Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#41 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 16:38

Case seria JX od nowego roku seria JX będzie sie nazywać Spartan i będzie miała nowy silnik 4,5 litra
takie info :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 19:13
  •  

#42 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 17:11

Case seria JX skąd masz te info?? Silnik 4.5 litra pewnie taki jak w JXU :rolleyes: To pewnie TDD też jakiś inny model zastapi :)
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#43 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 18:38

Case seria JX

skąd masz te info?? Silnik 4.5 litra pewnie taki jak w JXU :rolleyes: To pewnie TDD też jakiś inny model zastapi :)

zostanie zmieniony tylko silnik tak jak piszesz chyba zaczerpnięty z JXU, te zmiany są po to żeby spełnić normy emisji spalin które wejdą w nowym roku, skrzynia będzie taka sama jaka była poprzednio

prawdopodobna cena brutto Spartana 95 to 145 tys zł

info z agromy Białystok

#44 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 19:35

Case seria JX

zostanie zmieniony tylko silnik tak jak piszesz chyba zaczerpnięty z JXU, te zmiany są po to żeby spełnić normy emisji spalin które wejdą w nowym roku, skrzynia będzie taka sama jaka była poprzednio

prawdopodobna cena brutto Spartana to 145 tys zł

info z agromy Białystok

No to fajnie napewno zdrożeje, co z małymi 3 cyl bo ja bym chciał jx 70! :rolleyes:

#45 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 05 listopad 2007 - 20:28

Case seria JX A wiec panowie po spotkaniu z dealerem dalej mam dylemat czy wybrac JX 60 czy 6441. sam delaer nie wiedział co mi doradzic :) BO jednen ma plusi i minusy i drugi to samo:(

Dostalem taka oto oferte:
JX 60
na najszerszych gumach PRZÓD:360/70R20 TYŁ: 420/70R30 ( odrazu pytanie czy to nie za szerokie do opryskiwacza ? :) może lepsze by były takie : PRZÓD:12.4R20 TYŁ: 14.9R30)
obciażniki w tylne koła 300kg ( 1500zł)
skrzynia 12x12 ( standard)
bez spreżarki (chyba 4500zł )

CENA 95000 brutto

ładowacz STOLL 25600zł brutto ( bez osprzetu, brak amortyzatora - 600 Euro :rolleyes: )

Zetor 6441 ( standard )

cena 88000 brutto
należałoby doliczyc rewers 1600zł i jakas dopłąta do radialek wiec koło 90tys by było

ładowacz trac-lift 220, 3 sekcje (1000zł) + amortyzator( 600zł ) 18500 brutto ( bez osprzetu)

Niestety delaer mnie nie pocieszył i tez mówił ze proxima jest juz gorzej, szybciej robiona, bez odpowiedzniej kontroli jakosći w poroówaniu z moim 7341 :) Mówił żebym nie liczył że proxima bedzie sie tak samo dobrze sprawowała jak mój 7341 i napewni wiecej bedzie paliła:( ale z drugiej strony te jego gatki moga byc tylko po to zeby opchnac wiecej case-ów :) Choc akurat trafiłem że mnie obsługiwał cały włąsciciel firmy i sam niewiedział co mi doradzic żebym był zadowolony i pózniej go nie klał ze zle mi doradził - jego słowa. Ale jego prawa reka juz stanowczo namawiał mnie na JX60, że zwrotniejszy, mniej pali itd.

sam juz nie wiem, róznica w cenie to 15tys wiec nie tak dużo.

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 21:13

Case seria JX

A wiec panowie po spotkaniu z dealerem dalej mam dylemat czy wybrac JX 60 czy 6441. sam delaer nie wiedział co mi doradzic :) BO jednen ma plusi i minusy i drugi to samo:(

Dostalem taka oto oferte:
JX 60
na najszerszych gumach PRZÓD:360/70R20 TYŁ: 420/70R30 ( odrazu pytanie czy to nie za szerokie do opryskiwacza ? :) może lepsze by były takie : PRZÓD:12.4R20 TYŁ: 14.9R30)
obciażniki w tylne koła 300kg ( 1500zł)
skrzynia 12x12 ( standard)
bez spreżarki (chyba 4500zł )

CENA 95000 brutto

ładowacz STOLL 25600zł brutto ( bez osprzetu, brak amortyzatora - 600 Euro :rolleyes: )

Zetor 6441 ( standard )

cena 88000 brutto
należałoby doliczyc rewers 1600zł i jakas dopłąta do radialek wiec koło 90tys by było

ładowacz trac-lift 220, 3 sekcje (1000zł) + amortyzator( 600zł ) 18500 brutto ( bez osprzetu)

Niestety delaer mnie nie pocieszył i tez mówił ze proxima jest juz gorzej, szybciej robiona, bez odpowiedzniej kontroli jakosći w poroówaniu z moim 7341 :) Mówił żebym nie liczył że proxima bedzie sie tak samo dobrze sprawowała jak mój 7341 i napewni wiecej bedzie paliła:( ale z drugiej strony te jego gatki moga byc tylko po to zeby opchnac wiecej case-ów :) Choc akurat trafiłem że mnie obsługiwał cały włąsciciel firmy i sam niewiedział co mi doradzic żebym był zadowolony i pózniej go nie klał ze zle mi doradził - jego słowa. Ale jego prawa reka juz stanowczo namawiał mnie na JX60, że zwrotniejszy, mniej pali itd.

sam juz nie wiem, róznica w cenie to 15tys wiec nie tak dużo.

To co doradził trac lift 220 na proxime :) to byś go dopiero przekloł!, zmartwiłęś mnie tym co Ci diler powiedział o jakości proxim, to jakma być gorszy od 7341 (bez urazy bo cudownie to on wykonany nie jest) to poważnie zastanów się może jednak nad farmtrackiem- jak Ci na klime zostanie to i tak komfort będziesz miał lepszy jak w tym case a podobno kabiny zmienili na lepsze i wcale nie gorzej wykonany jest od proximy a oszczędny przynajmniej jest
Co do case to musi być stohl? nie może być pol mot 4?

#47 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 21:34

Case seria JX "ferdek" nie obraz sie ale daj se siana nigdy nie kupie żadnego perkinsa a tym bardziej jakiegos składak typu farmtack ( dla mnie to zwykłe kupki złomu, klekoty ) Widze po twoich postach że jestes ostrym zwolenikiem, perkins, MF itd.

Aco ty chcesz od 220 na proximie przeciez ona jest własnie stworzona do proximy !!!!!!! Jak bys przypadkiem nie wiedział to cie teraz uswiadamiam że 100 nie ma poziomowania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlatego chce 220 jesli wezme zetora

A powiedz mi czy ty kiedykolwiek jezdziłes 7341 lub podobnym z oststnuch roczników tak jak mój 2004r że takie opinie wystawiasz ?? w porówaniu z jakims farmtrackiem to jest bardzo dobrze wykonany :rolleyes:

#48 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 listopad 2007 - 22:08

Case seria JX

"
Aco ty chcesz od 220 na proximie przeciez ona jest własnie stworzona do proximy !!!!!!! Jak bys przypadkiem nie wiedział to cie teraz uswiadamiam że 100 nie ma poziomowania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlatego chce 220 jesli wezme zetora

juz kilka razy pisalem o tym ze moj sasiad posiada proxime 8441 z turem 220 i mowi ze go nie poleca kilka razy by przewrucil ciagnik mowi ze niedosc ze jest ciezki to jeszcze za bardzo wysuniety do przodu przez ten nieszczesny tlumnik przy ladowaniu obornika lub wywozeniu go z chlewni jak wezmie wieksza ilosc to musi dobrze uwazac bo calym ciagnikiem mu kiwa

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 22:28

Case seria JX

"ferdek" nie obraz sie ale daj se siana nigdy nie kupie żadnego perkinsa a tym bardziej jakiegos składak typu farmtack ( dla mnie to zwykłe kupki złomu, klekoty ) Widze po twoich postach że jestes ostrym zwolenikiem, perkins, MF itd.

