johny

Case seria JX

Polecane posty

marcus93    0

damian4632, krótko mówiąc pecha miałeś, u mnie agregat załącza się normalnie w jx95 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

z tego co wiem Farmall A ma wzmocnione zwolnice, rewers hydrauliczny bez sprzęgła, i dalej hmm wygląd ale to wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Chyba 2 największe modele Farmall A są dostępne na ogumieniu 28" z przodu i 38" z tyłu.

Kabina dwu osobowa, dźwignie rozdzielaczy przeniesione na boczną konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Czyli różnica jest spora. Z tego wynika że Farmall masywniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

mojego case jx 60 mam już rok i pali ze hej... podchodze do niego -15 stopni i pali na dotyk bez żadnego podgrzewania... drodzy rolnicy mówie wam żeby przy odpalaniu nie wciskać pedał gazu bo pózniej za pół roku bedzie musieli go tak przez całe życie odpalać.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

jakie ciśnienie powinno być w oponach w jx 60 (przód 12.4r20, tył 14.9r30) do pracy w polu i do transportu?

 

bo ja mam 1.2 atm przód i tył tylko na przodzie mam 400kg obciążników a na tylny tuz srednio wieszam 500kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Pisze na oponach lub w instrukcji obsługi. Wystarczy sprawdzić masę obciążników i zawieszanych maszyn i przeczytać jakie ciśnienie zalecane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolocase    0

Na poczatku wszystko cacy, traktorek smiga wszystko gicior, ale tak po pół roku w czasie żniw pojawiło sie lekkie ale dosyć słyszalen piszczenie wewnątrz silnika, przyjezdzał mechanik nic nie wysluchał, piszczenie ustało, dobra jest ok. Po jakimś czasie okolic e listopad/grudzien po lewej stronie tu przy przy pompce chyba pojawil sie wyciek oleju zaczelo go wypychac spod uszczelki, nastepnie ciagnik tak jakby dobrze się nie wysprzeglal i jak mechani kprzyjechal dopatrzyl sie wycieu oleju spod ciagnnika, po jakims czasie na wlaczonym biegu i wcisnietm sprzegle mozna bylo prawie z garażu wyjechać, wiec telefon do mechanika okazalo sie ze puścił jakiś symering wewnątrz miedzy sprzęgłem a skrzynia biegów. No nic gwarancja wiec przyjechali zabrali no i zrobili. Po jakims czasie od naprawy kontrolka, od płynu hamulcowego wiec dolaliśmy ( może w serwisie nie nalali czy cos) ale okazalo sie ze jest wyciek dosyc spory na pompkach od hamulców, i nie ma do nich zbytiego dostepu bo przewody luźno chodzą i teraz jest juz po gwarancji mam dzwoni do mechanika w poniedziałem zobacze co powie. Jeszcez jedna sytuacja z tego tygodnia przy odpalaniu slychac tylko pyknięcie kontrolki przygasaja, nie kreci, zablokowany rozrósznik , po wyjeciu rozruisznika okazalo sie ze jest wylupany zabek od bendyksu i zblokowal wszystko, przy okazji prob odpalania na zacietym rozruszniku przesalo dzialac radio no poprostu usterka za usterką. Mysle ze to co działo sie po serwisowaniu to skutek zwykłego niedbalstwa i olewczości serwisantów, no ale poczekam do poniedzialku na ich odzew. Pozdrawiam

 

PS. Czy załacza wam sie agregat od klimatyzacji teraz w zmie przy niskich temperaturach po przekreceniu pokretla od zimnego powietrza ?

