Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share bolocase

bolocase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika, car audio

Napisany 27 luty 2012 - 18:38

Case seria JX panowie zle piszecie seria jx nie posiada " swobodnego spływu" wyjasniam seria jx jest standardowo wyposazona w rozdzielacz dwu sekcyjny czyli posiada 4 złączki hydrauliczne, jeśli ktoś chce mieć swobodny spływ to dokłada jeszcze jedno złącze którą umieszcza w miejscu np. korka wlewowego.
swobony spływ oleju polega na bezpośrednim i szybkim powrocie oleju do skrzyni pomijająć rozdzielacz, ci co posiadają ciągniki np. maxxuma mają takie gniazdo juz w standardzie.
a jesli chodzi o prase o której kolega pisze to, pewnie sa to trzy oddzielne przewody czli:
1 sekcja podbieracz opuszczanie i podnoszenie
2 sekcja otwieranie i zamykanie komory
3sekcja zmiana wielkości komory
ale mogę się mylic w tej kwesti

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 11:54
  •  

#1022 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:33

Case seria JX bolocase, odnośnie tego wolnego spływu to fajnie że maxxuma ma osobne wejście jako spływ oleju, ale w jx jest to rozwiązane tak jak kolega wyżej pisał, dłuższa dzwignia do samego dołu i jest spływ, a czy on idzie przez rozdzielacz czy bezpośrednio do skrzyni to co to za różnica?? ;)
odnośnie prasy to w kr130 hydraulicznie załącza się aparat od siatki ;)

#1023 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:05

Case seria JX gdzieś wyczytałem że jest miejsce na wkręcenie gniazda wolnego spływu gdzieś koło korka wlewu oleju z tyłu. ja zawsze myślałem że obsługa gniazd dzwigniami u mnie jest pionowa i ze tak sa gniazda podlaczone

#1024 Share bolocase

bolocase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:27

Case seria JX jeśli chodzi o prasę to nie wiem nigdy na korne nie pracowałem wiec tak jak pisałem ze nie jestem pewien.
a jeśli chodzi o jx to on nie posiada swobodnego spływu jeśli dacie dźwignie do góry i jest zablokowana to ciągle podaje olej, a jeśli dacie w dół to włączacie opcje pływającą. swobodny spływ jest po to aby nie uszkodzić rozdzielacza albo silnika hydraulicznego np. jeśli ktoś zaczepi do jx siewnik pneumatyczny z napędem hydraulicznym to jest konieczny swobodny spływ ojeju bezpośrednio do skrzyni, dlaczego? ponieważ żaden rozdzielacz nie nadążny odbierać oleju powrotnego od silnika. a sekcje w jx są ułożone poziomo czyli dwie górne złączki to jedna sekcja, a dwie dolne to droga

#1025 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:28

Case seria JX Witam. Mam problem ze zbiornikiem paliwa w swoim jx95 chodzi dokładnie o to że się nie odpowietrza jak należy nie jestem w stanie zatankować go do pełna ponieważ paliwo za wolno wchodzi, potrafi nawet jak za szybko lałem cofnąć paliwo. Maksymalnie 3/4 zbiornika nalewam dalej to za dużo czasu schodzi. Serwis jak był przy ciągniku to powiedzieliśmy im o tym odpowietrzaniu ale jedyne co usłyszeliśmy to że się z tym jeszcze nie spotkali i nie umieją tego zrobić. Czy ktoś z was miał z tym problem lub ma pomysł jak go rozwiązać?

#1026 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:37

Case seria JX jak dasz dłuższą dźwignię rozdzielacza na max-a w dół to ona się zablokuje w tej pozycji i uzyskujesz wolny spływ nie obciążając ani pompy ani rozdzielacza.

