Belarus820

Prasa rolująca GALLIGNANI

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamis2010    5

Szukam opinii na temat prasy gallignani rb 21 :) ogólnie jak z częściami ?? jak z wydajnością ?? i za jaką cenę można kupić teraz ??czy 360 p da rade z nią :) bardzo proszę o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

RB21 ? :huh: Jakie to bele robi ? Ja mam RB22 i nie narzekam. Części dostępne(Przynajmniej łożyska bo nic innego nie robiłem przy niej :P ) Czy 3p da rade... Bela będzie troche słabo zbita. Na forum jest ktoś co ciąga prase jak moja Zetorem 3320 i mówi że słome na 2 zgniocie zbije. Podejrzewam że lekko nie ma. Ja zbijam na 3-4 stopniu(zależy od słomy) i bele są na prawde bardzo fajnie zbite. Zresztą tu masz fotke jak wygląda sterta. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/349712-bele-slomy/ Akurat te bele były zbijane na 3. stopniu bo były grube pokosy. Na 4. zbijam zazwyczaj jęczmień i gorsza pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

gościu co chce mi sprzedać mówi że 120-120 ale sam nie wiem, ten podbierak mnie martwi bo bardzo malutki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja też mam mały podbierak ale da sie żyć :D Jak 120x120 to pewnie też RB22... RB21 pewnie by robiła 100x120

 

EDIT: popatrzyłem w google i Gallignani RB21 robi bele 100x120 i ma podbierak 1m :huh:

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Koledzy jak się reguluję stopień zgniotu w prasie Gallignani RB52? Znajomy taką posiada i bele wychodzą straszne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

po obydwu stronach są sprężyny które się przestawia w dwie pozycje, oraz zawleczka, która uruchamia elektrowłacznik, który może być rozkalibrowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    0

Panowie mam pytanie... Powiedzcie mi proszę czy łożyska do tych pras są półkoliste czy zwykłe.... bo drugi raz musiałem toczyć ten sam wałek bo łożysko się grzeje... i koleś powiedział że to przez to że musi być łożysko półkoliste ale jak na moje oko to "zwykłe" bo przecież łożysko chodzi w obudowie.... Moja prasa to pasówka RB25 L2 :) Z góry dzięki za info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Jest tam łożysko wachliwe (półkoliste), z tego względu że nigdy idealnie wałka z dwóch stron nie ustawisz przy napinaniu pasów i będzie szło lekko ze skosem. Zwykłe się do tego nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

też moge potwierdzić że mają być półkoliste ;) Ja kupiłem zwykłe i po 30 rolkach znowu wymiana ale tym razem na półkoliste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    0

Aha ... dzięki wilekie Panowie :) Tylko czy jak założe to łożysko półkoliste na obódowę łożyska(taki krążek co rolka na nim chodzi) to mam luz. Czy ten luz ma być czy już są te obudowy zjechane bo jak założe łożysko zwykłe to ładnie wchodzi i nie ma luzu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

nie powinno tam być luzu. Musisz gdzieś zawieźć do tokarza żeby ci to obrobił, albo kupić nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

w okolicy jest sporo Gallignani i nie słyszałem żeby ktoś narzekał ;) Zresztą Gallignani jest robione na Welgerze a jak wiadomo to bardzo dobra firma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Co może być przyczyną że prasa nie pocięła sianokiszonki, praktycznie wcale. Dotyczy galignanni model 3120 chyba. Noże wyglądają jak nowe, odległość od rotora ok 1,5 cm, może są od innej maszyny. Mam tylko nadzieję że to z powodu zbyt małej masy na rzędach, bo w tym roku miałem bardzo słabe użytki zielone. Co sądzicie?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Noże załączane hydraulicznie? Jeśli tak to może zawór nie trzyma i je cofa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a próbowałeś naciskać na noże , aby sprawdzić jakiej siły potrzeba, aby cofnąć nóż? U mnie na każdym nożu jest sprężyna, ale wysuwanie jest hydrauliczne i jeśli sprężyny są całe to musi się cofać hydraulika. Co do pokosu to musiał by być naprawdę baaaardzo mały, aby nie było widać pocięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Przy nożach nic nie kombinowałem i nie sprawdzałem, ponieważ to pierwszy sezon i dopiero w zimę stwierdziłem że kiszonka jest niepocięta . A gdyby noże były w złym stanie,a reszta OK to kiszonka byłaby niepocięta, czy tylko ciągnik miałby ciężej, bo może jednak nie są takie super?

O ironio prasę kupiłem ze względu na cięcie traw by mieszanie w paszowozie szybciej szło...

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Przy tępych nożach ciągnikowi było by ciężej, ale i tak by było pocięte. Jak dla mnie nie działa hydrauliczna blokada noży z tym że w mojej prasie jeśli noże się cofną znika ikonka i wiem, że noże są schowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Jak podglądałem to noże się wysuwają i zapala się kontrolka, jednak parę razy przy schowanych nożach kontrolka się zapaliła i wtedy chyba noże się wysunęły.Czyli może chowają się też samoczynnie?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulibuli    0
Napisano (edytowany)

witam mam problem z prasą gallignani 9220 jest to moja pierwsza prasa i niewiem gdzie reguluje się siłę zgniotu i jak załącza się sznurek proszę o pomoc

Edytowano przez bulibuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam prase galligani 2200sl siatka sznurek 120-120 pięknie wiąże tylko teraz mam problem bo z lewej strony znajduje się sterownik elektroniczny który powinien sterować dzwigienką od wielkości bala w komorze a ta dzwigienka się nie podnosi a jeśli się nie podnosi to nie wiem jaki duży bal jest w komorze a ta dzwigienka też sygnalizuje zatrzymanie sprzętu i owijanie jeżeli ktoś posiada taki typ prasy to niech coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj