Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#381 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:09

Case seria JX z turbiny farba musis zejsc ale z czesci gdzie jest wirnik napedzany spoalinami bo tam sa wysokie tem i żadna farba tego nie wytrzyma. u mnie tez tak jest w zetorze w case nie zwracałem uwagi jescze na to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 21:37
  •  

#382 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:12

Case seria JX "Nie ma czegos takiego jak zwrot do dealera:) i napewno przedstawiciel by sie do tego nie przyznał bo on ma sprzedawac a nie zniechecac klienta:)"

Coś takiego jak rękojmia obowiązuje, a tak poza tym gościu mówił to właścicielowi składnicy, który był zainteresowany zakupem takiego ciągnika i ten handlowiec wolał mu powiedzieć prawdę na ten temat, ponieważ jakby go oszukał, to ich współpraca na pewno zakończyłaby się od razu, a współpracują w dziedzinie dostaw drobnego sprzętu z Sokółki - ładowacze itp.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#383 Share rafalx75

rafalx75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 18:40

Case seria JX

koledzy a jakie są wasze opinie dokładnie o modelu case jx95?? czekam na wyczerpujące odpowiedzi

Witam
Mam jx95 od roku, jako pierwszy ciągnik na ok 70 ha. Pracuje z pługiem b-201 (5), agregat uprawowo siewny, z turem Stoll do ładowania zboża i nawozu. Przesiadłem się z U 1214. Teoretycznie ma mniej o około 20 km od ursusa ale wcale tego nie odczuwam. Miałem jeszcze do wiosny stary agregat RAU 5,2 m długi i ciężki. Ursusem się męczyłem, Case pracował bez zarzutu.
Przydałoby się drugie miejsce w kabinie. Co do spalania to nie robiłem pomiarów ale na oko spodziewałem się, że będzie oszczędniej. Do tej pory malutkie dwie usterki bez wpływu na pracę.

#384 Share tomi24

tomi24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:25

Case seria JX

Ostatnio znajomy powiedział tacie, że w JX80 zeszła mu farba z turbiny, czy w waszych tez tak jest?

Ciekawe jak mogła mu zejść farba z turbiny jak JX80 ma silnik bez turbo???

#385 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:55

Case seria JX A pomimo tego czy jest to JX80 czy większy to farba zejdzie z turbiny w każdym silniku bo tam jest przecież temperatura, co w tym takiego dziwnego :) ?

#386 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 10 luty 2010 - 09:45

Case seria JX

Ciekawe jak mogła mu zejść farba z turbiny jak JX80 ma silnik bez turbo???

jak nowy silnik ma Tier 3 to ma zmniejszoną pojemność silnika do 3,2Li ma turbo te starsze nie miały

#387 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 luty 2010 - 09:53

Case seria JX Dziwnego jest w tym, że nasz NH i jego Case były brane w tym samym czasie i nam nie zeszła, a jemu po 10 mth.

#388 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 10 luty 2010 - 23:03

Case seria JX Czyli nic kolego nie robisz tym ciągnikiem skoro nawet farba z turbiny nie zeszła...;[
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#389 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 luty 2010 - 14:27

Case seria JX ponad 30 mth ma, więc nie można powiedzieć, że nic, często w transporcie chodził i tylko 3 mth w polu

#390 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 11 luty 2010 - 15:08

Case seria JX to oznacza ze twój jescze nie dostał na tyle w du... ze turbina sie nagrzałą do takiej tem. ktora by spaliła farbe :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share philips

philips

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 16:47

Case seria JX my mamy 2 lata jx90 i wogole jx jest sporo w mojej okolicy i kazdy sie dobrze sprawuje bez zastrzezen i teraz wzielismy Case Maxxuma 125 x-line

#392 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 17 marzec 2010 - 21:24

Case seria JX Witam. Czytałem ten temat i posty z przed dwóch lat i tak patrzę na te ceny to case poszedł w górę o 15-18 tys../? Teraz ceny są dużo wyższe... Wie ktoś z was ile kosztuje nowy case jx 70 w euro..? Bo coś mi się wydaje że deelerzy nakupili ciągników po 4.7 za euro a teraz jest po 3.88?? A cena case się nie zmnienia... Czekam na odpowiedźi Pozdro

#393 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:39

Case seria JX Rozwieje kolego Twoje wątpliwości, niestety producent podnosi ceny, dlaczego nie potrafię dokładnie odpowiedzieć składa się na to wiele czynników na pewno, zaręczam Ci że dealerom marża nie wzrosła. A zakup wygląda tak że ciągnik ma ustaloną cenę katalogową europejską i ta jest przeliczana na ZŁ w styczniu a później ustalane są progi rabatowe na dany model .
Wspomniany przez Ciebie JX 70 po cenie europejskiej w zł kosztuje od wzwyż prawie 138 tyś zł netto a kupisz go od około 90 tyś zł netto wzwyż, nie kupujemy w EURO tylko w złotówkach w tej sytuacji kursowej jest to dla nas niekorzystne.

#394 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 22:04

Case seria JX

Rozwieje kolego Twoje wątpliwości, niestety producent podnosi ceny, dlaczego nie potrafię dokładnie odpowiedzieć składa się na to wiele czynników na pewno, zaręczam Ci że dealerom marża nie wzrosła. A zakup wygląda tak że ciągnik ma ustaloną cenę katalogową europejską i ta jest przeliczana na ZŁ w styczniu a później ustalane są progi rabatowe na dany model .
Wspomniany przez Ciebie JX 70 po cenie europejskiej w zł kosztuje od wzwyż prawie 138 tyś zł netto a kupisz go od około 90 tyś zł netto wzwyż, nie kupujemy w EURO tylko w złotówkach w tej sytuacji kursowej jest to dla nas niekorzystne.

:) Nie rozumiem Czyli teraz Ten case co kosztował (kosztuje np u delera 118600 brutto to teraz bedzie kosztował 138 brutto?? :) czyli ok 35tys euro ?? PO takiej cenie to go w życiu nie kupie..;(

#395 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 22:23

Case seria JX CASE NH i Stayer nie sa liczone w EURO !!!!!!!! tylko w złotówkach. Z moich info od 1 kwietnia ceny maxxum-ów JXU ida do dołu o 5%. włąsnie przez to ze euro poleciło w dół to i ceny casów troche spadaja. A wczesnij podnosli ceny bo euro było wysoko. A to wszytko po to żeby byc konkurencyjnymi wobec innych marek które ceny przeliczaja po bieżacym kursie.

#396 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 22:50

Case seria JX

CASE NH i Stayer nie sa liczone w EURO !!!!!!!! tylko w złotówkach. Z moich info od 1 kwietnia ceny maxxum-ów JXU ida do dołu o 5%. włąsnie przez to ze euro poleciło w dół to i ceny casów troche spadaja. A wczesnij podnosli ceny bo euro było wysoko. A to wszytko po to żeby byc konkurencyjnymi wobec innych marek które ceny przeliczaja po bieżacym kursie.

Tak, ale gdy by tak sprowadzić sobie nowego case jx 70 z niemiec bo tam jest w euro już przywieziony to wyjdzie taniej na zł przeliczając na dzień dzisiejszy co nie?

#397 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 22:54

Case seria JX Z takim mysleniem to daleko nie zajedziesz . A gdzie gwarancja serwis itd ?? Wiesz ile musiłbys bulic za ciagnik którego nie kupiłes w danej firmie.

#398 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 23:12

Case seria JX Faktycznie, masz rację... Ale patrząc na te ceny to może by coś jeszcze utargował u dilera jednego czy drógiego :) ... Muszę jescze zadzwonić i poprosić o cennik rzeczy które nie są w standardzie ...

#399 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2010 - 07:46

Case seria JX Nie są liczone, ale cena jest ściśle zależna od Euro. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 09:36

Case seria JX Powiem szczerze że wolał bym żeby były w Euro bo to że są w złotówkach utrudnia i wydłuża mnie jako sprzedawcy negocjacje z producentem... Tak cena jest zależna od Euro ale nie wiecie ile się trzeba namęczyć żeby Case-owi wytłumaczyć że inne tanieją bo euro spada i konieczna jest obniżka ceny...
Co do cen np. w Niemczech kolego nie mam pojęcia jakie są dzwoń do jakiegoś niemieckiego dealera może się dowiesz.

Dodaj odpowiedź