Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#101 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:32

Case seria JX No i wychodzi na to że 80 konny JD jest mocniejszy niż 90 konny Case-ale za to na papierze Case bije na głowę w/w ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 21:48
  •  

#102 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:33

Case seria JX co do siedzenia pasażera w proximie cena z faktury 427 brutto.zamontowali mi od razu w agromie. ciagnik ma homologacje na 2 osoby i na tyle jest zarejestrowany. a i jeszcze jedno chciałbym zobaczyć siedzenie pasazera w td 80. tam i jedna osoba ma ciasno . jest tam z lewej strony kierowcy wyprofilowany plastik na blotniku ale chyba jest to miejsce dla dwuletniego dziecka

#103 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:35

Case seria JX MCKYLO nie wiem skąd masz te dane i czy ECER120 to to samo co ISO?
Ale wiem, że w ECE R24 (z wentylatorem i wszystkim innym) JX80 ma około 72KM.

Czyli policzmy stratę mocy dla np. JX80 na WOM
72-62KM/72KM=13,(8)% straty na WOM

A kto wie ile mocy tracą inne ciągniki na WOM? A ile np porównywana Proxima 7441?
a

#104 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:42

Case seria JX

MCKYLO nie wiem skąd masz te dane i czy ECER120 to to samo co ISO?
Ale wiem, że w ECE R24 (z wentylatorem i wszystkim innym) JX80 ma około 72KM.

Czyli policzmy stratę mocy dla np. JX80 na WOM
72-62KM/72KM=13,(8)% straty na WOM

A kto wie ile mocy tracą inne ciągniki na WOM? A ile np porównywana Proxima 7441?

Proxima ma moc podawaną właśnie w oece r24, a z tego co piszesz że jx 80 ma 72km w oece r24 to ma tyle samo mocy co 7441,

co do fotela w td80d to nie jest tak źle bo jest taki sam jak w proximie przynajmniej z takim był na wystawie, ale o ile na postoju siedziało sie normalnei to w czasie jazdy zwłaszcza z szybką skrzynią pewnie się człowiek bardzoiej poobijałby jak w proximie

#105 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:48

Case seria JX No więc dane ECER120 są z oficjalnego prospektu CASE IH z Agritechniki 2007 i jest tam tak określone.
Potwierdza się tylko fakt że JX 80/TDD 80 należy porównywać z Proximą 7441 a nie 8441, bo trafnie kolego zauważyłeś że mają tak naprawdę jednakową moc wg ECER24. Stąd też jeżeli ktoś porównywał JX 80 z 8441 to Zetor wygrywał poniważ w tym porównaniu tak naprawdę ma moc 82 KM czyli całe 10 KM więcej niż JX 80.

#106 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:04

Case seria JX Pewnie, że jest mocniejszy o te 10KM dzięki turbinie. Ale ja się pytam ile ma Proxima 7441 na WOM i jaką procentową stratę na transmisji? Bo podajesz tylko dla Case JX moce na PTO a my tu robimy zawody co lepsze swojski Zetor zza miedzy czy Obcy zza wielkiej wody.
a

#107 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 08:34

Case seria JX Teraz Zetorki rejstruja na 2 osoby, a za siedzenie dla pasażera dałem 200pln jak kupowałem swego, a za grammera 1700 ale niestety przysłali mi ze zwykłym siedzeniem Marsa :angry: I juz musze je wykręcic po piszczy.... trzeba towotu napchac ;)

#108 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:19

Case seria JX cosmos no fakt zetor ma turbinę ja tylko mówię jak powinno się porównywać te ciągniki konie są końmi i to czy jest turbina czy nie nie ma dla mnie znaczenia jeden ma swoją moc i drugi też, co do mocy na WOM Zetora to danych nie mam ale poszukam jak znajdę to podam na 100%
Pozdrawiam

#109 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:24

Case seria JX MCKYLO masz rację JX80 należy jak najbardziej porównywać z 7441 bo moc to moc jak mówisz. A jak znajdziesz dane o mocy Proximy na WOM to podaj. Jak tak dalej pójdzie to zrobimy tu kompendium wiedzy o JX/TD vs. Proxima ;) Pozdrawiam
a

#110 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:41

Case seria JX

MCKYLO masz rację JX80 należy jak najbardziej porównywać z 7441 bo moc to moc jak mówisz. A jak znajdziesz dane o mocy Proximy na WOM to podaj. Jak tak dalej pójdzie to zrobimy tu kompendium wiedzy o JX/TD vs. Proxima ;) Pozdrawiam

Mniejsza już o kilka km w prawo czy w lewo w galerii jest kilka td80d i radzą sobie z tymi samymi maszynami co i proximy w normalnych warunkach więc już o moc nie ma się co kłucić, mnie bardziej interesuje w końcu jak to jest z tą wytrzymałością i jakością użytych materiałów bo gdzi enie zapytam to się licytują jedni że zetor bo znana sprawdzona konstrukcja a inni że jednak td jest z lepszej jakościowo stali i większe przebiegi wytrzyma, już o spalaniu nie będe wspominał bo to najwyżej 0,5l do max 1l na kożyść td, a w porównaiu do 7441 to może i nie, ale co z tą wytrzymałością, bo zetor troche zaniedbał jakość montarzu ale za to ma tanie części, a czy tak naprawde td wytrzyma wiekszy przebieg od proximy w końcu w proxime silnik jest również bardzo żywotny

ps. to się tak wydaje ee tam co tam będzie za 7 czy 10 lat, a czas szybko płynie i może być potem płacz skąd wziąść z 7 czy 10 tyś w sezonie na 3 tryby do td ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:47

Case seria JX

a czy tak naprawde td wytrzyma wiekszy przebieg od proximy w końcu w proxime silnik jest również bardzo żywotny

O tym czy silnik Proximy jest żywotny chyba jeszcze nie można mówić, na razie są za młode. Za parę lat jak będą miały ponad 10 tyś mth będzie coś wiadomo. W galerii jest jedno zdjęcie z remontu Proximy po 7 tyś...

#112 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:48

Case seria JX

O tym czy silnik Proximy jest żywotny chyba jeszcze nie można mówić, na razie są za młode. Za parę lat jak będą miały ponad 10 tyś mth będzie coś wiadomo. W galerii jest jedno zdjęcie z remontu Proximy po 7 tyś...

Forterry a dlatego remont że nie było oleju, ale pewnie musiała brać olej jeśli już go nie było

#113 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:50

Case seria JX Ferdek07 co do spalania to luknij na mój post w temacie 8441 vs. TD80D tam podaję dokładne spalanie z testów.

A płacz to zawsze może być i to nawed jak kupisz JD, zawsze coś się może zje... A po 10 latach to można ciągnik wymienić, kupić nowy jak dopłaty jeszcze zostaną.
a

#114 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:51

Case seria JX

MCKYLO masz rację JX80 należy jak najbardziej porównywać z 7441 bo moc to moc jak mówisz. A jak znajdziesz dane o mocy Proximy na WOM to podaj. Jak tak dalej pójdzie to zrobimy tu kompendium wiedzy o JX/TD vs. Proxima ;) Pozdrawiam

ftp://ftp.oecd.org/tractor/2004/WebA2116_a_0.pdf

#115 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 23:23

Case seria JX Zobacz temat Proxima 8441 vs TDD 80 są tam ciekawe rzeczy zresztą dotyczą bezpośrednio Case JX

#116 Share Damian2302

Damian2302

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 luty 2008 - 17:25

Case seria JX Chciałbym dowiedziec sie cos więcej co sądzicie o ciągniku Case jx 95??Mamy juz go zamówionego i czekamy na odbiór .Czekam na wasze opinie ,z góry dziekuje
Case jest the best

#117 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 04 luty 2008 - 21:11

Case seria JX Damian2302 teraz to już chyba za późno o pytania. Jak go odbierzesz to sam najlepiej go przetestujesz. Ale dużo informacji znajdziesz na forum, poszukaj informacji o NH TD95D, bo to to samo co twój Case.
a

#118 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 04 luty 2008 - 23:48

Case seria JX My daliśmy za siedzonko 300zł do Zetora

#119 Share witild85

witild85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:27

Case seria JX I co z tymi nowymi silnikami , kiedy będom czy to tylko plotka ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:29

Case seria JX Jak rozmawiałem ze znajomym co zamówił TD95D to mu powiedzieli, że ponoć od maja może będą nowe silniki.
a

Dodaj odpowiedź