#1027 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:47

Case seria JX w sumie co mi tam jutro zadzwonie serwis zapytać jak z tym wolnym spływem. Ciekawa by była ta opcja co czytałem chyba nawet gdzieś pod zdj tu na forum z jakąś śrubą gdzie można zamiast niej wkręcić gniazdo hydrauliki na wolny spływ. wtedy się nie blokuje innych

#1028 Share bolocase

bolocase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:59

Case seria JX kolego jeśli chodzi o odpowietrzanie zbiornika, to ja nie raz spotkałem się z tym problemem, jest to trochę prostackie rozwiązanie które ja stosuje ale działa ściągnij przewód ten który jest 10 cm poniżej korka wlewowego i dmuchnij w niego sprężarka na pewno pomoże ten przewód służy do odpowietrzania zbiornika, w jx zbiornik w środku jest zbudowany z komór i ta droga się nie odpowietrza ponieważ gdzieś jest zatkany kanał. Jutro jak ben de w firmie to zrobię wam zdjęcie gdzie można wkręcić złączkę i jakoś wam to pokaże, a dźwignia na maxa w duł o opcja pływająca

#1029 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 28 luty 2012 - 18:06

Case seria JX jak jesteśmy przy temacie hydrauliki to może wiecie gdzie można dostać takie zatyczki gniazd ze zbiorniczkiem oleju http://www.agrofoto....01_382_3429.jpg?

#1030 Share bolocase

bolocase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:17

Case seria JX u każdego dealera zachodnich maszyn czyli np. w case lub innych markach, każdy zachodni ciągnik posiada coś takiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:29

Case seria JX a to są gniazda typu push-pull co pod ciśnieniem można odłączyć? fajna sprawa. a same zatyczki w grene widziałem ale nie wiem czy były do podłączenia pod spływ

#1032 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 29 luty 2012 - 10:49

Case seria JX kolego chodzi mi o te zatyczki ze zbiorniczkiem a nie o gniazda.

szukam w necie i niemoge znalesc, a te w grene to są same zatyczki bez możliwości połaczenia ze zbiorniczkiem.

#1033 Share Apolityczny

Apolityczny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 17:25

Case seria JX Witam.Moje zdanie na temat zbiorników i czuników paliwa w Case jaki NH jest takie,że wszystkie zakłamuja aktualną ilość.Mam 2 Case i zarówno w jx jak i większym modelu tak naprawde nie wiadomo dokłanie ile masz paliwa[po dłuższym użytkowaniu mozna się domyslać] A działa to nastepujaco --jeździsz długo i wskazówka nie opada prawie wogóle a później od pewnego momentu to bardzo szybko.mślę że przyczyna tego faktu jest nieregularny kształt zbiorników.Niewiem czy inni użytkownicy Case ewentualnie NH się ze mną zgadzają ale moje obserwacje do tego prowadzą.W jx np gdy jest już kila ltr paliwa i wlajesz 25 litrów wkaźnik pokazuje pól zbiornika ktory ma 90 litrówwięc tak naprawdę jest może z 35.

a orientujecie sie czy te obecnie produkowane jx-y też mają takie problemy jak wcześniejsze tzn. łożyska w zwolnicach, sprzęgła, wycieki itp.? bo np w NH TD to nagminnie leciały sprzęgła itp. a to jest tosamo co jx

Produkowane są w Jesi we Włoszech.Kabiny w Turcji ale nie wie mczy wszystkie.sprzegło z tego co wiem poprawione ale lina od sprzegła to po 800-1000 h lubi się skończyć :)

#1034 Share piter25

piter25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:muzyka

Napisany 04 marzec 2012 - 09:32

Case seria JX

Witam. Mam problem ze zbiornikiem paliwa w swoim jx95 chodzi dokładnie o to że się nie odpowietrza jak należy nie jestem w stanie zatankować go do pełna ponieważ paliwo za wolno wchodzi, potrafi nawet jak za szybko lałem cofnąć paliwo. Maksymalnie 3/4 zbiornika nalewam dalej to za dużo czasu schodzi. Serwis jak był przy ciągniku to powiedzieliśmy im o tym odpowietrzaniu ale jedyne co usłyszeliśmy to że się z tym jeszcze nie spotkali i nie umieją tego zrobić. Czy ktoś z was miał z tym problem lub ma pomysł jak go rozwiązać?

mam taki sam problem zbiornik niby 90 l a wchodzi 60 mozesz troche skrócić wężyk odpowietrzający albo przełożyć wężyk na górę zbiornika ale trzeba odkręcić zbiornik ja tego jeszcze nie zrobiłem ale niebawem to uczynie pozd.