A powiedz mi czy ty kiedykolwiek jezdziłes 7341 lub podobnym z oststnuch roczników tak jak mój 2004r że takie opinie wystawiasz ?? w porówaniu z jakims farmtrackiem to jest bardzo dobrze wykonany :rolleyes:

Jeździłem proximą z 220tką i rozmawiałem z kolesiem tył unosi że strach, po sąsiedzku koleś ma 7341 z pol molmotem 4 z tura zadowolony z zetora słabo, nie spodziewal sie ze tak kiepsko będzie wykonany, a jak tak bardzo chcesz poziomowania to jest chyba tur 120 mały jak 100 i ma poziomowanie.
Dla mnie wszystkie zetor a to muły a jak dojdzie turbodziura to jeszcze gorzej, pozatym spalanie jest duże w lekkich pracach, dlaczego proxima pali w pracy z turem 7l/mtg podczas gdy ladnili z tym perkinsem potrafi spalić 4l?

#50 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 22:42

Case seria JX Ale na polske sa tylko 100 lub 220 i 260 do forterry. ogólnie firma trac lift ma dużo innych modeli ale w poslce sa tylko te 3. A powiedzcie mi który ciagnik podobnej wagi bez przecwagi bedzie sobie normalnie pomykał bez ryzyka że nam uniesie tylne kołą przy wiekszym ładunku ??? takiego jescze nie wymyslili :rolleyes:!!!!!!!!! jak sie chce miec super stabilnosc bo trzeba ciagnik z 5,5 t i wtedy można podnosciłądunki 1,5 t a nie ciagnikiem 3,5 t podnosic tez 1,5t :) Tylko głupi i nie znajacy praw fizyki może sobie myslec że jak kupi ciagnik 3,5t i ładowacz o udzwigu 1700kg to tyle podniesie sobi i bez żadnego dociażenia dodtkowego tylnej osi bedzie sobie latał 20km/h :) mój znajomy założył w tym roku tura zsokółki do 5314 i też mu tył podrywa, także ja z tym sie licze i wcale mnie to niedziwi. A może znasz ceny landini ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 23:09

Case seria JX Myśle że proxima (gabaryty i masa ta sama co 6441 i 8441) będzie najstabilniejsza z trac liftem 100, szkoda że dieler nie podał Ci wartości ile będzie paliła z turem ta 6441, bo podawanie że tyle co 7341 a ten pali tyle co mtz a mtz krople wiecej od c360 a c360 to prawie tyle co 3p a 3p pali 3,5 l więc konkrety sie liczą ile konkretnie pali ta proxima na mtg i w jakich pracach i w końcu ile mniej od 8441 bo musi w końcu mniej palić na godzinę i od 7341 też powinna mniej palić!
Biały pytasz o landini ok około 130 tysi może wiecej ale tam jest ten sam silnik co w farmtracu więc za co te ponad 30 tysi dokłądać?
Nie lubisz perkinsa jest mniejszy farmtrac z fordem cena około 90 tysi klima 5 tysi a tura jakiego chcesz złożysz a rewers w standardzie, jeździłęś kiedyś lub widziałeś farmtraca że jesteś taki uprzedzony? I farmtrac nie jest produkowany od kilku lat (mylisz chyba z farmerem z sokółki, który moim zdaniem nie jest udanym ciągnikiem) farmtraca klepią kilkanaście lat w wersji kabrio a nasi dali tylko kabinę i pierdółki, dokładnie w tej samej wersji jest popularny w USA (czy zetor jest tak popularny w usa jak farmtrac szczerze wątpie). Farmtrac ma umowy licencyjne z same/lambo napędy tych farmtraców to to samo carraro co w rollerze/lampo są większe farmtracki u nas niedostępne to dokłądnie to samo co same eksplorer, te silniki perkinsa podobno przychodzą w całości a nie robione od podstaw u nas tak jak to jest z 3512.

#52 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 23:25

Case seria JX jescze rozróżniam jakiegos farmtacka i farmera :rolleyes: i widziałem i rozmawiałem z uzytkownikiem farmtracka i swojej opinie nie zmieniam :)

No isc twoim tokiem myslenia to napewno daleko nie dojde :) po co dac xx tys wiecej jak można kupic cos z takim silnkime taniej :) dobre !!!!!! To po co kupowac jakiegos farmtracka lepiej kupic jakiegos chinola za 60tys bo ma perkinsa:)

delaer powiedział że ogólnie proxi pala wiecej od dawnej seri super czyli x3x1. Jakby produkowali 5341 to nawet bym sie nie zastanawiał i kupował takiego z turem

Chłopie zrozum wreszcie że 100 nie ma poziomowania i odpada bo poziomowanie to wiecej jest warte w pracy niz sterowanie joyem !!!!!!!

