radekziomal12

Szkoła rolnicza

Polecane posty

Wiem że jest już parę takich tematów, ale chciałbym w przyszłości przejąć gospodarstwo po ojcu. Zamierzam iść do szkoły rolniczej w Golądkowie i zastanawiam się mechanikiem i operatorem pojazdów i maszyn rolniczych lub rolnikiem. Pomóżcie mi co mam wybrać, może ktoś chodzi lub chodził do tej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Jak chcesz przejąć gospodarstwo to chyba lepiej jako rolnik...

Ja chodze do szkoły rolniczej w Przygodzicach jako Mechanik, operator maszyn i urządzeń rolniczych (zawodowa) i chyba lepiej jak będziesz miał zawód Rolnik (po technikum, matura i takie tam inne bajery ) :lol:

A Ty wybierasz się do Zawodowej czy Technikum ? Jak masz jakieś pytania pisz na gg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci to pomoże to ja chodzę do technikum rolniczego w ZSRCKU Żarnowiec. Ja wybrałem rolnika ponieważ tu masz może troche mniej mechanizacji <_< ,ale więcej produkcji zwieżęcej i produkcji roślinnej ;) . Jak pójdziesz na mechanik i operator pojazdów i maszyn rolniczych to będziesz miał duzo więcej mechnizacji a dużo mniej produkcji zwierzęcej i roślinnj.

p.s zgadzam się z @dawid0605

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Kiedyś stałem przed podobnym problemem..chodzę teraz do Technikum Rolniczego w Przasnyszu.Też kiedyś przejmę gospodarstwo więc trzeba było dokształcać się w tym kierunku.W TR uczy sie produkcji zwierzęcej,roślinnej ,która wiadomo przyda sie kiedyś dobrym gospodarzeniu.Wiadomo te wszystkie kierunki szkół ,które wymieniłeś są powiązane z rolnictwem i można po nich śmiało przejąć gospodarstwo z jakąś tam wiedzą ,ale chyba kierunek rolnik będzie najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

a czy bez szkoly rolniczej mozna przejac gospodarstwo?? dodam takze ze nie mam wyksztalcenia srdniego a tylko zawodowe... a ciezko mi zrobic tech zaoczne bo ciagle praca:/

Edytowano przez Vhalior2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

DOMINIK19995 Dokładnie tak jak mówisz produkcji zwierzęcej i roślinnej nie mamy tylko takie podstawowe zagadnienia za to bardzo dożo mechanizacji :rolleyes: A chłopaki jak u was w szkole z praktykami (jak je oceniacie co robicie i gdzie je macie w szkolnych warsztatach czy w innych miejscach ? ) bo w naszej szkole z tym nie ciekawie... sprzęt w miare jest tylko nauczyciele pierd*** sprawe bo im sie nie chce ( tylko jeden jest porządny majster...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na zawodową pewnie jako rolnik i się zastanawiam czy jak skończę szkołę jako rolnik to bedę mógł przejąć gospodarstwo i korzystać z dopłat.

przemekxxx jestem z Chorzel 80 km od Golądkowa, gadek5228 moja siostra chodzi do Przasnysza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

U nas praktyki to wyglądaja tak że siedzimy,nic nie robimy i siedzimy tak 5godz,czasami wcześniej nas puszczą do domu.Ogólnie nudy,od czasu do czasu trafi się jakas mała robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Polecam ci tą naszą szkołę może wybierzesz się do niej masz chyba blizej do P-sza niż do Golądkowa.Nazwisko to ci podam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

@radekziomal12 Jak będziesz miał wykształcenie rolnicze to tak bez wykształcenia to możesz dostać tylko dopłaty bezpośrednie. Ja zamierza iść do szkoły rolnicze w Białymstoku na Dojlidach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj