johny

Case seria JX

Polecane posty

Dastan    620

Linka do wymiany, u mnie pomogło . Ciekawe czy nie dało by się założyć tam jakiegoś cylinderka, bo co roku wymiana linki trochę słaba sprawa , na dodatek jak tylko zacznie ciężej chodzić to ściera łapki na sprzęgle bo nie odbija i mamy wkrótce sprzęgło do wymiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Ja mam ten sam problem ciężko chodzi a ma nie całe 700 godz a mam go od nowości ma 11 lat co może być.

4 minuty temu, Dastan napisał:

Linka do wymiany, u mnie pomogło . Ciekawe czy nie dało by się założyć tam jakiegoś cylinderka, bo co roku wymiana linki trochę słaba sprawa , na dodatek jak tylko zacznie ciężej chodzić to ściera łapki na sprzęgle bo nie odbija i mamy wkrótce sprzęgło do wymiany. 

Przy jakim przebiegu wymieniałeś tą linkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
9 minut temu, ENDURAK91 napisał:

700h przez 11 lat🤨 jak to możliwe?

Mam jeszcze Proxime 90 z 2014 roku od nowości i ma 280 godz  a pracują na 10 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

O ja pindole kto bogatemu zabroni😁 wczoraj rozebrałem i wyjąłem linke, porządne smarowanie i chodzi jak nowa. U mnie linke wymieniłem i po pół roku pękła na gwincie od regulacji, założyłem tulejke gwintowaną i śmiga dalej. Jeszcze musze dorwać gdzieś tulejki żeby ta wajcha od rewersu nie latała na boki bo sie wytarty plastikowe i luz ma, dziala normalnie ale lata. Nasz ma 11 lat i 3tys ale 1tys to ja w 2 lata zrobilem jak zaczął wiecej pracować przy sianokiszonkach

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Smarowanie linki tylko pogorszy sprawę, tzn na chwile pomoże, ale do tłustego zacznie przywierać kurz i będzie się zacierać jeszcze gorzej. Ja mam 2800mtg i 3 czy 4 linka już, niektóre pękały inne wymieniem jak tylko zacznie ciężej chodzić. Najgorsze jest to co pisałem, zatarta linka nie wysprzęgli łożyska oporowego i wytrze łapki, a tego sie nawet nie zauważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22
10 godzin temu, pawel100474 napisał:

Mam jeszcze Proxime 90 z 2014 roku od nowości i ma 280 godz  a pracują na 10 ha.

Myślałem że już mnie nie nic zaskoczy a tu proxima 8 letnia 280h jak będziesz sprzedawał to daj znać.

Ja miałem Case Jx 60 który pracował 80% z opryskiwaczem to przez 8 lat przepracował 2500h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Na razie chodzi lepiej jak nowa az czlowiek sie odzwyczail od tak lekkiego wciskania sprzegla. Ze jeszcze nikt nie wymyslil jakiegoś elektrycznego sterowania w zamian za ten rewers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

To tanie proste ciągniki , nie ma się co spodziewać wodotrysków acz kilka elementów mogli lepiej przemyśleć, rewers mógł być przy kierownicy , zamiast linki cylinderek przy sprzegle , czy kosz tarczek od wom,  koszt tego niewiele większy , a komfort byłby dużo lepszy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andi120    1
Dnia 14.09.2017 o 20:12, Agrest napisał:

Wymieniał ktoś łożysko i uszczelniacz w sprężarce Wabco dedykowanej do jx  70?

Poszedł mi olej uszczelniaczem i niestety jest luz na łożysku. Chciałbym mieć zakupione części i dopiero brać się za rozbiórkę.

 

Edit:  Znalazłem katalog - dobrze widzę, że tam nie ma łożyska? Otwórzcie to drugie zdjęcie ze schematem całej sprężarki. https://www.kramp.com/do/action/ProductDisplay?searchTerm=4111400022%2BZestaw%2Bnaprawczy%2Bdo%2Bkompresora&langId=-22&productId=90233&storeId=20&WT.z_item_rel=3

 

Kolejny edit: szok i niedowierzanie http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-kompresora-wabco-4111400022-fendt-i5845704574.html

;[  ;[  ;[

 

Kolejny szok : mały pierd... uszczelniacz ponad 170zeta http://czesci.wanicki.pl/produkt,pier%C5%9Acie%C5%83-uszczelniaj%C4%84cy-spr%C4%98%C5%BBarki-8114080404-wabco,803.html

 

Jak myślicie sam uszczelniacz pomoże czy konieczny cały zestaw naprawczy?

Sam zimering  wystarczy 

Co prawda ja już trzy razy wymieniałem 

Ale ma już 7000Mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Dzięki. Było tak dawno że nie pamiętam, ale chyba właśnie sam uszczelniacz wymieniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andi120    1
Dnia 3.01.2016 o 23:15, blizniak1 napisał:

Witam, posiadam JX60 i mam taki problem, że ciągnik po odpaleniu na zimnym silniku przerywa-nie pracuje równo, dymi na biało niebieski kolor. Sytuacja się normuje w miarę nagrzewania silnika, a problem całkowicie znika po ok. kwadransie(brak jakichkolwiek negatywnych oznak podczas pracy). Trwa to tak już ponad rok, latem objawy są słabsze(mniej przerywa).Gdy podgrzeję mu świece objawy są o ponad połowę mniejsze. Paliwo i filtry odpadają, wężyki paliwowe też sprawdzone. Czy miał ktoś taki przypadek?

I taki problem został rozwiązany ????

Proszę o informację???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andi120    1
Dnia 13.11.2014 o 10:06, ChiquitaB napisał:

Ja lałem olej oryginał a filtr SF za 130zł

Dzisiaj orałem to powiem wam że po tych zabiegach z pompą i jej pokręceniem w miejscach gdzie wcześniej trzeba było na biegach 2/3 orać teraz idzie 3/1 przy 1500-1700 obr i bez problemu i dodatkowo spadło spalanie. W przyszłym roku na wiosnę facet nam do 115KM ma podkręcić jak w nowych farmalach bo mają wszystko to samo i bez problemu można tak zrobić ale będzie trzeba go sprawdzić a hamowni aby nie przesadzić. Powiem wam że aż takiego efektu się nie spodziewałem :)

Zdjęcie poproszę która śruba i ile obrotów jest do podkręcenia dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Wczoraj wystąpił mały problem , po skończeniu orki i wyłączeniu przedniego napędu nie zgasła od razu kontrolka od napędu tylko dopiero po około 1 min zaczęła słabiej świecić i zgasła. Napęd rozłączył się od razu po przełączeniu  tylko kontrolka świeciła  , orientuje się ktoś co może być przyczyną  , od czego zacząć poszukiwania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

u mnie się tak dzieje po myciu, pewnie gdzieś na kabelkach  łapie wilgoć czy coś i tyle nic się nie przejmuj. gorzej jakby nie rozłączało napędu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Kontrolka gaśnie od razu a napęd potrafi po 30m odłączyć.

Gdzie się znajduje i czy idzie go wyczyścić? Może tylko styki na kablach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilczw    1

Witam mam problem z case jx 95 sparciały węże idące w słupku do nagrzewnicy kabiny , tato wzioł sie za wymianę ale zapomniał ich poznaczyć i teraz nie jest pewien który idzie do której rurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj