Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 21:18

Case seria JX Ma koło 800 ale drażnią mnie te obroty gdy stoi w miejscu.. idzie je jakoś do 500 zmiejszyć.??.. czy to bedzie się opłacać.??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 09:26
  •  

#1322 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 22 lipiec 2013 - 21:50

Case seria JX

ma ktoś jxa albo td z biegami pełzającymi??

U mnie Jx 90 Ma obroty 900obr/min a jx 70, 700 obr/min.
I mam Jx z biegami pełzającymi o co chodzi kolego????

#1323 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:12

Case seria JX czy rewers działą w nim tak samo jak w tym bez pełzaków,
ja mam jeszcze na gwarancji i mi serwisanici wciskają że w tych z pełzakami rewers ciężej wskakuje, do tyłu przełącza się normalnie a do przodu z wyczuwalnym oporem i 1 bieg podobnie

#1324 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:41

Case seria JX No czy maja racje to nie wiem ale jak był nowy to bardzo ciężko wchodził i do przodu i do tyłu z jedynka tez opur był ale mniejszy niż przy rewersie ale teraz już troszkę lżej chodzi ale cały czas lekki opór ma a ten bez pełzających to leciutko przeskakuje az mam wrazenie ze za lekko:-)

#1325 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 20:48

Case seria JX możesz spróbować prysnąć jakimś smarem w sprayu na przeguby pod ciągnikiem od rewersu i na te plastiki co są pod gumą od rewersu nisko, u mnie w tym bez pełzaków pomogło

#1326 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 07:58

Case seria JX posiadam JX 95 z rewersem:) po to jest ta gwarancja 12lub 24 miesięczna żeby wykasować wszystkie błędy.wszystko jest produkwane na wielka skale to w każdym ciągniku zawsze coś znajdzie się do poprawienia też po to jest gwarancja. , co do ciągnika nie mam żadnych problemów ,silnik suchy, pali mało (jak się umiejętnie jeździ) uważam ze jest to dobry ciągnik tańszy od new hollanda który jest bliźniakiem można powiedzieć,moje zdanie jest że jest lepszy również od zetora.każdy ma swoja opinie, ale jeśli chodzi o serie JX polecam

#1327 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:32

Case seria JX Koledzy powiedzcie czy ktoś miał taki objaw w jx 90 bądź podobnym jak stukanie w przednim kole a dokładnie u mnie w prawym, tak jakby w miejscu krzyżaków, nie mamy pojęcia co to może być:( wszystko smarowane systematycznie.
Druga rzecz to chyba awarie przychodzą na raz kilka.
Zaczęło się od wycieku czujnika ciśnienia wspomagania i ciągły pisk po odpaleniu koszt ok 200zł
Teraz pękł pasek od wentylatora i przy okazji zahaczył o pasek od sprężarki i też go urwało:/
Powie ktoś jak mocno musi być napięty pasek ten szeroki od alternatora i u nas widać jak ma bicie pierwsza od wentylatora ta na cienki pasek rolka( wyleciało mi z głowy jak to się nazywa) zapewne pneumatyka była dokładana u dilera i coś może źle złożyli i ma bicie i może przez to pasek urwało bo się sfatygował.
Na szczęście można pracować normalnie tyle że bez klimy i pneumatyki. może ktoś się z tym spotkał i podpowie jak to rozgryźć

#1328 Share case844s

case844s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 01 wrzesień 2013 - 13:08

Case seria JX Witam. Posiadam case jx 95 i za po wietrzyły mi się w nim hamulce. Ktoś może wie jak je odpowietrzyć?

#1329 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 13:05

Case seria JX podpowie ktoś jak rozebrać przełącznik świateł w jx90? Bo teść wyrwał rączkę i trzy kabelki się wypięły te które są głęboko wpięte i nie wiem jak tam dojść aby je wpiąć więc to chyba jakoś rozbieralne jest bo nie widzę innej opcji

#1330 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 08 wrzesień 2013 - 13:34

Case seria JX puszcza mi podnośnik w jx60 wiek ktoś może co może być przyczyną? wszystko było dobrze nie opuszczał nawet ciężkich maszyn a nastepnego dnia podczepiłem siewnik ( ok.400kg) i w ciągu minuty opuścił do ziemi.

dodam żę ciągnik ma dopiero 750 godzin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 17:58

Case seria JX To ja mam kolejny zestaw pytań.
1)Czy sprężarka ma coś wspólnego z hamulcami ciągnika?
2)Dzisiaj teść orał i mówił że jak zjechał z pola to zwrotnice były gorące i śmierdziało gumą.
3)Co może być przyczyną lekkiego cichego brzęczenia w ciągniku, dodam że jak wcisnąłem sprzęgło lekko to przestawało. Na początku myślałem że to ta obudowa od tłumika brzęczy ale jest ok.
4)czy z przodu tam gdzie są krzyżaki przy kołach od napędu w środku są jakieś jeszcze kalamitki do smarowania? czasami coś tam puka u nas
Coraz bardziej zaczyna wkurzać mnie ten ciągnik

Edytowany przez ChiquitaB, 09 wrzesień 2013 - 18:01.

#1332 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 19:04

Case seria JX a jak dodasz gazu to wtedy cichnie ?

#1333 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 19:10

Case seria JX w sumie nie wiem, możliwe ale nie jestem pewien tego

#1334 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 22:50

Case seria JX Umnie ciche szumienie od silnika oznaczalo zacierające się łożysko na napinaczu od sprenżarki skontroluj to, u mnie sprzęgło szumiało po wciśnięciu pedalu okazało się ze łożysko oporowe się zacierało było bardzo delikatnie i tylko czasem słychać to było ale wyłapałem i zrobiłem co do przednich krzyzaków nie wiem moje maja po 1500godzin i nigdy nie smarowałem, A czemu pytasz czy sprenzarka ma wpływ na hamulce????

#1335 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 08:11

Case seria JX bo ostatnio zerwał się pasek od sprężarki klimy i powietrza i na razie jeżdżę bez bo nie ma czasu podjechać do serwisu po nowe. Ogólnie to chyba coś spieprzyli jak zakładali sprężarkę powietrza bo wentylator ma bicie na różne strony. I jeszcze powiedzcie mi jak mocno powinien być naprężony pasek od alternatora bo mi się wydaje że jest przesadzone naciągnięcie bo nawet nie idzie go lekko ugiąć. Wczoraj orałem to powiem Ci że przy wyższych obrotach w polu tego nie wyłapie czy to hałasuje czy nie bo brzęczenie jest ledwo słyszalne ale jednak. Podczas jazdy słychać to lepiej. A dużo roboty z tym łożyskiem miałeś i koszty duże?

#1336 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 10:32

Case seria JX pasek do sprężarki i klimy kupisz w sklepie motoryzacyjnym 4PK1075 (sprzedawca mówił, że to jest od LUBLINA)

#1337 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 12:50

Case seria JX a podał by mi ktoś nr tego paska z wentylatora do sprężarki? Bo zostały strzępki z niego i nr na nim nie ma żadnego.

Dobra dzwoniłem pytać serwis ten do sprężarki powietrza 20zł a do klimy 35zł heh . A człowiek myślał że to drogie będzie

Edytowany przez ChiquitaB, 11 wrzesień 2013 - 13:29.

#1338 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 18:57

Case seria JX Ta wymiana łożyska zajęła 30 minut z założeniem paska pasek i łożysko raze mz 100 dalem łożysko brałem zachodniej wirmy i wysoko obrotowe u mnie pasek ma ugiecie ok 4 mm

#1339 Share Banitasnk

Banitasnk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 październik 2013 - 21:08

Case seria JX Mam problem z podpięciem przewodów do rozrusznika i alternatora w jx 80. Czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie jak to wygląda, bo nie mogę nigdzie znaleźć.

Radzę wszystkim użytkownikom jx sprawdzić łożysko na ośce, na której jest osadzony wentylator chłodnicy. Mi się rozleciało i wentylator uszkodził chłodnice. Gość w sklepie mówił że bardzo kiepskiej firmy jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 26 październik 2013 - 17:51

Case seria JX dzięki za info kolego bo mi jakoś dziwnie na boki lekko chodzi wentylator, to bym musiał sprawdzić czy jakieś luzy ma. Przez to zapewne straciłem paski

Dodaj odpowiedź