Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#241 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:20

Case seria JX No kurde ja tez bylem u kilku osob ktorzy maja TD i nikt nie narzeka bylem w serwisie NH i tez mowia ze jak sa awarie to banalne. I nie wiem podpisalem wstepna umowe na NH TD 5040 i tak wachalem sie zeby zrezygnowac przez kilka minut ale jednak przemyslalem wszystko i zostaje przy NH.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 17:05
  •  

#242 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:24

Case seria JX ile ten ciągnik ma mtg-130 czy 1300? dziwi mnie to ze dzis janusz do nas dołączył i zaraz zrobił taką rewolucie-a moze ktos tu sobie jajka robi? jesli sie myle to z gory przepraszam ale naprawde nie chce mi sie w to wierzyc.

#243 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:34

Case seria JX No bo to takie wprowadzanie w blad, chcialbym zeby janusz poparl swoje awarie faktami czyli fotki>

To jak to jest z tymi CASAmi i New Hollandami.
Jakie sa w kocu te roznice w TD i JX ??????????

#244 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:12

Case seria JX moja opinia jest taka że CASE JX i NH TD są zbudowane z tych samych podzespołów i raczej jakość jednego ani drugiego nie jest lepsza czy gorsza, co do kolegi który gani 5040: ma wadliwy model, przesadza albo użytkuje niezgodnie z przeznaczeniem ten ciągnik bo turbinke to akurat samemu można szybko wykończyć, dymienie też z regóły wina użytkownika; jakość paliw, dbałość o filtry i całą instalacje, przytarta turbina mega zagrzany kilka razy zgaszony bez studzenia braki w doładowaniu mogły przekładać się na dymienie i nieruwne spalanie, różnice w zapalaniu somsiada JX mogą wystąpić bo z czegoś różnica w cenie się bierze część to z wyższej marzy oczywiście na CASE ale dodam że: w moim df agorplus 87 który ma braci Lambo i Same to ja mam pełną obcje dodatków prócz wom przedni i tuz, i np. mam alternator 85A największy akuś z stosowanych najmocniejszy rozrusznik z stosowanych a tańsze egzemplarze np. Lambo R 2 niby te same a głupi akuś i rozrusznik na placu stał obok mojego i miał słabsze bo jest w instrukcji dużo modeli w tych tanich z regóły jest alternator 65A akuś 12V 100Ah 450A a w bogatszych wypasionych jest 12V100aH650A i alternator 85A wiadome że co droższe to jest raczej mocniejsze i coś wstawili lepsze to samo jest możliwe na bazie CASE i NH. Podtrzymuje zdanie że wiele zależy od sposobu użytkowania ciągników i maszyn.

#245 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:34

Case seria JX mam przed sobą swiadectwo homologacji i jak byk pisze -adres montowni-ITALIA. WIEC JETEM PEWIEN ZE TD SA MONTOWANE WE WŁOSZECH A NIE W TURCJI.

#246 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:54

Case seria JX To tylko kawałek papierka. A karzdy firma kombinuje aby najlepiej na tym wyjść. Takie są prawa rynku i nic tego nie zmieni :P .

#247 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:14

Case seria JX wiesz @marcin87 jak masz wiedzę konkretnie że Przemek nie ma racji z montarzem jego ciągnika TD5050 w Itali to podaj nam jak zakombinowali że piszą na tabliczce znamieniowej Made in Italy i na homologacji też to pomogę Pzemkowi i zaożymy im sprawe w sądzie nio wiadome o zwrot kasy + odsetki i straty materialne na zalatwianie kredytu po wygranej skoro cyganią Przemek kupi sobie Fendt 310VARIO i bedzie napewno Made in Germany, wszyscy będą zadowoleni,

#248 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:53

Case seria JX Tak sobie czytałem post Janusz i jeżeli pisze prawdę to tylko wziąść się załamać z rozpaczy.... Powiem tak. 3 lata temu brat był na wyjeździe z uczelni Akademii Rolniczej w Lublinie w Austrii w fabryce koncernu nh, steyer, case. Facet zaznaczam- inżynier koncernu, który ich oprowadzał przedstawiając maszyny itp identycznie twierdził, ze Case i Steyer to jest ,,pierwsza liga", a NH to jest model tańszy i jakościowo ustępuje tym dwóm markom. No i brat jak przyjechał to mi to opowiadał. myślę, że bajek nie zmyślał bo i po co i on sam tez teraz planuje zakup case albo deutza, a nie NH pomimo, że są tańsze.

