Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca GALLIGNANI

69 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Belarus820

Belarus820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwem

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:14

Prasa rolująca GALLIGNANI Witam

Proszę mi o udzielenie informacji na temat prasy rolującej GALLIGNANI.

Czy nadaje się ona do sianokiszonki.
Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca GALLIGNANI Dzisiaj, 05:24
  •  

#2 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:34

Prasa rolująca GALLIGNANI Oczywiście ze sie nadaje tylko zalezy jakie pasy czy walce itp ;)

#3 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:09

Prasa rolująca GALLIGNANI Także chciałbym dowiedzieć sie czegoś więcej na temat tych pras,ponieważ wujek nabył takową ostatnio.Z tego co słyszałem to dobrze sprawdzają się sianokiszonce gorzej w suchej słomie ;)

#4 Share Belarus820

Belarus820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:51

Prasa rolująca GALLIGNANI A niewiesz za ile ją kupił

#5 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 30 grudzień 2011 - 02:47

Prasa rolująca GALLIGNANI Gallignani to firma, nie można na tej podstawie stwierdzać czy dobrze się sprawuje w sianokiszonce. Posiadam model 3200L z przełomu 2000r i jestem zadowolony. Części trzeba poszukać ale wszystko jest i można dorobić. Jest to prasa walcowo-łańcuchowa i w sianokiszonce bardzo dobrze się sprawuje, jestem z niej zadowolony.

#6 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 30 grudzień 2011 - 14:05

Prasa rolująca GALLIGNANI Wujek dał za swoją chyba 15tys.Ma ją na siatkę i sznurek ,bele 120/120.

#7 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:58

Prasa rolująca GALLIGNANI ja mam Gallignani RB22 i jestem extra zadowolony :D W okolicy jest sporo takich pras i belują kiszonki, słome, siano i chodzą :D Ja swoją sianokiszonke raz zwijałem i idzie elegancko tylko u siebie nie zwijam a po usługach na kiszonki szkoda mi prasy. Rocznie robie ponad 500 bel słomy i siana i dopiero po 2 sezonach zaczęły łożyska siadać ale koszt 1 to 20zł więc jest ok :D Z czystym sumieniem moge polecić Gallignani. Zanim kupiłem to pytałem po okolicy jak sie im sprawują i nikt nie narzekał. Tylko wszystkie w okolicy to pasowe... Poza tym Gallignani to system Welger tylko składane przez Włocha :D

Edytowany przez rafal4610, 30 grudzień 2011 - 19:59.

#8 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:12

Prasa rolująca GALLIGNANI Mój znajomy ma taką prase tylko nie wiem jaki model, mieszka blisko mnie i nigdy nie słyszałem aby na nią narzekał a ma ją już 6-7 lat i obskakuje nią swoje 100ha + usługi i chodzi dobrze oczywiście zdarzały się drobne awarie ale to normalne.
Jedynie co marudził to mówił ze 80KM ciągnik ma troche ciężko z nią na sianokiszonce ale da się prasować:)
Osobiście polecam.

#9 Share Belarus820

Belarus820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 22:37

Prasa rolująca GALLIGNANI rafal4610

Czy pasy nie pękają przy sianokiszonce

#10 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 31 grudzień 2011 - 00:06

ja mam Gallignani RB22 i jestem extra zadowolony :D W okolicy jest sporo takich pras i belują kiszonki, słome, siano i chodzą :D Ja swoją sianokiszonke raz zwijałem i idzie elegancko tylko u siebie nie zwijam a po usługach na kiszonki szkoda mi prasy. Rocznie robie ponad 500 bel słomy i siana i dopiero po 2 sezonach zaczęły łożyska siadać ale koszt 1 to 20zł więc jest ok :D Z czystym sumieniem moge polecić Gallignani. Zanim kupiłem to pytałem po okolicy jak sie im sprawują i nikt nie narzekał. Tylko wszystkie w okolicy to pasowe... Poza tym Gallignani to system Welger tylko składane przez Włocha :D

czyli po 1000 bel zaczeły sie kończyć łożyska? to gratuluje dobrego sprzetu :lol: rozumiał bym po 10000.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:45

Prasa rolująca GALLIGNANI przecież to nie nowa prasa ;) I tak jak za 11 800zł to chodzi jak głupia. Do tego nie jest garażowana tylko przykryta plandeką... ;[ Łożyska rzecz nabyta i nie droga. ;) Jak powymieniam łożyska to wtedy bd miał spokój na te 10 tys bel :D Znajomy kupił też tanio Gallignani i zaraz powymieniał łożyska i mówi że już go nic nie obchodzi, a rocznie zwija dużo kiszonek... Znam przypadki że w nowych prasach siadały łożyska po 1000 bel więc nie ma tragedii ;) Pasy sie urwą czasami ale rzadko. W tym roku wymieniłem tylko 2 pasy.

