Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#961 Share Vacumn

Vacumn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:50

Case seria JX fajny traktorek tyle że kabina mała a co do new hollanda td to ładniejszy przód

Edytowany przez Vacumn, 05 luty 2012 - 10:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 12:08
  •  

#962 Share pylek

pylek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:09

Case seria JX Może ktoś mi powiedziec ile tak naprawde ma mocy case jx 80 z 2008 z pojemnoscia 3.9 l ?? moze teraz ktos mi odpowie ?

#963 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 05 luty 2012 - 21:04

Case seria JX jx 80 poj. 3.9l ma 80KM tak podaje producent jest to moc znamionowa

#964 Share cetersen

cetersen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:11

Case seria JX No koledzy co wy na to?
Wczoraj postanowiłem odpalić proximę 6441 rocznik 2005 po dłuższym postoju (od jesieni).
W baku na dnie paliwa i to letniego. Zima na podhalu i siarczyste mrozy czwarty tydzień-średnio 30 stopni. Myślałem że zamarzł, podgrzewam świece - razy 3 na wszelki wypadek, palę, a ten na dotyk zapalił w pół sekundy, jakby dopiero co pracował i miał ciepły silnik. Naprawdę miła niespodzianka. Ale w sumie ostatnimi laty tak mi palił, ale pracowałem nim w zimie i przepalałem go średnio raz na tydzień.
Tym razem stał od jesieni bo mam nowego case'a JX70 rocznik 2011 i nim pracuję.
No i ten pomino że jest często uruchamiany ma problemy żeby odpalić - trzeba go piłować, aż paliwo dojdzie. Paliwo zimowe+domieszka i przepalanie nie pomaga. Już akumulator siada bo trzeba potrzymać aż załapie - i tak z 8 razy. Mówiąc krótko rozczarowanie w przypadku Case'a i bardzo miła niespodzianka w przypadku proximy.
Aha różnica tylko taka, że zetor stoi w blaszaku a case jedynie zadaszony.

#965 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:21

Case seria JX mój Case JX 70 też podobne okolice co Twoje wczoraj też nie odpalił, rocznik ten sam co Twój, i stał 2 tygodnie.

#966 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 05 luty 2012 - 22:15

Case seria JX ja swojego jx60 z 2011r odpaliłem wczoraj po 3 tygodniacg bez wiekszego problemu.

grzaliście świece żarowe?

#967 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 05 luty 2012 - 22:24

Case seria JX mój nh t5040 silnik 4,5l pali praktycznie od strzała nawet po nocy gdy było -30. problem jedynie z paliwem i blokujacy filtr :( zapalał i po kilku minutach kaput i 3 godziny walki z filtrami, paliwem itd. :) do -25 było dobre :)

#968 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 luty 2012 - 08:28

Case seria JX a koledze @cetersen na letnim chodzi ;) To sie normalnie cud na miarę niepokalanego poczęcia nazywa :lol:

#969 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 06 luty 2012 - 09:14

Case seria JX na letnim coś mi się wierzyć nie chce przy takiej temp to z paliwa letniego robi się gęsty syrop i to nie wiem jakim prawem chodzić ma:O my przed mrozami też letnia mieliśmy ale z 15 litrów zostało i do pełna zimowego było dolane. U nas case stał z 2tyg nie ruszany a jak poszedłem odpalić podgrzałem świeczke i od razu odpalił tak jak by było z 20 na plusie. Co do odpowietrzania JX to trzeba też trochę się pobawić:/

#970 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:06

Case seria JX A ja wierze że na letnim zapalił bo mój ursus 3512 również na letnim pokręcił troche i zapalił w te mrozy :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 luty 2012 - 10:42

Case seria JX 3512 i podobne ze zbiornikiem nas silnikiem moga chodzic na letnim :) Aby tylko zapalił i nie zdarzył zapchac filtra przed rozgrzaniem paliwa w baku :) z letniego wydziela sie parafina a nie robi sie syrop jak piszesz. Własnie ta parafiona to jedyny problem w paliwie .

#972 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:52

Case seria JX tak jak się dobrze potrzącha to się syrop zrobi ale to chwilowo. ropa też zwiększy swoją gęstość

#973 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 06 luty 2012 - 22:04

Case seria JX Witam moj jx odpala bez problemowo pdgrzeje go i pali od strzała a co do letniego paliwa to w cuda nie wierze ze przy -30 odpalił tym bardzej ze zetor ma zbiornik pod kabina jakim cudem ta smietane zaciagneła do pompy ja zeszłej zimy miałem pełen bak letniego nie powiem odpalił ale pochodził z minute i zgas całe paliwo wypompowałem z baku wlałem zimowe filtry nowe i cało zime palił bez problemu
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#974 Share cetersen

cetersen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 luty 2012 - 08:48

Case seria JX Oj niewierni Tomasze. Jaki miałbym interes żeby bajki opisywać na forum. Chciałem sie z wami podzielić niecodzienną sytuacją bo dla mnie to też było zaskoczenie. Aha te ciągniki są moje, a nie jakiegoś kolegi czy sąsiada, o których nieraz agroforumowicze piszą zasłyszane historie, jakby to był ich sprzęt.

#975 Share Apolityczny

Apolityczny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:54

Case seria JX Witam kolegów.Od listopada posiadam jx 90 .ma obecnie 47 mtg.pali w mrozy na dotyk,zaciekawiło mnie jednak dziś czemu nie grzeje ogrzewanie na małych obrotach silnika.Zajrzałem pod maske ..........zbiorniczek wyrownawczy pełen +ślady wycieków płynu,po odkręceniu korka od chłodnicy okazalo sie ze jest tam cisnienie i wyrzuciło mi około 300-400 ml płynu.Dla mnie takie objawy o uszczelka pod głowicą ,ale toż to nowy traktor,ma ktoś pomysł co to może byc?Zgłosiłem do serwisu więc sie okaze jednak nie daje mi to spokoju. pzdr

#976 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 08 luty 2012 - 09:16

Case seria JX I bardzo dobrze zrobiles zgłaszając do serwisu, dla mnie tez to podchodzi pod uszczelkę pod głowicą. Napisz co serwis stwierdził, i jeszcze jedna rada - obliguj serwis do wpisania na karcie serwisowej swoich uwagm czyli po prostu żeby napisali: aa miejscu serwis stwierdził, że to np nie uszczelka i że tu jest wszystko ok. Czytelny podpis i pieczątka - kiedyś może ci się to przydać.

#977 Share Apolityczny

Apolityczny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 luty 2012 - 09:20

Case seria JX

I bardzo dobrze zrobiles zgłaszając do serwisu, dla mnie tez to podchodzi pod uszczelkę pod głowicą. Napisz co serwis stwierdził, i jeszcze jedna rada - obliguj serwis do wpisania na karcie serwisowej swoich uwagm czyli po prostu żeby napisali: aa miejscu serwis stwierdził, że to np nie uszczelka i że tu jest wszystko ok. Czytelny podpis i pieczątka - kiedyś może ci się to przydać.

Servis był już 2 dnia stwierdzili że zapowietrzony układ ,jednak odpowietrzanie nie przynioslo rezultatow[nie grzało ogrzewanie i to lekkie cisnienie w chłodnicy.Zdecydowali sie że winny jest termostat bo sie nie otwierał.......po wymianie jak ręką odjął;)) przy okazji przegląd bo 50 mtg to za jednym zamachem.......Traktor był kupiony w Techpomie.Chłopaki z servsu to [moze w moim przypadku akurat ale nie sądze bo jx nie jest jedyna maszyna Case od Tech pom która posiadam]naprawder w porzadku ludzie.Po rozmowach z nimi na temat serwisowania jx zdecydowanie odradzali jx80.........zz prostej przyczyny 80 tka ma silnik o poj 3,6 okolo a 90 tka 4,5litra i roznica niby 10 km ale tak na prawdee jest kolosalna,twierdzili że już lepszy jx70 niz 80 ale juz nie drązyłem tematu bo nie byłem więcej zainteresowany..pozdrawiam

#978 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 luty 2012 - 10:51

Case seria JX no pojemność ta sama, a mniejsza moc to i lepiej. a w 90 km wieksza pojemność to i luzik dla sillnika :)
i tak strzelam - a nie pojemnosc 3,2 zamiast 3,6?

#979 Share Apolityczny

Apolityczny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:39

Case seria JX Wiesz dokładnie nie pamietam ale na 99% cos koło 3.6 sprawdze i sie poprawię jeśli cos :) Twoje myslenie myśle racjonalne bo 80 to już max z tego motoru .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 luty 2012 - 17:57

Case seria JX co sądzicie o case jx95 z silnikiem 4,5l i mechanicznym rewersem? slyszalem rożne opinie na jego temat, jedni mowią ze po kilkuset mtg jakieś wycieki itp, a drudzy ze mają już go długo i kilka tys mtg i jest ok, i malo pali, tyle ze co 5tys mtg trzeba tarcze sprzęgłową wymieniać=koszt 1100zł, pzdr :) zamierzam takigo kupić, lub jakigoś MF uzywanego np 3060 lub 3080, wszystko tak w granicach 100KM :D

Dodaj odpowiedź