#249 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 07:28

Case seria JX Spoko im dalej trwa dyskusja tym mam wiecej watpliwosci. Czyli musze zalatwic sobie homologacja Case i NH i je porownac poprostu i wtedy bede wszystko wiedzial. A ze ciagnik jest skladany czy w turcji, czy Niemczech to nie ma rozniczy jednak chodzi o podzespoly.

#250 Share janusz1970

janusz1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 08:46

Case seria JX chłopaki myslcie co chcecie, widzę, że wypowiedzi na tym forum nie mają wielkiego sensu, bo zamiast rzetelnie podchodzić do sprawy od strony faktów część z was wyraźnie nie dowierza , to po co ja mam się rozpisywać........., co niektórzy sami dojdą do tego i tak jak juz kupią, a co do tej firmy pionar czy tam piomar bo dokładnie nie pamiętam jak tam się nazywają, to zakup planuję u nich porównywałem ceny z innymi dealerami i tylko z pozoru mogą wydawać się drożsi sąsiad ich chwali, u mnie w okolicy chodzi parę caseów i zetorów od nich i ludzie nie klną ich jak to czasami bywa to wydaje mi się , że firma powinna być ok.
Panowie orientujecie się może czy przysługuje mi 2 ciągnik, mam 18 ha, nh kupiony na kredyt młodego rol., a teraz chciałbym case ok 60-70KM z ładowaczem?

ile ten ciągnik ma mtg-130 czy 1300? dziwi mnie to ze dzis janusz do nas dołączył i zaraz zrobił taką rewolucie-a moze ktos tu sobie jajka robi? jesli sie myle to z gory przepraszam ale naprawde nie chce mi sie w to wierzyc.

widze że kolega przemek ma pewnie NH-cóż powiem tak 130!!!!!!!!!!!!!!! sto trzydzieści, chcesz więcej przykładów? Poradnik Rolniczy 7.12.2008 str 9 tytuł "Wyciekający problem"- przykład "dziwnych zjawisk w TDD80" ciagnik 1,5 roku

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT!

Edytowany przez krolikNH, 07 styczeń 2009 - 16:09.
Łączenie postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 08:57

Case seria JX widziałem ten artykół i co w tym dziwnego raczej problem że koleś nie zauwazył tego wyciueku na gwarancji tylko tydzień po gwarancji

#252 Share janusz1970

janusz1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 09:12

Case seria JX to nie o to chodzi, że nie zauważył tylko , najwazniejszy problem tego artykułu to fakt iż pompa padła po 1,5 roku !!!! to tylko kolejny przykład na beznadziejność NH

#253 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:07

Case seria JX A jak jest z NH TD5000, podobno mają nowe silniki inne niż w TD80, a w gazecie opisany był TD80.....
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#254 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:08

Case seria JX Moze i tak, kolega mi sprzedaje akurat tego NH ze swojej firmy i jakos dzis mowil ze to takie pierdzielenie ze Case wogole czyms sie rozni, bylem jeszcze dzis w Agromie i pytalem o Case i zaczeli tak porownywac z NH, a ja do nich to pokazcie Homologacje i sie zaczelo. Posiedzialem bo ten kolega z NH byl ze mna tam u nich i tez wziol karte homologacyjna NH td5040 i wyszlo tak ze roznice polegaja w koloze i ksztacie maski. A i czy napewno te Case jest skladany w Austrii. Otoz nie bo tam samo gdzie TD czyli na dzis dzien Wlochy, wczesniej byla to Turcja.

#255 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:11

Case seria JX No w końcu konkretna wypowiedź. To co bierzesz NH? A nie wiesz może gdzie składają NH TD5030, bo to nowy troche mniejszy model, wcześniej były tylko TD5040 i TD 5050.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#256 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:12

Case seria JX a starsza seria df agroplus 100 też miała wadliwe sprzegła i pompy paliwowe i jakos nikt nei narzeka na beznadziejność df serwis przyjechał zrobił swoje i gitara, jx-y też podobno miały ten sam problem w skrzyni biegów co nh, jakoś nie chce mi sie wierzyć w tą całą selekcję na taśmie co do case a co do nh, być może nh jest wykańczany lepszymi plastikami ma fajniejszą maskę, obciążniki ładniejsze ale co do szczegułów wyposarzenia wątpie żeby poza kilkoma szczegółami jak jak jakiś osprzęt się różniły ale całe mosty napędowy silniki skrzynie kabiny itd to na bank z jednej taśmy schodzi,

#257 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:30

Case seria JX No toz mowie wam mialem dwie karty homologacyjne i padalismy ze smiechu z kumplem bo uparl mi sie ze udowodni ze sa to te same ciagniki, no i ja jemu wczoraj zyc niedalem przez telefon.

#258 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:44

Case seria JX moge potwierdzic ze nh td produkowany jest we włoszech bo mam przed soba homologacie i jetem tego pewien wiec nie wiem dlaczego janusz twierdzisz ze w turcji a co do awaryjnosci to mysle ze albo trafił ci sie jakis wadliwy albo sam zle go uzytkujesz.

#259 Share janusz1970

janusz1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:57

Case seria JX

Moze i tak, kolega mi sprzedaje akurat tego NH ze swojej firmy i jakos dzis mowil ze to takie pierdzielenie ze Case wogole czyms sie rozni, bylem jeszcze dzis w Agromie i pytalem o Case i zaczeli tak porownywac z NH, a ja do nich to pokazcie Homologacje i sie zaczelo. Posiedzialem bo ten kolega z NH byl ze mna tam u nich i tez wziol karte homologacyjna NH td5040 i wyszlo tak ze roznice polegaja w koloze i ksztacie maski. A i czy napewno te Case jest skladany w Austrii. Otoz nie bo tam samo gdzie TD czyli na dzis dzien Wlochy, wczesniej byla to Turcja.

wszystko jakby się zgadza, tylko trzeba jeszcze wiedzieć gdzie w tą homologację patrzeć, jak rozglądalismy się rok temu z ciagnikiem to przy casie pisało coś o luksemburgu, st valentin i włoszech, ale to dziwne co ci kumpel z NH wciska bo to właśnie wcześniej NH produkowany był w byłych zakładach FIATAGRI w JESSI gdzieś tam we włoszech, a z początkiem 2008 (mój nieszczęsny przypadek) produkcję przeniesiono do Turcji, może się myle, nie twierdzę tego z uporem maniaka, poprostu nie ufam żadnym przedstawicielom, bo oni chcą tylko wpychać nam swój towar. Zauwazcie że jedna firma jednego roku sprzedaje np JD a nastepnego DF, tak, że za bardzo im nie dowierzam, na alternatorze pisze u mnie MADE IN SLOVENIA to nie znaczy wcale że ciągnik jest ze Słoweni, nie wiem ale mój kuzyn pracuje w firmie transportowej , która wozi czasami NH dla Płocka i ma kursy pod ANKARE (podobno nieźle płatne:)) tak naprawdę to gdzie jest produkowany dany sprzęt, mam tu na myśli ciągnik można rozszyfrować jedynie po nr ciągnika, ale dealerzy pilnie strzegA ty tajemnic............ dlatego twierdzę , że mój jest z TURCJI. Jeżeli chodzi o produkcję CASE i AUSTRIE to sorki ale tam byłem i widziałem co nie co, co zreszta potwierdził jeden z wypowiadających się w tym wątku, patrz wczesniej........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:59

Case seria JX W mojej też jest napisane, że we Włoszech, a kiedys był u mnie przedstawiciel CASE i mówił mi, że TD jest produkowane w Turcji. W ogóle zaczął mi tłumaczyć, że to są zupełnie inne ciągniki (inne silniki, inne skrzyni itd) można było wyczuć, że facet gada głupoty aby wychwalić CASE. Jeśli nawet mają coś innego to nie aż tak bardzo.
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Dodaj odpowiedź