja mam prase 9120 od roku, podbieracz wąski, pasowa 120x120. Jak sie sprawuje- dobrze. Prosta maszyna- trochę rolek , pasów i łańcuchy napędzające. Zalety- cena w stosunku do jakości, możliwość zwijania wszystkiego od sianokiszonki do słomy, balot nie staje w komorze.
Wada- wg mnie system owijania. Niby mam nabity System Welger który dotyczy jak ktos wcześniej napisał owijania tylko. U mnie polega on na hydraulicznym podaniu sznurka i sam sobie dozuje jak duzo owinąć, w którym miejscu itp itd. Co do zbijania- jest zegar który pokazuje jak jest zbity. Ja na max zbijam kiszonke i suchą słome a siano zdecydowanie lzej zeby miało trochę powietrza.
Do tej pory zrobiłem ok 200balotów czyli nieduzo ale na razie jest ok. Współpracuje z c-385.
Wiecej info- napisz na priv,
Pozdrawiam

#55 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 11:17

Prasa rolująca GALLIGNANI czyli w mojej jest lepszy system wiązania. Mam 5-cio stopniową skale, i ustawiam na 3. to po dobiciu beli do danego stopnia, zwalnia sie zapadnia i zaczyna wiązanie. Gęstość reguluje na takim kole z rowkami i mam jeszcze regulacje ile do brzegu ma owinąć. Prostota sama w sobie :P

#56 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 13:42

Prasa rolująca GALLIGNANI Chyba wiem, o jakim kole z rowkami mówisz, bo mam też tak w przy Fendtcie 2900V. Duzo nią nie prasowalem, zalozylem sznurek na poczatku na środkowy rowek, bylo dosc duzo sznurka, rozumiem, że jak zaloze na mniejsze koło to sznurka bedzie mniej? czy odwrotnie- sznurka bedzie wiecej ?

#57 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 17:57

Prasa rolująca GALLIGNANI tak, im mniejsze koło tym mniej sznurka idzie, bo napęd szybciej chodzi :P Na początku nie mogłem tego rozgryźć, ale z czasem doszedłem jak to działa :P

#58 Share funky1718

funky1718

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 14:16

Prasa rolująca GALLIGNANI Witam. Niedawno kupiłem prasę Gallignani 9120c. Mój problem polega na tym, że nie pokazuje w ogóle jaka jest wielkość bala. Miarka w ogóle nie idzie w góre. Musiałbym wychodzić za każdym razem i załączać samemu sznurek bo automatycznie nie podaje. Z elektryką w ogóle nie chce sznurek iść. Już zgłupiałem, nie wiem co robić, już kolejny dzień siedzimy i próbujemy robić. Proszę o odpowiedz !!!!!!!!

#59 Share Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 43 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 18:04

Prasa rolująca GALLIGNANI Witam. Czy ktoś miał problem z siatką w prasie Gallignani 3120L? Jak można rozwiązać problem kiedy siatka nie chce wejść do komory? Przy podawaniu jej do środka nie wchodzi, żeby bela ją chwyciła. I kolejna sprawa nie opada nóż od ucinania siatki. Co możecie zaproponować, żeby wszystko działało jak należy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 16:48

Prasa rolująca GALLIGNANI Witam. Mam mały problem z moją Gallignani. Otóż belowałem dzisiaj i nagle przestało działać automatyczne włączanie owijania. Z grubsza przejrzałem układ jak to działa, ale pisze bo może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc. Moja prasa to RB22.