Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#281 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 19:44

Case seria JX Witam a ja mam i Case i NH i według mnie to to samo tylko inaczej pomalowane i wykończone. Case jest produkowany zdaje się we Włoszech a NH Wielkiej Brytani. Według mnie koncern CNH wypuszcza nowe New Hollandy a to co się sprawdza wkłada do Case.
GMO jest ok!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 15:29
  •  

#282 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 styczeń 2009 - 19:55

Case seria JX No i wkoncu jakas prawdziwa odpowiedz o swoich sprzetach.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#283 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:28

Case seria JX ja moze wtrace sie z innym tematem. otoz mam zamowionego jx90, stoi sobie juz u dealera wiec jak jestem w okolicy to ogladam sobie go i zauwazylem taka rzecz - na tabliczce silnika jest podane ze ma moc 94 km tak samo jak w jx95 a na innych jx90 jet podane 87km !! jak sadzicie - jest zalozona zla maska czy ta tabliczka jest zla?? a moze jeszcze cos innego?? boje sie o to zagadac dealera bo by mi to nawet odpowiadalo gdybym dostal 95tke :P jak bede tam nastepnym razem lub wreszcie go dostane zamieszcze foty.

#284 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:35

Case seria JX Hahahah dobry motyw masz, a ja mam zamowinego NH i czeka na mnie az na podpisanie umowy i powiem ci ze ja wole 90 bo ma wiekszy wzrost mocy, a rozbierznosc w Nm jest malutka, a co do roznicy mocy czyli 6 km to ci powiem ze ten wiekszy ma wstawiona mocniejsza tarcze sprzeglowa i jest podkrecony na pompie wiec, td 5040 spali mniej i zrobi to samo co Td 5050, tak mi wszyscy w serwisie mowia.

#285 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:08

Case seria JX pozwole sie z toba niezgodzic troche. chodzilo ci pewnie o wzrost momentu?? to ze jest mniejszy wynika z tego ze mocniejsza wersja ma pewnie wiecej momentu przy wyzszych obrotach (inaczej jest rozlozony) wiec ta roznica jest mniejsza i automatycznie procent przyrostu jest mniejszy. podejrzewam ze ten silnik ma lepszego kopa na wiekszych obrotach i wcale duzo wiecej nie spali przy pracy miedzy 1500 a 2000rpm - takie moje zdanie, przynajmniej z tego co pamietam w testach oecd w poprzedniej generacji silnikow roznica w spalaniu wynosila 0.5 litra przy 2200rpm a mocniejszy silnik mial lepsze jednostkowe saplanie.
chce mocniejsza wersje bo wedlug tych tabliczek roznica to 7km, moc podawana jest w iso - traktor bedzie z klima, jeszcze jak pneumatyka bedzie chodzic to tych kucykow sporo bedzie mniej w rzeczywistosci.
Jesli ktos ma swoje zdanie ktory bedzie lepszy 90 czy 95 niech sie wlaczy do dyskusji;)

#286 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:54

Case seria JX Zdecydowanie JX 95 ma turbinę w spalaniu sa minimalne różnice swoje sdanie potwierdzam takimi argumentami.
Sprzęt będzie miał lżej wydłuży się czas eksploatacji
Ciągnik będzie miał lżej co za tym idzie nie będzie przepału w ciężkich pracach
Co do charakterystyki obrotów wzrasta wraz z nimi moc a charakterystyka jest niemal że identyczna

JX95
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#287 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:58

Case seria JX Znacie może cenę podstawowej wersji JXU 75
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#288 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 08:24

Case seria JX Ja tam biore 90 bo 95 jak widzialem wieksze sprzeglo i to tyle. Turbina i inetrculer sa takie same w jednym i drugim. Jak bede chcial zeby moj mial ponad 90 km to poprostu zadzwonie do serwisu i poprosze zeby wpadli i podkrecili mi troszke pompe. Wkoncu np. Valtra na tym samym silniku i tych samych pozespolach ma rozna moc, bo kolega ma i mowi ze ponad 100 koni na silniku chyba 4,4 litra i ma takie same podzespoly jak 90 km. Chociaz z valtra sie nie orientuje ale New Hollandach jest dokladnie tak jak napisalem. Jest suwak na pompie i pisze ile ma byc koni.
A do JXU to mysle ze bedzie kosztowal 150 tysi.

#289 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 12:49

Case seria JX racja wszystko jest to samo tylko cena 4 tys wieksza :/ chyba jeszcze trzeba kombinowac przy cisnieniu doladowania oprocz przestawienia na pompie.
martwi mnie bo jest tez mozliwe ze silnik jest tylko mocniejszy zalozony a sprzeglo moze byc od jx90 - nie wiem co mam z tym robic :/

#290 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 15:14

Case seria JX jeszcze mnie nie zrozumiales bo silnik jest ten samiutki lapiesz, tylko w 95 jest wieksze sprzeglo i pompa jest podkrecona. I to jest ta wielka roznica. A tabliczka na silniku to wiesz. Bylem dzis kupic plugi facet wystawil fakture i ja mowie ze czekam teraz 2 tygodnie na plugi a on przynosi mi tabliczke z parametrami od plugow i mowi jak bedzie kontrola ze skarbowki to juz mam tabliczke do swojego pluga a pluga nie ma. To bylo najlepsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 15:29

Case seria JX rozumiem wszystko :P podkrecenie pompy nie oznacza definitywnie ze mozna cisnienie doladowania pozostawic takie samo. a wszelkie kombinacje przez serwis bez hamowni mijaja sie z celem

#292 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 16:06

Case seria JX a ja bym wolał mocniejsze sprzęgło nawet przy tej samej mocy, te kilka km to kiedy wykożystasz? może w roku z 3-4mtg będziesz takie robił gdzie max obciążenie będzie a masywniejsze sprzęgło ważniejsze jest, bo przy tym samym ciągniku kilka km cię nie zbawi

#293 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 16:25

Case seria JX Ja tam biore NH TD 5040, z normalnym sprzeglem bo tyle co on mnie w belarce zrobi tych 500-800 bel na rok to nie wiem jaki sens kupowac ciagnik ktory ma wszystko takie samo poza sprzeglem.

#294 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 25 styczeń 2009 - 10:30

Case seria JX no tak nie ma sensu przeplacac ale lepsze sprzeglo to jest plus w trudnych pracach sie przydaje i moze jednak lepiej wziasc to lepsze sprzeglo :(

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#295 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:16

Case seria JX Jeszcze rozwazam taka opcje ale nie wiem jak moj diler na to zareaguje bo juz zaklepalem TD5040.

#296 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 16:04

Case seria JX czy wiecie coś na temat case jxu 85?
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#297 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 16:07

Case seria JX JXU to to samo co NH TL 80 terazniejszy model. A co moge Ci powiedziec na temat JXU, zwrotny, malo pali, rewers elektrohydrauliczny,i co tam jeszcze chcesz wiedziec.

#298 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 16:09

Case seria JX czy się psuje? awaryjność, słabe punkty, na co zwrócić uwagę przy eksploatacji? :(
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#299 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:06

Case seria JX Wedlug mnie ciagnik jak kazdy inny wszystko zalezy od operatora co tu duzo mowic, czy w pore bedzie zmieniony olej, filtry itp, w szczegolnosci traktowanie. Z tego co mi wiadomo to te maszyny nie sa awaryjne, Mialem czesciej do czynienia z JX lub TD, ale TL tez juz u czlowieka widzialem i wszystko bylo OK chodz juz mial kilka tysiecy MTH. Wiadomo jak to na 900 hektarach w opryskiwaczu dostaje tam niezle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:13