Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:12

Case seria JX Hiszpi@ napisz co chcesz konkretnie o nim wiedzieć a jak nie to musisz szukać na poprzednich stronach bo wszystkiego nie da się powiedzieć
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 03:51
  •  

#1222 Share Damian4632

Damian4632

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:30

Case seria JX Witam, jeśli jesteśmy już w temacie serii jx, otóż mam taki problem, w kości zasilajacej od radia zniknęło mi napięcie, i nie mam pojecia gdzie może tkwić usterka, bezpieczniki wszystkie sprawne, sprawdzalem nie ma żadnych rozpiętych złączek, problem pojawil sie gdy podczas zaciecia bendyksu od rozrusznika próbowałerm odpalać ciagnik, wiec elektryka była katowana, ale tu pojawia sie moje pytanie gdzie poprowadzone są kable od radia i czy jest możliwośc przepalenia czegokolwiek przy nietknietych bezpiecznikach ? Z góry dziekuje za odpowiedz. Jeśli chcecie moge troszeczkę poopowiadać o moich przygodach z case jx 80, a takze z serwisem firmy PIOMAR AGROTECH w Górze Kalwarii. :)

#1223 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:56

Case seria JX To mów co się działo :)

#1224 Share Damian4632

Damian4632

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:06

Case seria JX Na poczatku wszystko cacy, traktorek smiga wszystko gicior, ale tak po pół roku w czasie żniw pojawiło sie lekkie ale dosyć słyszalen piszczenie wewnątrz silnika, przyjezdzał mechanik nic nie wysluchał, piszczenie ustało, dobra jest ok. Po jakimś czasie okolic e listopad/grudzien po lewej stronie tu przy przy pompce chyba pojawil sie wyciek oleju zaczelo go wypychac spod uszczelki, nastepnie ciagnik tak jakby dobrze się nie wysprzeglal i jak mechani kprzyjechal dopatrzyl sie wycieu oleju spod ciagnnika, po jakims czasie na wlaczonym biegu i wcisnietm sprzegle mozna bylo prawie z garażu wyjechać, wiec telefon do mechanika okazalo sie ze puścił jakiś symering wewnątrz miedzy sprzęgłem a skrzynia biegów. No nic gwarancja wiec przyjechali zabrali no i zrobili. Po jakims czasie od naprawy kontrolka, od płynu hamulcowego wiec dolaliśmy ( może w serwisie nie nalali czy cos) ale okazalo sie ze jest wyciek dosyc spory na pompkach od hamulców, i nie ma do nich zbytiego dostepu bo przewody luźno chodzą i teraz jest juz po gwarancji mam dzwoni do mechanika w poniedziałem zobacze co powie. Jeszcez jedna sytuacja z tego tygodnia przy odpalaniu slychac tylko pyknięcie kontrolki przygasaja, nie kreci, zablokowany rozrósznik , po wyjeciu rozruisznika okazalo sie ze jest wylupany zabek od bendyksu i zblokowal wszystko, przy okazji prob odpalania na zacietym rozruszniku przesalo dzialac radio no poprostu usterka za usterką. Mysle ze to co działo sie po serwisowaniu to skutek zwykłego niedbalstwa i olewczości serwisantów, no ale poczekam do poniedzialku na ich odzew. Pozdrawiam

PS. Czy załacza wam sie agregat od klimatyzacji teraz w zmie przy niskich temperaturach po przekreceniu pokretla od zimnego powietrza ?

#1225 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:42

Case seria JX

Na poczatku wszystko cacy, traktorek smiga wszystko gicior, ale tak po pół roku w czasie żniw pojawiło sie lekkie ale dosyć słyszalen piszczenie wewnątrz silnika, przyjezdzał mechanik nic nie wysluchał, piszczenie ustało, dobra jest ok. Po jakimś czasie okolic e listopad/grudzien po lewej stronie tu przy przy pompce chyba pojawil sie wyciek oleju zaczelo go wypychac spod uszczelki, nastepnie ciagnik tak jakby dobrze się nie wysprzeglal i jak mechani kprzyjechal dopatrzyl sie wycieu oleju spod ciagnnika, po jakims czasie na wlaczonym biegu i wcisnietm sprzegle mozna bylo prawie z garażu wyjechać, wiec telefon do mechanika okazalo sie ze puścił jakiś symering wewnątrz miedzy sprzęgłem a skrzynia biegów. No nic gwarancja wiec przyjechali zabrali no i zrobili. Po jakims czasie od naprawy kontrolka, od płynu hamulcowego wiec dolaliśmy ( może w serwisie nie nalali czy cos) ale okazalo sie ze jest wyciek dosyc spory na pompkach od hamulców, i nie ma do nich zbytiego dostepu bo przewody luźno chodzą i teraz jest juz po gwarancji mam dzwoni do mechanika w poniedziałem zobacze co powie. Jeszcez jedna sytuacja z tego tygodnia przy odpalaniu slychac tylko pyknięcie kontrolki przygasaja, nie kreci, zablokowany rozrósznik , po wyjeciu rozruisznika okazalo sie ze jest wylupany zabek od bendyksu i zblokowal wszystko, przy okazji prob odpalania na zacietym rozruszniku przesalo dzialac radio no poprostu usterka za usterką. Mysle ze to co działo sie po serwisowaniu to skutek zwykłego niedbalstwa i olewczości serwisantów, no ale poczekam do poniedzialku na ich odzew. Pozdrawiam

PS. Czy załacza wam sie agregat od klimatyzacji teraz w zmie przy niskich temperaturach po przekreceniu pokretla od zimnego powietrza ?

Według mnie to kupiłeś jakiś wadliwy egzemplarz.
Pytanko mam. Farmall A jest odpowiednikiem JX, Czy to jest to samo co do śrubki? Czym sie rózni poza inny msilnikiem?

#1226 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 luty 2013 - 22:40

Case seria JX damian4632, krótko mówiąc pecha miałeś, u mnie agregat załącza się normalnie w jx95 ;)

#1227 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:28

Case seria JX z tego co wiem Farmall A ma wzmocnione zwolnice, rewers hydrauliczny bez sprzęgła, i dalej hmm wygląd ale to wiadomo

#1228 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:57

Case seria JX Chyba 2 największe modele Farmall A są dostępne na ogumieniu 28" z przodu i 38" z tyłu.
Kabina dwu osobowa, dźwignie rozdzielaczy przeniesione na boczną konsolę.

#1229 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 17 luty 2013 - 16:32

Case seria JX inne zwolnice z tyłu i przodu i most

#1230 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:19

Case seria JX Czyli różnica jest spora. Z tego wynika że Farmall masywniejszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 20 luty 2013 - 09:11

Case seria JX mojego case jx 60 mam już rok i pali ze hej... podchodze do niego -15 stopni i pali na dotyk bez żadnego podgrzewania... drodzy rolnicy mówie wam żeby przy odpalaniu nie wciskać pedał gazu bo pózniej za pół roku bedzie musieli go tak przez całe życie odpalać.. ;)

#1232 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 15 marzec 2013 - 23:53

Case seria JX jakie ciśnienie powinno być w oponach w jx 60 (przód 12.4r20, tył 14.9r30) do pracy w polu i do transportu?

bo ja mam 1.2 atm przód i tył tylko na przodzie mam 400kg obciążników a na tylny tuz srednio wieszam 500kg?