#53 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 23:36

Case seria JX Farmtrac uber ales! :rolleyes:

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 23:48

Case seria JX

jescze rozróżniam jakiegos farmtacka i farmera :rolleyes: i widziałem i rozmawiałem z uzytkownikiem farmtracka i swojej opinie nie zmieniam :)

Chłopie zrozum wreszcie że 100 nie ma poziomowania i odpada bo poziomowanie to wiecej jest warte w pracy niz sterowanie joyem !!!!!!!

Jak będziesz balansował na przedniej osi bo bez przeciwwagi ani rusz to odechce Ci się predzej zapinać tą przeciwwagę niż czasem joyem kiwnąć żeby wypoziomować (tak mi się wydaje więc się nie czepiaj doświadczenia nie mam ale ziomek ma 220 i rozpacza z tego powodu)

Z użytkownikiem jakiego farmtracka rozmiawiałeś-czyżby aż tak zachwycony>?

#55 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 00:00

Case seria JX no farmtrack jakis 80km nie pamietam dokąłdnego modelu kupił na wiosne z turem i mu podrywa tył :rolleyes:!!!!!!!!!!!!!!!! CZłowieku nie znajdziesz ciagnika podobnej klasy ( wagi i wymiary) w którym z ładowaczem bez przeciwagi nie bedzie podrywało tyłu !!!!!!!! Zrozum to wreszcie i daj spokój temu tematowi bo to bez sensu !! żana 100 nie pomoże jedynie 100 wygladan dużo lżejsza bo nie ma ramion od poziomowania i wyglada miej masywnie ale to naprawde nie jest duża róznica wagowa !!!!!!!! jak chcesz miec w miare stabilny ciagnik z turewm bez przeciwwagi to trzeba kupic ciezki ciagink innej recepty nie ma !!!!! Praw fizyki nie zmienisz. akurat uzywam 3512 z turem i przeciwaga jest konieczna tylko do kiszonki bo sie kołą zapadały i zapiecie przeciwagi to tylko podjechanie i podniesienie podnosnika nie ma żadnych sworzni nawet !!!!!!!!

wiec skonczmy te bezsensowan zozmowe bo masz chłopie uprzedzenia i tyle bo twój znajomuy tak mówi !!!! :)

#56 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 09:47

Case seria JX Nikt nie porównywał modeli podzespołów w ciągnikach wyżej wymienianych? zetor farmtrac i case ma przednią oś carraro, na czeskiej stronie zetora jest model carraro dla proximy 20.11 (nośność przy 8km/ha wynosi 3,4t) a w proximach plusach jest oś 20.16 o nośności 4t, a może ktoś by tak łaskawie sprawdził jaki model carraro jest w farmtracku czy tym case/new holland. Również rozstawy osi przydało by się porównać, bo porównując np. rozstaw osi proximy (223,6cm) to farmtrac ma 7 cm większy rozstaw osi

#57 Share cichywielbiciel

cichywielbiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 23:45

Case seria JX Kupić JX70 czy stanowczo odradzacie.
Proszę o kontakt kogoś kto tym jeżdzi.

#58 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 08:53

Case seria JX

Kupić JX70 czy stanowczo odradzacie.
Proszę o kontakt kogoś kto tym jeżdzi.

Zależy co będziesz tą maszyną robił?

#59 Share cichywielbiciel

cichywielbiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:18

Case seria JX Ma zastąpić C-360 na 14ha ogrodnictwa tzn. ma robić prawie wszystko.
C-360 dostanie wąskie koła a C-330 chyba sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:21

Case seria JX

Ma zastąpić C-360 na 14ha ogrodnictwa tzn. ma robić prawie wszystko.
C-360 dostanie wąskie koła a C-330 chyba sprzedam

Jeśli tak to nie ma lepszego wyboru do sadu

Dodaj odpowiedź