klima zima nie ma prawa sie włączyć co najwyzej na jakis ułamek sekundy i nic wiecej, a jesli mówisz ze masz wyciek i sa przewody luzne to wes srubokret czy kluczyk 7 i sobie dokrec, a nie robisz z igły widły, serwis właśnie jest uczulony na takie rzeczy gdzie klient nie potfafi wykonac pół obrotu srubokretem, czy zmienic bezpiecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

koledzy czy w case jx 90 da sie jakos zwiekszyc udzwig bo kupiłem agregat i ma problemy z podnoszeniem a słyszałem że na pompie da sie jakoś podkręcić żeby dzwigał więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

agregat od klimy ma prawo się włączyć zimo, ponieważ osusza powietrze i dzięki temu szyby tak nie rosieją, u mie w case jxu po przekręceniu pokrętła od zimna zawsze się włącza

Edytowano przez radek199321

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

z tyłu na rozdzielaczu masz zawór bezpieczeństwa, możesz zwiększyć ciśnienie, jeśli nigdzie uszczelniaczy nie wypluje to powinien więcej podnosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

a ten rozdzielacz jest widoczny bez rozkręcania i co tam trzeba dokręcić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Nie jestem pewien czy kolega ma racje, podnosząc ciśnienie na zaworze przelewowym, zwiększamy ciśnienie na wyjściach zewnętrznych hydrauliki, ale czy na podnośniku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na podnośniku też, tylko czy jest sens?? popytaj w serwisie, słyszałem że do jxa da sie zamontować siłowniki wspomagające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

koledzy czy w case jx 90 da sie jakos zwiekszyc udzwig bo kupiłem agregat i ma problemy z podnoszeniem a słyszałem że na pompie da sie jakoś podkręcić żeby dzwigał więcej

Znajomy mechanik z serwisu mówił mi że można podkręcić ciśnienie .Nie wiem jak jest w jx90 ale w jx70 da się na pewno , mówił że trzeba odkręcić fotel i tamtędy jest dostęp do śrubki która można zwiększyć ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    64

Znajomy mechanik z serwisu mówił mi że można podkręcić ciśnienie .Nie wiem jak jest w jx90 ale w jx70 da się na pewno , mówił że trzeba odkręcić fotel i tamtędy jest dostęp do śrubki która można zwiększyć ciśnienie.

nie trzeba odkrencac fotela cisnienie zwieksza sie na rozdzielaczu w jx 60 70 80 90 95 musi byc 190b

 

farmall a to jest tosamo co jx 80 90 95 a 60i70 miały słabsze zwolnice i mosty farmall a na + to kabina i rewers ale cena wysoka farmall c to mojm zdaniem badziewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

CASd , mozesz napisać z której strony na rozdzielaczu jest ta regulacja cisnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    64

CASd , mozesz napisać z której strony na rozdzielaczu jest ta regulacja cisnienia ?

od spodu trzeba zerwac taka plastikowa osłonke i tam bedzie srubka na ampul tylko podłoncz sobie zegar do hydrauliki i tak pokrec zeby bylo 190 bar przy obrotach 1500 umnie było na np-165b i miał problem podnies zestaw uprawowo siewny 3m teraz bez problemu podnosi

Edytowano przez CASd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    64

a ta śruba znajduje sie na tym rozdzielaczu od wyjść hydraulicznych ??

Tak wrazie pytania dzwon 692661698

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a sprawdzałeś może jakie jest ciśnienie na poszczególnych obrotach?mam problemy z podnoszeniem pługów kuhn master 102 4 skibowych 95 konnym td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    64

a sprawdzałeś może jakie jest ciśnienie na poszczególnych obrotach?mam problemy z podnoszeniem pługów kuhn master 102 4 skibowych 95 konnym td

jaka waga tych plugow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na metce 1100 kg, ale to bez kółka i przedpłużków, więc myślę że około 1300 może ciut więcej, podnosi je ale tak na 30 cm i wyżej nie może, ostatnio kupiłem greguara Bessona, ważone były na wadze i jest coś ponad 1100 kg, z tyłu uwiesiłem jeszcze sąsiada z mamą czyli około 160 kg i podniósł, ale nie mógł już do końca, przy obracaniu pod koniec też czuć że ciężko mu idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj