Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lemken Opal 110, pomocy.

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Listonosz

Listonosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 16:28

Lemken Opal 110, pomocy. Witam!
Dziś byliśmy oglądać pług, Lemken Opal 110, który miał takie oto odkłanie: http://imageshack.us...zdjcie109g.jpg/ http://imageshack.us...zdjcie110u.jpg/

I mam kilka pytań:
1. Czy ma ktoś takie odkładnic, jak to się spisuje, jak wygląda orka nimi? (prosiłbym jakieś zdjęcia)
2. Gdy zużyją się, to czy będzie można założyć "normalne odkłądnicę, czy nie będą one pasowały?
3. Prosiłbym o opinie na temat tego pługu, który jest na zdjęciu (czy ma regulowaną szerokość orki, za bardzo się nie znam na tym, słyszałem że reguluję się ją jakimiś klinami, ale nie wiem gdzie jak i co, czy w ogóle jest on w to wyposażony?) , i wgl na temat tych modeli.
4. No i czy waszym zdaniem opłaca się go kupić?

Piszcie co wiecie !

Pług miałby pracować z Zetorem 8441 (80km), na glebach III klasy, myślę, że bez problemu da rade.

Proszę o jak najszybszą pomoc, gdyż trzeba się szybko zdecydować.

Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Edytowany przez Listonosz, 29 grudzień 2011 - 16:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lemken Opal 110, pomocy. Dzisiaj, 07:31
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:28

Lemken Opal 110, pomocy. Zetor 80km z tym raczej nie da sobie rady 4 w obrocie to chyba za dużo dla niego. Przy 80 koniach to się robi 4 zagonową a nie obrotówką. No chyba że chcesz go kupić by tylko ten pług stał na podwórku i ty mógłbyś sobie po oglądać. Zobacz sobie z czym 8841 pracuje na youtube. Zrobisz jak chcesz. ???????????

#3 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:33

Lemken Opal 110, pomocy. Jak mtzty chodzą w czwórkach lemkena to dlaczego nie 8441?

#4 Share Listonosz

Listonosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:41

Lemken Opal 110, pomocy. No ok... Ale to jest trójka...
A poza tym podnosił już 4 Krone, bez większych problemów podniósł i obrócił.

Edytowany przez Listonosz, 29 grudzień 2011 - 17:43.

#5 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:42

Lemken Opal 110, pomocy. Jeśli się nie mylę to odkładnie są tu typu "cylindrycznego" i raczej można zmienić je na inne. Ogólnie pług mi się podoba , posiada długie odkładnie i będzie daleko odkładał skibę (ważne przy szerokich oponach) i przede wszystkim ma płynną regulacje kąta uciągu pługa (równoległobok) . Moim zdaniem opłaci się go kupić tylko zależy jaka cena jest za niego?

#6 Share Listonosz

Listonosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:48

Lemken Opal 110, pomocy. A właśnie, jeżeli chodzi o cenę, to na ile wy byście wycenili?? Do wymiany są wszystkie lemiesze, nic poza tym, odkładnie są w super stanie no i głowica, dokładnie nie wiem jak to się nazywa, czy może obrotnica, była wymieniana na nową, podobno z jakiegoś "lepszego" materiału jest zrobiona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:08

Lemken Opal 110, pomocy. Mam Rabewerka z bardzo podobnymi odkładniami , ładnie kryje, ale sasiad ma Rabe na ażurach to po jego orce skiby są równiejsze.
Szerokość zmierz sobie metrówką od płozy skiby do czubka lemiesza kolejnej skiby, ale coś mi sie wydaję że szerokość 40cm na korpus, może 45.
Jeśli cena Ci odpowiada to bierz .Odkładnie są duże przy wymianie będzie krucho,taka jak u mnie, ale chyba nie wyglądaja źle, te które są. Zwróc uwagę na zużycie od spodu przy lemieszu tam najszybciej się wyceraja.
Pozdro

A właśnie, jeżeli chodzi o cenę, to na ile wy byście wycenili?? Do wymiany są wszystkie lemiesze, nic poza tym, odkładnie są w super stanie no i głowica, dokładnie nie wiem jak to się nazywa, czy może obrotnica, była wymieniana na nową, podobno z jakiegoś "lepszego" materiału jest zrobiona.

Dłuta nie wyglądaja tak źle, koszt 6 lemieszy z dłutami porządnej firmy to ok.1 tysiak . Jak do 7000 to bierz.

#8 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:13

Lemken Opal 110, pomocy. Regulacji szerokości orki to raczej nie ma.Zetor powinien sobie dać radę zależy jak szeroko on bierze,a z zmiana odkładnic to daj sobie spokój bo to są za duże koszta zresztą wątpię czy by inne pasowały.
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#9 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:44

Lemken Opal 110, pomocy. @kukiteam: półcylindryczne, różnica niewielka ale jest:P pozdrawiam!
ArturKowalewo

#10 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:56

Lemken Opal 110, pomocy. Coś mi się pomyliło sorki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Listonosz

Listonosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:35

Lemken Opal 110, pomocy. Ja nie chce już ich zmieniać, ale kiedyś w przyszłości może będzie trzeba :P