Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#821 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 17:01

Case seria JX Może tam po prostu jest rewers hydrauliczny?
Że linką steruje się rozdzielaczem hydraulicznym, który steruje sprzęgłem, bo w elektro-hydraulicznym rewersie rozdzielaczem steruje cewka/elektrozawór.
W pierwszym przypadku jest mniej do psucia ale nie ma żadnych zabezpieczeń przed niewłaściwym załączeniem [np. nie ma tego, że przy dużych prędkościach zmiana kierunku nie działa]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 20:12
  •  

#822 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 17:26

Case seria JX Teraz mi właśnie odradzają bo jest ta linka bo się może niby urwać lub uciągnąć. A jak by był elektro to bym mógł jedynie dźwignie urwać od zmiany kierunku i nic by więcej nie miało się prawa zepsuć. Kręcą ogólnie w tym CASE że nie wiem co myśleć ciągnik powinien być 3 miesiące temu. Najgorsze jest to że nie mogę go obejrzeć osobiście jak to jest zrobione i jak działa.

#823 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 17:37

Case seria JX z tego co mi wiadomo to nie robia jx z rewersem eh

#824 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 17:48

Case seria JX Podobno teraz robią. Nowość to ma być w nich. Na wystawie w Bednarach miał mieć prezentacje w Polsce, niestety nie byłem i nie wiem jak to wygląda w nich.

#825 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 18:15

Case seria JX no niby miał być EH ale kto wie jak to wyjdzie bo jeszcze nikt zdj nie wstawiał NH TD tez nikt nie wstawiał

#826 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:41

Case seria JX maciek1991 Można wiedzieć ile płacisz za tego jx95?

#827 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:03

Case seria JX gdzieś 130 tyś netto z przednim TUZ. Dokładna cenę muszę jeszcze dogadać. Za rewers hydrauliczny 5-6 tyś później ma być drożej podobno. Tutaj dali podobno promocyjną cenę za rewers jako że to pierwsza ich partia takich ciągników do polski

#828 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:08

Case seria JX ale te 130tys to już jest z rewersem hydraulicznym? Jakie masz wyposażenie? to jest z klimą i szerszymi oponami?

#829 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 08 listopad 2011 - 20:25

Case seria JX Kolega @Kris14 już wcześniej wstawił fotkę rewersu EH w TD/JX ;)

http://www.agrofoto....holland-td5000/
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#830 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:57

Case seria JX Rewers EH w JX/TD5000 to taki nie do końca EH... Mi diler go odradzał co prawda nie dosłownie, ale tak bardziej okrężną drogą. Tam jest to samo sprzęgło co przy zwykłym rewersie tylko samo sterowanie/załączanie sprzęgła odbywa się hydraulicznie i zmiana kierunku tak samo. Nie wiem dokładnie czy po załączeniu jest jakaś linka co zmienia go czy tez odbywa się to bardziej hydraulicznie, jakoś mnie wystraszyło jak diler zaczął mi o tym opowiadać i odpuściłem sobie zagłębianie w temat. 6 tysięcy za takie "udoskonalenie" to przesada. Ja byłem tym zainteresowany bo myślałem że będzie mokre sprzęgło, tak to porażka moim zdaniem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:00

Case seria JX bez rewersu. szerokie gumy klima, ogólnie poza tym rewersem ma mieć wszystko.

Pytanie tylko czy ten rewers jest EH czy nie bo różnie mówią.

#832 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:03

Case seria JX no to skoro to jest zwykle sprzeglo to nic specjalnego i jak kolega vervus mowi raczej nie oplaci sie w to pchac

#833 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:05

Case seria JX Mi dosłownie odradzał. Tylko ja słyszałem od jednego że jest własnie suche to samo sprzęgło i załącza się po prostu inaczej a drugi pan mówił ze jest mokre tylko nie ma w tym elektryki

#834 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:11

Case seria JX @maciek to chyba katalogowo te 130tys netto? Mi za JX80 z klimą i obciążnikami katalogowo powiedział 135 tys brutto, chyba aż tak dużej różnicy nie ma? Z wiosny katalog mam to tam róznica w cenie netto między 80 a 95 jest ~8tys.

Takie sterowanie to można z czasem sobie samemu dorobić, w galerii można znaleźć jak przy różnych ciągnikach sobie dorabiali załączanie sprzęgła przez guzik, a to prawie na jedno wyjdzie(tylko stare miejsce rewersu zostanie i guzik do wciskania by był)a cenowo to jak ktoś ma smykałkę to pewnie w groszach by się zmieścił z taką przeróbką ;)

#835 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:30

Case seria JX Mogłem się pomylić. Ale jakieś wzrosty cen były przez to że wnioski ruszyły

Ja na pewno nie umiem tak ulepszać sobie sprzętu, zależało mi na mokrym sprzęgle ale skoro tak to nie opłaca mi się dopłacać kasy za to. Po za tym nie umieją powiedzieć kiedy te ciągniki z rewersem będą u nich dostępne, mój powinien być w październiku

#836 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 22:30

Case seria JX kolego to wez sobie jxu skrzynia 24x24 i bedziesz mial sprzeglo mokre z "normalnym" rewersem eh

#837 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 listopad 2011 - 22:32

Case seria JX Do konca pazdziernika t5050 flagowy był 155 brutto

#838 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 13:41

Case seria JX @versus to u jakiego dilera Ci odradzali ten rewers? Dziś się dowiedziałem że siedzi tam wielotarczowe mokre sprzęgło tylko sterowanie hydrauliczne.

#839 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 21:27

Case seria JX Tech-pom Krzywonoś i jeszcze jeden niezależny importer Case. Obydwaj to samo mówili(przy czym niezależny nie odradzał ;p). A widziałeś ciagnik z tym sprzęgłem? Po niedzieli jadę do dilera i mam nadzieję że będą takiego mieć na placu.
Ale trzeba przyznać że całe opakowanie dźwigni jak i sama dźwignia trochę dziwnie wyglądają i to może budzić wątpliwości....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 22:02

Case seria JX Ja widziałem to zdjęcie z NH tylko, osobiście nie miałem okazji mówili mi że w Krzywonosi go jeszcze nie mają żeby zobaczyć. Jedyne co to dzwoniłem do NH dowiedzieć się jak u nich sprawa wygląda z tym sprzęgłem i mają mieć go niby za miesiąc do obejrzenia. Miałem dziś się spotkać z panem z Techpomu i dowiedzieć więcej ale są dość niesłowni i musze czekać do soboty.

Dodaj odpowiedź