Edytowany przez rafal4610, 31 grudzień 2011 - 10:49.

#12 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:50

Prasa rolująca GALLIGNANI No kolego Janusz20 jeśli sprawdzasz stan łożysk co 10000 bel to też gratuluję i nie dziwię się że bywają samozapłony,koledzy chyba nie mówią o nowej maszynie więc stan łożysk nie wiadomy. Od 5 lat pracuję pasówką stałokomorową Gallignani rb 22 z 90 r.Współpracuje z 8011 i jest OK. Jest to belarka na licencji Welgera.świetnie mi się sprawuje w każdym materiale,nigdy nie staneła mi bela tyylko parę razy zapchałem podbierak,robię tak ok.3 tyś. bel rocznie.wydaje mi się że to jedna z lepszych maszyn,patrząc na okoliczne sprzęty.Pozdrawiam użytkowników gallignanek

#13 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:22

Prasa rolująca GALLIGNANI Takie wypowiedzi jak dał Janusz20 należą do osób które dają tysiące za markę a nie maszyne i myślą że jest nie do zdarcia.
To normalne że jak prasa pracuj to się zużywa a tym bardziej łożyska a to rzecz nie droga. Ja popieram wypowiedzi kolegów wyżej i opinia na temat pras Gallignani jest jak najbardziej słuszna.

#14 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 16:03

Prasa rolująca GALLIGNANI GAlIGNANI to dość droga prasa jesli chodzi o nowe za najprostszy model diler chciał ode mnie ok. 80 tyś netto. a porównywalna FERABOLi ok 50. A sprawdzanie stanu łożysk a ich wymiana to inna sprawa.

#15 Share Belarus820

Belarus820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 21:04

Prasa rolująca GALLIGNANI Przecież my mówimy o prasie używanej

#16 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 13:43

Witam

Proszę mi o udzielenie informacji na temat prasy rolującej GALLIGNANI.

Czy nadaje się ona do sianokiszonki.
Z góry dzięki.

Czy w tym poście jest napisane że chodzi o używaną maszynę? Ja nie widzę, wiec skąd ktoś ma wiedzieć czy chodzi ci o nową czy starą, pasową, łańcuchową albo też walcową prase.
Nikt nie jest wróżką i nie wie co autor ma na mysli.

#17 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 17 styczeń 2012 - 10:27

Prasa rolująca GALLIGNANI Witam
Posiadam prasę Gallignani. Prasa walcowa (karbowane wałki), podbierak standardowy, owijanie sznurkiem. Prasa nadaje się zarówno do sianokiszonki jak i do słomy. Dobrze zbija belę. Bela nie zatrzymuje się w komorze (tylko kilka razy zdarzyło mi się zapchać podbierak). Prasa chodzi lekko, C 360 w zupełności wystarczy. Ktoś tu napisał że to jest System Welger. Wydaje mi się (nie jestem pewien), system ten dotyczy owijania sznurkiem, żadne inne części nie pasują od welgera (tak mi mówił gość, który zajmuje się sprowadzaniem tych pras). Jest to maszyna godna polecenia każdemu. Teraz zastanawiam się nad kupnem prasy z rotorem i owijaniem na siatkę i będzie to również Gallignani.
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:38

Prasa rolująca GALLIGNANI Witam co sądzicie o prasie Gallignani 3200l walcowo łańcuchowa z rotorem nożami szerokim podbieraczem i siatką za cene około 25000zl opłaca się w coś takiego inwestować czy moze lepiej wybrać krone kr 130s z nożami w podobnej cenie.

Edytowany przez gintek, 28 styczeń 2012 - 07:21.

#19 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:15

Prasa rolująca GALLIGNANI Od mojego dziadka sąsiad ma tako i mówie że jest dobra dobrze zbija i mało awaryjna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 27 styczeń 2012 - 22:36

Witam co sądzicie o prasie Gallignani 3200l walcowo łańcuchowa z rotorem nożami szerokim podbieraczem i siatką za cene około 25000zl opłaca się w coś takiego inwestować czy moze lepiej wybrać krone kr 130s z nożami w odobnej cenie.

Posiadam taką już 4 sezon. Trochę jest problem jak łańcuch się zerwie ale da radę znaleść pasujące ogniwa... Prócz tych łańcuchów to nie miałem z nią problemów. No z podawaniem siatki ale to wystarczy wyregulować. Potrzebuje trochę mocy, jumz 72KM przy dobijaniu ma z nią ciężko, a fendt 311 na eco chodzi bez problemu.... Polecam ją :D