#1233 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 18:19

Case seria JX Pisze na oponach lub w instrukcji obsługi. Wystarczy sprawdzić masę obciążników i zawieszanych maszyn i przeczytać jakie ciśnienie zalecane

#1234 Share jero26

jero26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:45

Case seria JX 12,4R-20 i 14,9R-30 opony Good Year 1,4 Psi

sory 1,4 atm. 20,3 psi

#1235 Share bolocase

bolocase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika, car audio

Napisany 18 marzec 2013 - 21:08

Case seria JX

Na poczatku wszystko cacy, traktorek smiga wszystko gicior, ale tak po pół roku w czasie żniw pojawiło sie lekkie ale dosyć słyszalen piszczenie wewnątrz silnika, przyjezdzał mechanik nic nie wysluchał, piszczenie ustało, dobra jest ok. Po jakimś czasie okolic e listopad/grudzien po lewej stronie tu przy przy pompce chyba pojawil sie wyciek oleju zaczelo go wypychac spod uszczelki, nastepnie ciagnik tak jakby dobrze się nie wysprzeglal i jak mechani kprzyjechal dopatrzyl sie wycieu oleju spod ciagnnika, po jakims czasie na wlaczonym biegu i wcisnietm sprzegle mozna bylo prawie z garażu wyjechać, wiec telefon do mechanika okazalo sie ze puścił jakiś symering wewnątrz miedzy sprzęgłem a skrzynia biegów. No nic gwarancja wiec przyjechali zabrali no i zrobili. Po jakims czasie od naprawy kontrolka, od płynu hamulcowego wiec dolaliśmy ( może w serwisie nie nalali czy cos) ale okazalo sie ze jest wyciek dosyc spory na pompkach od hamulców, i nie ma do nich zbytiego dostepu bo przewody luźno chodzą i teraz jest juz po gwarancji mam dzwoni do mechanika w poniedziałem zobacze co powie. Jeszcez jedna sytuacja z tego tygodnia przy odpalaniu slychac tylko pyknięcie kontrolki przygasaja, nie kreci, zablokowany rozrósznik , po wyjeciu rozruisznika okazalo sie ze jest wylupany zabek od bendyksu i zblokowal wszystko, przy okazji prob odpalania na zacietym rozruszniku przesalo dzialac radio no poprostu usterka za usterką. Mysle ze to co działo sie po serwisowaniu to skutek zwykłego niedbalstwa i olewczości serwisantów, no ale poczekam do poniedzialku na ich odzew. Pozdrawiam

klima zima nie ma prawa sie włączyć co najwyzej na jakis ułamek sekundy i nic wiecej, a jesli mówisz ze masz wyciek i sa przewody luzne to wes srubokret czy kluczyk 7 i sobie dokrec, a nie robisz z igły widły, serwis właśnie jest uczulony na takie rzeczy gdzie klient nie potfafi wykonac pół obrotu srubokretem, czy zmienic bezpiecznik

#1236 Share dami21

dami21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:36

Case seria JX koledzy czy w case jx 90 da sie jakos zwiekszyc udzwig bo kupiłem agregat i ma problemy z podnoszeniem a słyszałem że na pompie da sie jakoś podkręcić żeby dzwigał więcej

#1237 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:49

Case seria JX agregat od klimy ma prawo się włączyć zimo, ponieważ osusza powietrze i dzięki temu szyby tak nie rosieją, u mie w case jxu po przekręceniu pokrętła od zimna zawsze się włącza

Edytowany przez radek199321, 19 marzec 2013 - 20:59.

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#1238 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:33

Case seria JX z tyłu na rozdzielaczu masz zawór bezpieczeństwa, możesz zwiększyć ciśnienie, jeśli nigdzie uszczelniaczy nie wypluje to powinien więcej podnosić

#1239 Share dami21

dami21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 16:05

Case seria JX a ten rozdzielacz jest widoczny bez rozkręcania i co tam trzeba dokręcić ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:55

Case seria JX Nie jestem pewien czy kolega ma racje, podnosząc ciśnienie na zaworze przelewowym, zwiększamy ciśnienie na wyjściach zewnętrznych hydrauliki, ale czy na podnośniku ??

Dodaj odpowiedź