Witam.Moje zdanie na temat zbiorników i czuników paliwa w Case jaki NH jest takie,że wszystkie zakłamuja aktualną ilość.Mam 2 Case i zarówno w jx jak i większym modelu tak naprawde nie wiadomo dokłanie ile masz paliwa[po dłuższym użytkowaniu mozna się domyslać] A działa to nastepujaco --jeździsz długo i wskazówka nie opada prawie wogóle a później od pewnego momentu to bardzo szybko.mślę że przyczyna tego faktu jest nieregularny kształt zbiorników.Niewiem czy inni użytkownicy Case ewentualnie NH się ze mną zgadzają ale moje obserwacje do tego prowadzą.W jx np gdy jest już kila ltr paliwa i wlajesz 25 litrów wkaźnik pokazuje pól zbiornika ktory ma 90 litrówwięc tak naprawdę jest może z 35.

Produkowane są w Jesi we Włoszech.Kabiny w Turcji ale nie wie mczy wszystkie.sprzegło z tego co wiem poprawione ale lina od sprzegła to po 800-1000 h lubi się skończyć :)

zgadzam się z tobą mam ten sam problem i to na 90l zbiornik wchodzi mi 60l tylko to dopiero wkurzające że trzeba z pola po 4 godz zjeżdzać tankować

#1035 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 12:17

Case seria JX mam pytanie co myślicie o modelu jx60 czy warto go zakupić? są jacyś jego użytkownicy?

#1036 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 12:55

Case seria JX Ja mam JX 60, ciagnik ma 14 misięcy i 200 mth. Czy warto go kupić? dobre pytanie, do dziś go sobię zadaje. Na dzien dzisiejszy chyba bym go jednak nie kupił. Bardzo prosty, wręcz prymitywny ciągnik. Zwolnice, suche sprzęgło, rewers mechaniczny i ten silnik, którego charakterystyka mocy doprowadza mnie do szewskiej pasji. Wczoraj podniosłem mu trochę dawkę paliwa, może będzie lepiej. Do tej pory trzeba był wjeżdżać "z rozpędu" w pole bo inaczej to on nie miał siły ruszyć. Mało pali w rozsiewaczy i opryskiwaczu, jesli wzrośnie obciążenie (pług 3, agregat) wp..la jak szalony.

#1037 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 14:50

Case seria JX kurcze czyli jak kasa taki ciągnik na chwilę obecna mam dwa władki i potrzebuje jakiegoś większego ciągnika takiego do max 70km właśnie do pługa i agregatu wpadł mi w oko właśnie ten model ale po tym co piszesz zostanę jednak przy deutz chyba to będzie najlepsze i najtansze rozwiązanie...

#1038 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 18:43

Case seria JX jaki deutz? co do ceny to chyba nie taki najtańszt.

co do mocy to prawda co pisze hurtus ale da się z tym poradzić.

#1039 Share bolocase

bolocase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:17

Case seria JX co wy wogóle piszecie, widac ze przy zakupie maszyny nie zastanawialiście czy taki mi wystarczy!!!!
piszecie ze ten ciągnik nie radzi sobie z pługiem, czy agregatem, a czy wiecie ze maszyna tej mocy, to tylko i wyłącznie maszyna pomocnicza czyli tak jak pisał któryś z kolegów ( rozsiewacz , opryskiwacz) ten ciągnik to tego służy a nie do harówki, piszecie ze ma rewers mechaniczny, to trzeba było dołozyc jeszcze 100 tys i kupić sobie coś na elektr hydraulicznym na mokrym sprzęgle itd. znajdzcie mi ciągnik w tej cenie w takim wyposażeniu i standardzie, a nie piszecie takie bzdury

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:42

Case seria JX ja kupowałem jx do takich prac jak opryskiwacz, rozsiewacz, siewniki. i ogólnie nie nażękam oczywiście mam kilka swoich wad które bym zmienił ale niemożna mieć wszystkiego przynajmniej za taką kase.

Dodaj odpowiedź