johny

Case seria JX

Polecane posty

MCKYLO    1

Był test w Top Agrar ciągniki 80KM był tam Lamborghini chyba Evo odpowiednik Agrofarma no i w teście wyszedł na niezłego smoka na paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a to dlatego wyszło że ten r3 tak chla bo wzieli do testów wersję gs z chydraulicznym rewersem a sprzęgło główne wielotarczowe powoduje duze straty mocy i przez to taki wynik a nie inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Ferdek co mi się Twoja argumentacja nie zgadza. Jakim cudem straty są większe? To nie jest sprzęgło hydrokinetyczne z przepływem oleju tylko hydrauliczny docisk tarczek sprzęgłowych więc moim zdaniem nie masz racji w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Cześć widzę ze nie ma takiego tematu więc mam taką drobną sprawę może wiecie ile może kosztować założenie przedniego tuza do case jx 95.Czekam na odpowiedzi.pozdrawiam


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zatytuwać inaczej nie mogłeś tego tematu? o przednim tuz chyba coś jest, nei wiem ale uniwersalne przednie tuzy kosztują w granicach 4-6 tyś tu chyba nie ma różnicy case czy mtz bo to aby zamontować jakośna przodzie i chydraulikę podłączyć a do czego planujesz tuz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Wiesz tuz jest uniwersalny i może się do wszystkiego przydać a my głupotę zrobiliśmy że nie wżieliśmy tuz-a z wałkiem to szybciej by się kosiło ale cuż zawsze można dokupić. :) By się nieraz przydał jak tur odczepiony by był np baloty przywieść zakładasz z tyłu iglice do balotów i z przodu i masz 2 na raz.


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak masz tura to po co Ci wogóle ten tuz? :) przecież baloty turem wozisz, jakby ten kolec na tuz był taki dobry to by nikt tura nie kupował, wbić tego kolcaw niektóre bele jest ciężko i po kilka razy trzeba sięnamierzać, pozatym do kosiarki, to też drog opcja, bo kosiarki przednie są bardzo drogie, a do czego innego potrzebny ten tuz? jak bys nie miał tura to by się przydała tak przecież tur dociąża przód i z przodu i tak wszystko turem podnosisz, nawet do odśnieżania na tura założysz szufle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Wiesz nie wziąłem tego pod uwagę ale przecież tura też trzeba zdejmować bo bardzo dużo mój case z turem zajmuje prawie całe klepisko.


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tuz przydaje sie przede wszystkim do zbalastowania ciągnika w transporcie lub przy pracy ciężką maszyną z tyłu.

A do kosiarki to potrzebny jeszcze przedni wałek, który jest nawet ddroższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sam tur zbalastuje, a przecież te ramiona to też trochę wystają przed ciągnik i pewnie niewiele mniej jak sam tur bez osprzetu, oj trzeba było pomyśleć i kupić ładowacz - jakiegoś krótkiego stolla, lżejszy by był i krótszy to byś treaz nawet nie myślał o przednim tuz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Miał być stoll ale Ci z Agromy białystok coś namieszali ale ten tur 6 z biedaszek wydaje się solidny.


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jaki model stolla zamówiłeś jeśli można wiedzieć i ile miał kosztować?

ps. tur 6 może i solindy ale drobnoziarnista stal to to nie jest i waży 2 razy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Cześć kolego Damian2302. Nie będę opisywał czy TUZ to dobra opcja czy nie. Jak jest potrzebny to trzeba założyć ale masz problem techniczny. Więc lipa z tym ładowaczem biedaszek, po pierwsze nie jest wpinany tak jak stoll w hydraulikę ciągnika tylko pod jedno z wyjść hydraulicznych z tyłu ciągnika a to już lipa, Stoll bezpośrednio zasilany jest z pompy hydraulicznej. Po drugie nie założysz Tuz-a do ładowacza Biedaszek przynajmniej dobrej firmy a nie tzw "uniwersalnego". Firma Zuidberg produkuje moim zdaniem najlepsze tuz-y a do tego są modele kompatybilne z ładowaczem Stoll czyli zamawiasz TUZ do ciągnika wyposażonego w ładowacz Stoll-a tylko nie pamiętam w jakiej kolejności czy można zamówić Tuz-a do ciągnika już wyposażonego w ładowacz czyli np za rok lub dwa o ile brak funduszy teraz koszt Tuz-a to około 2200,-euro netto ale jeżeli dołożysz jakiś uniwersalny tuz made in poland do ładowacza Biedaszki to z tyłu nie będziesz miał żadnych wyjść hydraulicznych bo tuz też jest zasilany z jednej pary.

Mam nadzieję że wyjaśniłem Ci od strony technicznej problem. Jak możesz to nie daj sobie wcisnąć Biedaszek tylko bierz Stoll-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Skoro TD ma regulowaną kierownicę, to JX pewnie też ma, swoją drogą to ta regulacja to świetna sprawa.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

Wie ktoś może jaka jest doplata za hydrauliczne hamulce przyczep do jx'a? lub przynajmniej sie domysla ile moga kosztowac? druga sprawa czy te nowe silniki 4.5 litra to to samo co w nh td5040 i 5050? wszedzie na prospektach jest podana pojemnosc 4.5 ale parametry chyba jeszcze ze starego 3.9 litra. na bank sa zle bo nawet srednica i skok tloka jest tak jak w starym a to chyba niemozliwe. jesli to to samo co w nh to niezly postep- jx 90 375nm przy 1300 rpm zamiast 320nm przy 1500

 

Ma juz ktos moze doswiadczenia z pracy na tym silniku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Mam ponieważ posiadam case z tym silnikiem i wiesz powiem Ci że jesteśmy z niego zadowoleni.Myslałem że będzie więcej palił a pali gdzieś 8-9 mth w orce na ciężkiej ziemi ale najbardziej przypasowałami praca tym ciągnikiem z rozrzutnikiem i z prasą.


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mik    0
Witam czy wiał ktoś z was styczności z ciągnikami tej seri JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jakg wygłąda idt >??

Witam

Jestem szcześliwym uzytkownikiem ciagnika jx 95 od roku jest to naprawde swietny sprzet w plugu 4x40 na mth spala 8 litrów na ciezkiej ziemi gdzie c360 nie radzi sobie w 3x30 bardzo skretny cichy zadnego zuzycia oleju idealnie wspólpracuje z turem marki stoll i naprawde jesli ktos mówi ze proxima jest lepsza jest śmieszny kupuj nie wahaj sie jesli chcesz odpowiem na wszystkie pytania a ten co chwali zetora to pewnie jest przedstawicielem handlowym firmy zetor a im dziekujemy

 

Posta piszemy w oknie "białym" i jeden, a nie dwa takie same! Poza tym makabryczna ilość błędów i literówek - za całokształt ostrzeżenie!

 

Czemu? Ponieważ już słyszałem kilka przypadków że się tak stało, zresztą z jakością w tych modelach jest niezbyt dobrze ale co się spodziewać od takiej ceny równej zetorowi. Zresztą jak rozmawiałem z ludźmi to np. Niemcy zaczynają kupować Case od modelu JXU a to już całkiem ina konstrukcja i inna jakość, cena zresztą też. Rozmawiałem ostatnio z użytkownikiem Case JX tylko nie pamiętam jaki dokładnie model taka luźna rozmowa JX90 najprawdopodobniej, po 100 mth wycieki spod podnośnika, wycieki przy silniku, konkretnie pompy wodnej, a do tego zacinający się podnośnik i podobno dużo pali ale nie lubię takich argumentów jak nie mam na nie dowodów więc nie można traktować tego stwierdzenia o paleniu jako prawdziwe kwestia wielu czynników no ale usterki to fakt, ale może taki model mu się trafił. Już wcześniej opisywałem TDD 80 posty są tam więc nie będę się powtarzał. Osobiście dalej nie zmienię zdania że jak miałbym wybierać to zawsze dla mnie osobiście zetor będzie lepszym wyborem a argumenty pokazałem w poście o TDD więc tam zajrzyj.

To tyle pozdrowionka i bez urazy do użytkowników takich ciągników to moja prywatna opinia. Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem.

 

Wiesz jak masz pisać bzdury to lepiej nic nie pisz bo zetor nie dorasta do pięt casowi

Nie piszemy posta pod postem, jeżeli dalej będziesz olewał moje sugestie, co do redagowania postów to dostaniesz bana, przeczytaj najpierw regulamin, potem zacznij pisać! :angry:

Edytowano przez krolikNH
Podwójny post & błędy & literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

proponuje ci porozmawiac z @mckylo na "argumenty", a nie na zasadzie obrazania kogos innego, ale ostrzegam ze musisz dysponowac odpowiednia wiedza merytoryczna, by rozmawiac z tym uzytkownikiem. jeszcze raz napiszesz cos bez uzasadnienia dostaniesz % (3 juz) i wylecisz na jakis czas, wiec sie lepiej zastanow. na AF nie potrzeba nam krzykaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer30    0
Witam

Jestem szcześliwym uzytkownikiem ciagnika jx 95 od roku jest to naprawde swietny sprzet w plugu 4x40 na mth spala 8 litrów na ciezkiej ziemi gdzie c360 nie radzi sobie w 3x30 bardzo skretny cichy zadnego zuzycia oleju idealnie wspólpracuje z turem marki stoll i naprawde jesli ktos mówi ze proxima jest lepsza jest śmieszny kupuj nie wahaj sie jesli chcesz odpowiem na wszystkie pytania a ten co chwali zetora to pewnie jest przedstawicielem handlowym firmy zetor a im dziekujemy

a ile hektarów nim obrabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mik    0
Witam czy wiał ktoś z was styczności z ciągnikami tej seri JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jakg wygłąda idt >??

 

Ja mam jx 95 napisz jak chcesz coś wiedziec

 

Posta piszemy w oknie "białym"...

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

tez mysle nad kupnem takiego sprzetu tylko ze new hollanda td 5050 ale to samo tylko ze case jest drozszy o 10 tysiecy


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1970    0

witam, jestem tu nowy, jak wielu z was miałem podobny dylemat rozważałem zakup CASE JX90 , ale przyjechał przedstawiciel NEW HOLLANDA, nagadał nam, że to to samo co CASE i........ wzieliśmy NH 5040, dziś wiem, że to był błąd, zgadza się jeżeli wsiądzie się do NH, i chce się zaoszczędzić to od razy ciśnie się do głowy porównanie z CASE JX90, wszystko wyglada podobnie, tylko kolor inny i maska .......ALE NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŹĆ POZOROM....., kupilismy NH, jak ciagnik przywieżli okazało się, że nie ma pneumatyki- w sumie to nasza wina bo jak oglądaliśmy CASE to tam była więc myslelismy, żę w NH też będzie- koszt 7tyś, dodam, że za NH dalismy 112 tyś, w tym momencie poniewaz nie moglismy wyegzekwować u dealera( bo nie było jej ujętej w umowie- bo nawet słowem nie wspomniał, że jej nie ma w standardzie) dopłacilismy i wyszedł 119 000 tyś , CASE proponowano nam 10 tyś drożej , (dziś bym sie nie zawachał), okazało się również , że cena dotyczy ciągnika bez przednich obciążników, na wąskich oponach i skrzynia 30km/h ( +ok 12 tyś) po zsumowaniu okazało się, że CASE był by tańszy po prostu przedstawiciel firmy W.... o wielu rzeczach " nie wspomniał" dlatego uwazajcie bo nie chodzi w tym wszystkim o cenę szkoda tylko, że dopiero teraz do tego dotarłem:(. Ważna jest uczciwość dealera, dlatego CASE był wydawało by się drogi bo dealer niczego nie ukrywał, był rzetelny i uczciwy. A co do tego że case i nh to to samo to terz absolutnie się nie zgadzam, sąsiad ma jx90, serwis przyjeżdża tylko na przeglądy u mnie do ciągłych napraw, dodam jeszcze, że nh są obecnie produkowane w turcji....., mój nh ma wyrażnie gorsze podzespoły, parametry, i jest byle jak zrobiony, dach byle jak przyklejony do reszty, ochlapane białą farbą, rdzewiejące po roku felgi, ciagnik nie pali na mrożie, aż mnie szlak trafia jak widze sąsiada który przy -30, jednym trachnięciem uruchamia casea jx90, ale przeciez mu się nie przyznam , że kupiłem grata, więc udaję, że go oszczedzam. Graciwość nh wychodzi już po roku sam wiem na swoim przykładzie, może i typy podzepołów mają jednakowe silnik 4,5 być może faktycznie i ten sam, ale widzę, że mój chyba był robiony byle taniej i w pośpiechu, brat jeździ na tirch, nawalał mnie żebyśmy z ojcem wzieli case bo jak mówił w niemczech, we francji w hiszpani new hollandów nie widział, za to w polce na ukrainie i w rosji pełno, smiałem się zniego, że jest uprzedzony, ale teraz sam widze, że po prostu nh jest typową masówką, robioną z resztek casea, pewnie na czas zrobienia jednego casea przypadają ze trzy new hollandy i pewnie dlatego na zachodzie juz wiedzą co to za szmelc i nie kupuja tanich podróbek tylko orginalnego casea. Dodam jeszcze że jak sąsiad pracował na swoim jxsie 90 to mi robili pompe, uszczelniali podnosnik, dłubali przy turbinie bo bardzo dymił no i wszystkie elementy które wydawały sie takie same jak plastiki w kabinie u mnie jakby szybciej się wycierają i niszczeją. Piszę to po to żebyście się nie dali zwariować, jak ja i nie popelniali takich błędow ja jak w końcu to forum jest mnie od chwalenia się tylko od wzajemnej pomocy.....a pisałem już, że wczoraj padł akumulator i rozrusznik- a dzis sąsiad znowu normalnie wyjechał casem do ładowania wozu paszowego........

 

Posta piszemy czcionką czarną i bez włączonego Caps Locka!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Co ty gadasz JANUSZ1970, wiesz nie bede komentowal twojego wyboru ale ja juz kupilem NH td 5040, i na full wyposazeniu jest tanszy od Casa o 10 tysiecy z tym samym wyposazeniem, i powiem ci ze jeden i drugi ciagnik zjezdza z tej samej linni produkcyjnej, i jest robiony przez tych samych ludzi. A co do opon to wszystkie sa w standardzie szerokie, skrzynia jest napewno 40km/h bo to nie zetor.Poprostu moze taki ciagnik ci sie trafil albo nie dbasz o niego.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj