johny

Case seria JX

Polecane posty

walkol    34

Też tak myślałem dopóki nie kupiłem, dla mnie lepiej jak w dawnym poznaniaku, eleganckie schodki, woreczki 25kg choć sypałem i po 50 ,a przy dużych areałach można i żmijką więc jaki problem?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

Ile jadą maksymalnie wasze jx?

Bo mi 35-37 a niby skrzynia 40km/h(sprawdzane gpsem)


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

nie zwodzi ci ciągnika?? nie ma problemu z podnoszeniem przy pełnym siewniku??

mam NH td95d, jak wiadomo jest to to samo co case i zastanawiam się właśnie nad agregatem agromaszu 3m, tylko że z packerem, siewnik mam amazone D7, no i trochę się boję że będzie problem z podnoszeniem szczegulnie z pełnym siewnikiem

Powiem tak hydropak uzywam tylko do jazdy po drodze a polu wogóle na pełnym ramieniu podnosze uzydkuje agregat 3 lata i jeszcze nie było zeby nie podniusł jak zakałdam na przód wszystkie ciezarki to jeszcze mi go nie podniosło nawet jak przejezdzałem przez bruzdy ale packer jest ciezszy i siewnik amazone też wiec moze lekko pierdziec najwyzej bedziesz musiał przy zawracaniu uzywac hydropaka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

żadem jx nie pojedzie 40km/h, sprawdź w instrukcji obsługi

chyba zrezygnuję z tego agregatu, mam plan aby samemu zbudować, bez hydropaku ale za to wyjdzie z 40 cm krótszy

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ile jadą maksymalnie wasze jx?

Bo mi 35-37 a niby skrzynia 40km/h(sprawdzane gpsem)

U mnie podobnie najczesiej poruszam sie z predkościa ok 30 km/h wtedy najmniej pali bo obroty ma ok 1800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

A masz z tyłu nalepke 40? (na tylniej szybie)

Bo ja nie mam i może mam skrzynie 30?

 


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

Aha czyli ja jak jadę 38 max to mam niby skrzynie 40? Trochę to pokręcone


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Konstrukcyjnie skrzynia ma przełożenia do 40km/h, to że tyle nie osiąga zależy m.in. od średnicy kół, obciążenia, ugięcia opony itp.

Te 2km/h w prędkości robi Ci dużą różnice? Gwarantuje że nie odczujesz czy jedziesz 38 czy 40km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jazda tyn niewielkim ciągniczkien z prędkością 30 km na godzinę uważam za optymalną, przy 2400 obr ciągnik już jest mocno niestabilny, podskakuje i już strach szybciej jechać,

ja staram się nie przekraczać 2200 obrotów, no i mniej pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

No to moze być dobru pomysł alebo zmienic ciągnik:-)

 

Ja juz dawno noge z gazu mu zdjełem i zreguły jezdze do 2000 chyba ze ładunek mam to krece do 2200 ale w podłoge juz nie w duszam szkoda mi paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walker_xxx    0

Witam. Mam mały problem w moim case jx a mianowicie niedawno przestał mi działać kogut (zewnętrzne światło ostrzegawcze) i zniknęlo oświetlenie wnętrza. Po rozpoczęciu diagnozy tego problemu stwierdziłem że bezpiecznik który odpowiada za te 2 rzeczy (15A) jest dobry natomiast nie dochodzi do niego prąd który powinien płynać żółtym przewodem. Zmostkowałem dla sprawdzenia z portem obok i wtedy wszystko było ok wiec spowodowane jest to brakiem prądu na tym żołtym przewodzie który nie wiadomo skąd wychodzi. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie gdzie jest żródło kabli które potem dochodzą do skrzynki bezpieczników (wszystkie one są zólte)? Być moze gdzieś przy rozruszniku ale cieżko sie dopatrzeć bez wiedzy o schemacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walker_xxx    0

a sprawdz jeszcze bezpieczniki te co sa przy silniku

 

a w którym miejscu można znaleść te bezpieczniki ? Niby jest tak że bezpieczniki i przekaźniki w wersji ciągnika z kabiną znajdują się w środku. a po podniesieniu maski stojąc przy zbiorniku paliwa to jest tylko miejsce do bezpieczników ale nic tam nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Teraz to mnie zastrzeliłeś jx 90 ma od striny zbiornika a jx 70 wersja tier 2 od przeciwnej no ja m am taka czarna skrzynke z białymi opisam ina zewnątrz otwierana dwoma bocznymi zatrzaskami zuca sie w oczy po otwarciu maski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie w jx 60 są wewnątrz kabiny, po prawej stronie jedne na błotniku a drugie pod przednią szybą, tam jest taka czarna klapka,

zresztą chyba każdy ma instrukcję, można sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walker_xxx    0

Okazało się iż przyczyna problemu był rzeczywiście 2 bezpiecznik który ulokowany był w głównej skrzynce bezpieczników położonej w kabinie na podszybiu w takiej sprytnej skrytce po prawej stronie kierownicy. W instrukcji miałem napisane ze powinno to być pod maską położone od strony zbiornika i to mnie zbiło z tropu.

Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

W mojm jx 80 mam taki problem,gdy ma ciążko,np przy orce,agregacie,w transporcie słychać taki grzechot,gdy ma letko wszystko jest ok.Jeden z mechaników z serwisu mówił ze to moze dochodzić z przystawki rewersu.Dodam ze rewers mechaniczny z dzwignią koło siedzenia.Miał ktoś z Was coś takiego,problem ten występuje od nowośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Nie mam takiego problemu nawet przy duzych oporach jedyny problem jaki mam w Jx to to ze rewers dość ciezko pracuje a mniejszym działa płynnie ale znowu jak jest włoczony gdy pozostałe dzwignie na luzie to lekko chałasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesusek    0

nie poniewaz mysle ze tak musi chyba byc bo np na postoju jest rewers ustawiony np na jazde do przodu a jest z prawej jest dzwignia na luzie to wyje a jak rewers po srodku to cisza jakby to byla jakas usterka to by sie cos posypalo a juz ma 1700 godzin nabite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj