johny

Case seria JX

Polecane posty

ziomall1991    1

posiadam JX 95 z rewersem:) po to jest ta gwarancja 12lub 24 miesięczna żeby wykasować wszystkie błędy.wszystko jest produkwane na wielka skale to w każdym ciągniku zawsze coś znajdzie się do poprawienia też po to jest gwarancja. , co do ciągnika nie mam żadnych problemów ,silnik suchy, pali mało (jak się umiejętnie jeździ) uważam ze jest to dobry ciągnik tańszy od new hollanda który jest bliźniakiem można powiedzieć,moje zdanie jest że jest lepszy również od zetora.każdy ma swoja opinie, ale jeśli chodzi o serie JX polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Koledzy powiedzcie czy ktoś miał taki objaw w jx 90 bądź podobnym jak stukanie w przednim kole a dokładnie u mnie w prawym, tak jakby w miejscu krzyżaków, nie mamy pojęcia co to może być:( wszystko smarowane systematycznie.

Druga rzecz to chyba awarie przychodzą na raz kilka.

Zaczęło się od wycieku czujnika ciśnienia wspomagania i ciągły pisk po odpaleniu koszt ok 200zł

Teraz pękł pasek od wentylatora i przy okazji zahaczył o pasek od sprężarki i też go urwało:/

Powie ktoś jak mocno musi być napięty pasek ten szeroki od alternatora i u nas widać jak ma bicie pierwsza od wentylatora ta na cienki pasek rolka( wyleciało mi z głowy jak to się nazywa) zapewne pneumatyka była dokładana u dilera i coś może źle złożyli i ma bicie i może przez to pasek urwało bo się sfatygował.

Na szczęście można pracować normalnie tyle że bez klimy i pneumatyki. może ktoś się z tym spotkał i podpowie jak to rozgryźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case844s    1

Witam. Posiadam case jx 95 i za po wietrzyły mi się w nim hamulce. Ktoś może wie jak je odpowietrzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

podpowie ktoś jak rozebrać przełącznik świateł w jx90? Bo teść wyrwał rączkę i trzy kabelki się wypięły te które są głęboko wpięte i nie wiem jak tam dojść aby je wpiąć więc to chyba jakoś rozbieralne jest bo nie widzę innej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

puszcza mi podnośnik w jx60 wiek ktoś może co może być przyczyną? wszystko było dobrze nie opuszczał nawet ciężkich maszyn a nastepnego dnia podczepiłem siewnik ( ok.400kg) i w ciągu minuty opuścił do ziemi.

 

dodam żę ciągnik ma dopiero 750 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To ja mam kolejny zestaw pytań.

1)Czy sprężarka ma coś wspólnego z hamulcami ciągnika?

2)Dzisiaj teść orał i mówił że jak zjechał z pola to zwrotnice były gorące i śmierdziało gumą.

3)Co może być przyczyną lekkiego cichego brzęczenia w ciągniku, dodam że jak wcisnąłem sprzęgło lekko to przestawało. Na początku myślałem że to ta obudowa od tłumika brzęczy ale jest ok.

4)czy z przodu tam gdzie są krzyżaki przy kołach od napędu w środku są jakieś jeszcze kalamitki do smarowania? czasami coś tam puka u nas

Coraz bardziej zaczyna wkurzać mnie ten ciągnik

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Umnie ciche szumienie od silnika oznaczalo zacierające się łożysko na napinaczu od sprenżarki skontroluj to, u mnie sprzęgło szumiało po wciśnięciu pedalu okazało się ze łożysko oporowe się zacierało było bardzo delikatnie i tylko czasem słychać to było ale wyłapałem i zrobiłem co do przednich krzyzaków nie wiem moje maja po 1500godzin i nigdy nie smarowałem, A czemu pytasz czy sprenzarka ma wpływ na hamulce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

bo ostatnio zerwał się pasek od sprężarki klimy i powietrza i na razie jeżdżę bez bo nie ma czasu podjechać do serwisu po nowe. Ogólnie to chyba coś spieprzyli jak zakładali sprężarkę powietrza bo wentylator ma bicie na różne strony. I jeszcze powiedzcie mi jak mocno powinien być naprężony pasek od alternatora bo mi się wydaje że jest przesadzone naciągnięcie bo nawet nie idzie go lekko ugiąć. Wczoraj orałem to powiem Ci że przy wyższych obrotach w polu tego nie wyłapie czy to hałasuje czy nie bo brzęczenie jest ledwo słyszalne ale jednak. Podczas jazdy słychać to lepiej. A dużo roboty z tym łożyskiem miałeś i koszty duże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

pasek do sprężarki i klimy kupisz w sklepie motoryzacyjnym 4PK1075 (sprzedawca mówił, że to jest od LUBLINA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a podał by mi ktoś nr tego paska z wentylatora do sprężarki? Bo zostały strzępki z niego i nr na nim nie ma żadnego.

 

Dobra dzwoniłem pytać serwis ten do sprężarki powietrza 20zł a do klimy 35zł heh . A człowiek myślał że to drogie będzie

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ta wymiana łożyska zajęła 30 minut z założeniem paska pasek i łożysko raze mz 100 dalem łożysko brałem zachodniej wirmy i wysoko obrotowe u mnie pasek ma ugiecie ok 4 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banitasnk    0

Mam problem z podpięciem przewodów do rozrusznika i alternatora w jx 80. Czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie jak to wygląda, bo nie mogę nigdzie znaleźć.

 

Radzę wszystkim użytkownikom jx sprawdzić łożysko na ośce, na której jest osadzony wentylator chłodnicy. Mi się rozleciało i wentylator uszkodził chłodnice. Gość w sklepie mówił że bardzo kiepskiej firmy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dzięki za info kolego bo mi jakoś dziwnie na boki lekko chodzi wentylator, to bym musiał sprawdzić czy jakieś luzy ma. Przez to zapewne straciłem paski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213

mam dwa case jx 80 i 60 nie narzekam są to ciągniki zwrote i mało pala gorzej z kabina mała przestrzen i masa jest mała polecam ciągnik jest warty uwagi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5245    6

Mam pytanie do użytkowników i znawców tematu - jaki jest sens wykonywania regularnych czynności serwisowych co 300 roboczogodzin, skoro licznik rbh liczy w tym samym tempie godziny niezależnie od tego czy traktor stoi a silnik pracuje na biegu jałowym, czy też pracuje pod pełnym obciążeniem (np. orka). Może lepiej zastąpić ten wątpliwy wyznacznik przeglądu innym, tylko właśnie jakim? Macie może jakieś propozycje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Przecież to nie sa motogodziny tylko roboczogodziny. Leca szybciej niż mth ale tak ma byc i koniec. Ciagnik nie pracuje cały cza sna jałowym ani cały czas pod pełnym obciżeniem. Producent przewidział wymiany olejów i inne czynnosci serwisowe co ileś tam uśrednionych roboczogodzin i po co szukasz dziury w całym ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Chciałbym wymienić płyn chłodniczy w Case JX60, co byście polecili, jakie płyny lejecie - chciałbym aby jakościowo nie odbiegał od oryginału. Oryginał kosztuje 120zł za 5l koncentratu + 5l wody = 10l a u mnie do układu wchodzi 14l wiec musiałbym kupić 10l koncentratu co podwaja koszty a i tak nie wykorzystam wszystkiego, dlatego szukam dobrego zamiennika.


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak tak bardzo chcesz wyminic to kup koncentrat typu KULER, GLIXOL do tego wode demineralizowana i masz płyn jaki chcesz zależnie jakie proporcje wymieszasz. A tak w ogóle to po co chcesz wyminiac ten płyn. JAk boisz sie o tem, zamarzania i nie masz miernika to kup koncentratu ze 1-2 l dolej do tego co masz i olej sprawe :) Wiekszosc płynów do chłodnic rózni sie tylko kolorem, sa mieszalne ze soba poniewaz wszystki to glikol etylowy rozcieczony woda :) JA to juz rózne mixy robiłem i nigdy nic sie nie stało czerwony z niebieskim zielonym żółtym :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas trochę zleciało bo opaska się zluźniła to do tego płynu dolałem zielonego kulera i wszystko ok. ten oryginalny to szkoda kasy wydawać bo strasznie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Chłopaki to od razu nie wyskoczy:-) Ja leje tylko orginalne płyny. Mam prosty przykład wójek miał Lamborghini i lał do niego petrygo z Orlenu wszystko było ok do 3 tys godzin nagle zaczęła mu temp rosnąć, Mechanik wyjol mu tuleje i się okazało ze sa zżarte przez płyn i ciekły od razu mu powiedziel ze to przez płyn bo Lamborghini jest delikatny na to zrobil mu wlał ogrinalny płyn i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj