Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#221 Share farmer30

farmer30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 19:46

Case seria JX

Witam
Jestem szcześliwym uzytkownikiem ciagnika jx 95 od roku jest to naprawde swietny sprzet w plugu 4x40 na mth spala 8 litrów na ciezkiej ziemi gdzie c360 nie radzi sobie w 3x30 bardzo skretny cichy zadnego zuzycia oleju idealnie wspólpracuje z turem marki stoll i naprawde jesli ktos mówi ze proxima jest lepsza jest śmieszny kupuj nie wahaj sie jesli chcesz odpowiem na wszystkie pytania a ten co chwali zetora to pewnie jest przedstawicielem handlowym firmy zetor a im dziekujemy

a ile hektarów nim obrabiasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 23:52
  •  

#222 Share mik

mik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 19:04

Case seria JX

Witam czy wiał ktoś z was styczności z ciągnikami tej seri JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jakg wygłąda idt >??

Ja mam jx 95 napisz jak chcesz coś wiedziec

Posta piszemy w oknie "białym"...

Edytowany przez krolikNH, 19 listopad 2008 - 21:06.

#223 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 listopad 2008 - 19:28

Case seria JX tez mysle nad kupnem takiego sprzetu tylko ze new hollanda td 5050 ale to samo tylko ze case jest drozszy o 10 tysiecy
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#224 Share janusz1970

janusz1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 14:37

Case seria JX witam, jestem tu nowy, jak wielu z was miałem podobny dylemat rozważałem zakup CASE JX90 , ale przyjechał przedstawiciel NEW HOLLANDA, nagadał nam, że to to samo co CASE i........ wzieliśmy NH 5040, dziś wiem, że to był błąd, zgadza się jeżeli wsiądzie się do NH, i chce się zaoszczędzić to od razy ciśnie się do głowy porównanie z CASE JX90, wszystko wyglada podobnie, tylko kolor inny i maska .......ALE NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŹĆ POZOROM....., kupilismy NH, jak ciagnik przywieżli okazało się, że nie ma pneumatyki- w sumie to nasza wina bo jak oglądaliśmy CASE to tam była więc myslelismy, żę w NH też będzie- koszt 7tyś, dodam, że za NH dalismy 112 tyś, w tym momencie poniewaz nie moglismy wyegzekwować u dealera( bo nie było jej ujętej w umowie- bo nawet słowem nie wspomniał, że jej nie ma w standardzie) dopłacilismy i wyszedł 119 000 tyś , CASE proponowano nam 10 tyś drożej , (dziś bym sie nie zawachał), okazało się również , że cena dotyczy ciągnika bez przednich obciążników, na wąskich oponach i skrzynia 30km/h ( +ok 12 tyś) po zsumowaniu okazało się, że CASE był by tańszy po prostu przedstawiciel firmy W.... o wielu rzeczach " nie wspomniał" dlatego uwazajcie bo nie chodzi w tym wszystkim o cenę szkoda tylko, że dopiero teraz do tego dotarłem:(. Ważna jest uczciwość dealera, dlatego CASE był wydawało by się drogi bo dealer niczego nie ukrywał, był rzetelny i uczciwy. A co do tego że case i nh to to samo to terz absolutnie się nie zgadzam, sąsiad ma jx90, serwis przyjeżdża tylko na przeglądy u mnie do ciągłych napraw, dodam jeszcze, że nh są obecnie produkowane w turcji....., mój nh ma wyrażnie gorsze podzespoły, parametry, i jest byle jak zrobiony, dach byle jak przyklejony do reszty, ochlapane białą farbą, rdzewiejące po roku felgi, ciagnik nie pali na mrożie, aż mnie szlak trafia jak widze sąsiada który przy -30, jednym trachnięciem uruchamia casea jx90, ale przeciez mu się nie przyznam , że kupiłem grata, więc udaję, że go oszczedzam. Graciwość nh wychodzi już po roku sam wiem na swoim przykładzie, może i typy podzepołów mają jednakowe silnik 4,5 być może faktycznie i ten sam, ale widzę, że mój chyba był robiony byle taniej i w pośpiechu, brat jeździ na tirch, nawalał mnie żebyśmy z ojcem wzieli case bo jak mówił w niemczech, we francji w hiszpani new hollandów nie widział, za to w polce na ukrainie i w rosji pełno, smiałem się zniego, że jest uprzedzony, ale teraz sam widze, że po prostu nh jest typową masówką, robioną z resztek casea, pewnie na czas zrobienia jednego casea przypadają ze trzy new hollandy i pewnie dlatego na zachodzie juz wiedzą co to za szmelc i nie kupuja tanich podróbek tylko orginalnego casea. Dodam jeszcze że jak sąsiad pracował na swoim jxsie 90 to mi robili pompe, uszczelniali podnosnik, dłubali przy turbinie bo bardzo dymił no i wszystkie elementy które wydawały sie takie same jak plastiki w kabinie u mnie jakby szybciej się wycierają i niszczeją. Piszę to po to żebyście się nie dali zwariować, jak ja i nie popelniali takich błędow ja jak w końcu to forum jest mnie od chwalenia się tylko od wzajemnej pomocy.....a pisałem już, że wczoraj padł akumulator i rozrusznik- a dzis sąsiad znowu normalnie wyjechał casem do ładowania wozu paszowego........

Posta piszemy czcionką czarną i bez włączonego Caps Locka!

Edytowany przez krolikNH, 06 styczeń 2009 - 17:53.

#225 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 14:44

Case seria JX Co ty gadasz JANUSZ1970, wiesz nie bede komentowal twojego wyboru ale ja juz kupilem NH td 5040, i na full wyposazeniu jest tanszy od Casa o 10 tysiecy z tym samym wyposazeniem, i powiem ci ze jeden i drugi ciagnik zjezdza z tej samej linni produkcyjnej, i jest robiony przez tych samych ludzi. A co do opon to wszystkie sa w standardzie szerokie, skrzynia jest napewno 40km/h bo to nie zetor.Poprostu moze taki ciagnik ci sie trafil albo nie dbasz o niego.

#226 Share janusz1970

janusz1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 15:02

Case seria JX Dobra możesz pisać co tam sobie chcesz w końcu to wolny kraj tylko jedna prośba przypomnij sobie o tym co pisałem za rok o tej porze, jak rok temu, też padałem z zachwytu, nie widziałem twojego ciągnika ale myslę, że w stosunku do casea czegos mu i tak brak, a co do tej samej lini.....może nie o wloszech ale o austri dealerzy nh opowiadaja, że niektóre modele nh produkowane są podobnie jak case w austrii, tak sie składa, że kupilismy pare gratów z potingera i pojechaliśmy z potingerem na wycieczkę, tak sie składa że zabrali nas tez do st valentin czy jakoś tak no i zdziwienie...........ani jednego nh na placu same case i steyery, chłopak który zna niemiecki pyta się a gdzie new hollandy- przewodnik zdziwiony odpowiada, że tu sie ich nie produkuje, że te duże nh to w angli, a te mniejsze do 100 km od początku 2008 r pod ankarą w turcji, pytamy dlaczego w takim razie na kabinach pisze made in italy - a on, że homologowane sa w włszech, no i konstukcje kabin są z włoch, wstydziłem sie przyznac, że mam nh, i tym bardziej rozumiem skad tak cena a nie inna, dodam tylko, że przewodnikiem był gość z tej fabryki i to jakaś szycha więc nie miał powodów by nas oszukiwać.
Rozumiem , że jestes zadowolony ja tez byłem a tak z ciekawości ile kosztował twój i jakie ma wyposazenie?

A .... Co do dbania po roku mam 130 mtg, myje karcherem w sezonie nawet 2 razy w tygodniu

#227 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 15:22

Case seria JX to może za często myjesz :P i stąd już wiemy dlaczego felgi rdzewieją - jak myjką farbę zedrze to nic dziwnego.......
hehehe
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#228 Share janusz1970

janusz1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 15:31

Case seria JX Sorki Ale To Trochę Pierdzielenie, Bo Ciagnik Ma Nie Takie Obciążenia Wytrzymywać, Poza Tym Sławek Swojego Jx Tez Tak Myje I Jemu Jakos Nie Rdzewieją, Zresztą Samochód Tez Mi Nie Rdzewieje Więc To Nie Argument, Za To Nh To Przypał Ale Jak Mnie Ktoś Spyta Oficjalnie To Powiem , Że Ok Bo Wstydzę Sie Przyznać Że Kupilismy Grata

Edytowany przez krolikNH, 06 styczeń 2009 - 17:54.

#229 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 15:42

Case seria JX Mozliwe ze bylem w bledzie moj kosztowal 122 tysiace i tam juz mam szerokie kapcie w standardzie, obciazniki przod i tyl, haki CBM, klima, pneumatyka, pneumatyczny fotel, radyjko i cos tam jeszcze nie pamietam. A jak tam silnik i co ci sie tak monotnnie psuja jak moge spytac ale napisz tak szczerze.

#230 Share janusz1970

janusz1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:28

Case seria JX To widzisz za 127 000,00 był by case czyli tylko 5 tyś wiecej, przy takiej kasie to 5 koła przyznasz że wogóle nie widać, a co do mojego to- turbina -dymił niemiłosiernie, podobno sie przytarła , obitrol- skończyło się wspomaganie podczas orki, wycieki spod wspomagania, w orginale ciekły cylinderki hamulcowe ale naszczęście szybko naprawili, mówię ci jeszcze dobrze, że nie zakładalismy ładowacza bo to byłby dramat bo w moim nh jest (niby oczywiście taki sam mosta przedni jak w casie, ale to nie prawda porównywałem w homologacji z sąsiadem), most o bardzo kiepskiej nośności i obawiam sie, że zaraz by zdechł pod turem. Jak tylko skończymy spłacać kredyt to gonimy dziada chociaż gen nh jako uzywki chodzą taniej od casów jak myslisz dlaczego???????, ale myslę, że teraz lepiej stracić niz wpedzać się w kolejne koszty między pisaniem dzwoniłem w sprawie rozrusznika, ludzie jaki on drogi 1300zł zaspiewali, ojciec rozebrał, rozjechane tulejki sprawiły, że dopaliły się szczotki i rozwalił sie komutator pewnie damy go do naprawy to myslę że ok 300 zł to wyniesie, ale nie oto chodzi 1300 mtg i po rozruszniku jak patrzę na ten traktor to aż boje się kolejnych niespodzianek.
A wiesz co jest naj zabawniejsze ..ja rok temu sam gadałem że przecież case i nh to to samo wiec nie będziemy przepłacać, myslę, że jest duzo ludzi w polsce , którzy maja ten sam problem teraz widzicie , że to nie to samo, jak starczy czasu to podeślę zdjęcia uszkodzeń ,żeby nie być gołosłownym. Spotkałem sie jeszcze z opiniami, że w nh tdd czyli tych starszych oprócz tego co pisalem o swoich lubiły cieknąć zwolnice i wypadać szyby ale to może kwestia trzskania drzwiami. Chyba najpowazniejszy problem z jakim sie spotkałem to padajace pompy wtryskowe był o tym nawet artykuł w poradniku rolniczym chyba z miesiąc temu. I widzisz ja mam bardzo dobre porównanie bo mam jx90 za płotem i widzę co nie co. Jeździłem nawet tym jxem jest jakby cichszy zwrotniejszy i ładniej pracuje.na nowy prow będziemy składać na mały ciągnik taki do tura i oczywiście bierzemy casea jx60 lub70, albo jxu75+ stolla, tylo nie wiem czy dadzą drugi traktor kupić ,chociaż z prowu jeszcze nie korzystaliśmy bo ten jest kupiony na kredyt.pozdr

Edytowany przez krolikNH, 06 styczeń 2009 - 17:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:29

Case seria JX nie iwem jak jest w NH ale w case z wyposażeniem to jest tak że masz kilka grup wyposażeniowych któe róznia sie cena. najtansza grupa to bedzie golas na kapciach od roweru i to jest standard w tej grupie im cena wyższa tym wyposażenie lepsze i szersze gumy. dodatkowo do każdego mozęsz sobie domówic w opcji obciazniki, klime, pneumatyke i inne pierdoły. to nie jest standard tylko poprostu dealer miał takiego na placu lub wczesniej zamówionego i mówił ci cene w takim wypasie. Dlatego trzeba przd zakupem wiedziec czego sie chce i zrobic liste póznij przy zamawianiu wyminiac i niech dealer liczy ile wyniesie z takim wyposażeniem. Wczesniej może ci dac wykaz wyposażenia w opcji i sobie spojrzysz i wybierzesz.

a co do porównania NH i case to cos w tym jest możę róznice sa kosmetyczne ale napewno sa. mi deler casa wciskał nie iwem czy prawda że niektóre podzespoły sa montowane innych producentów do case i NH, wspominał o pompach plaiwa itd. że do NH ichdzie dużo z chin. ale to tylko jego gadanie może mówił prawde może scimniał nie potwierdziłem tego.

z tego co pisze to naprawde masz maskare z tym ciagnikiem. ja mam 7341 od 2004r 3tys mth zrobione no i rozrusznik cos terazzaczyna słabo krecic na dużym mrozie, ale rozbierałem go na tulejkach zero luzu szczotki jak nowe, wiec wyczysciłem i złożyłem do kupy. nowy aku i palił aż do dzis :D z paliwa zrobiłą sie kasza i musiałem spuszczac ale juz z rozrusznika nie złapałnawet samostart nie pomógł i 2 aku, bo w pompie zakitowało sie tym gównem :P dopiero na zaciag ale do -15 nie było problemu.

ogólnie jak czytam to wydaje mi sie ze NH jakoscia jest poniżej zepcia :D moze taki pechpowy egzeplarz a mój jakis udany sie trafił :D

#232 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:34

Case seria JX Kurde i ja juz nie wiem co dalej robic ja biore New Hollanda nie ze wzgledu na kase, ale na serwis bo u mnie NH ma dobry serwis a Case niee, agroma olewa serwis i to jest moj problem. Bylem u kolegow co maja NH TD 95 to ma juz na liczniku 4 tysiace mth i nic tylko swiatla raz zginely.Wiec nie wiem jak to bedzie, ale Zetora napewno nie kupie.

#233 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:39

Case seria JX mam znajomego co ma tdd95 i tez narzeka czasem na tym forum pisze. Kolejnym ciagnikiem jego jest DF a NH planuje sie pozbyc.

#234 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:41

Case seria JX janusz 1970 tobie się może trafił jakiś felerny model bo na af jest dużo nh td i nikt nie narzeka, w każdej stajni zadażyc sie może jakaś czarna owca ale jak sobie lukam w galerii to w większosci ludzie są zadowoleni z nh td, może poprostu jesteś przewrażliwony, to że w kilku miejscach gdzieś felgi zrudziały może to normalne i nei ma czym się denerwować, a jak masz tak mało mtg może jeszcze w baku ostało się letniego paliwa co? i dlatego nei możesz teraz odpalić :P lepiej poobczajaj dokładniej tego jx sąsiada a swoim ciągnikem weź sie do roboty w polu a nie pucowania go karcherem i liczenia rys na karoserii (bnez urazy he e )

#235 Share janusz1970

janusz1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:50

Case seria JX ogólnie to u nie z serwisem Case nie ma problemu , jestem z pod garwolina , wszystkie oleje i filtry nie daleko albo w łukowie albo w górze kalwarii na przeglądy przyjeżdżaja- widzę u sasiada, ogólnie (podobno) się przykładaja i nie są za drodzy, a co do wypowiedzi kolegi o pompach z chin , wcale nie wykluczone, koledzy to nie ja mam pecha, one kurna takie sa jest też wieś niedaleko mnie gdzie facet dotał nh ze zrytymi pierscieniami w silniku - sprawa była dosyć głosna na okolicę, pewnie jakis skosnooki zpomniał włozyć :P

#236 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:50

Case seria JX Mozliwe ze tak mu sie zdazylo. A ja mam juz po wysluchaniu wszystkich dylemat.

#237 Share janusz1970

janusz1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:54

Case seria JX

janusz 1970 tobie się może trafił jakiś felerny model bo na af jest dużo nh td i nikt nie narzeka, w każdej stajni zadażyc sie może jakaś czarna owca ale jak sobie lukam w galerii to w większosci ludzie są zadowoleni z nh td, może poprostu jesteś przewrażliwony, to że w kilku miejscach gdzieś felgi zrudziały może to normalne i nei ma czym się denerwować, a jak masz tak mało mtg może jeszcze w baku ostało się letniego paliwa co? i dlatego nei możesz teraz odpalić :P lepiej poobczajaj dokładniej tego jx sąsiada a swoim ciągnikem weź sie do roboty w polu a nie pucowania go karcherem i liczenia rys na karoserii (bnez urazy he e )

nie wiem ale cos tych felernych modeli nh wypuszcza za dużo, ogólnie ludzie lubia się chwalić i może s tąd wynika tyle pochwał, jak mnie ktoś znajomy spyta o mojego to tez mówie że jest ok, bo co mam powiedzieć, tu moge pozostać anonimowy

#238 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:55

Case seria JX jesli chodzi o nasze okolice to piomar jest oki ale ceny maja dosc wysokie przynajmniej jesli chodzi o zetory. U konkurecncji sporo taniej można kupic a z casem mozę byc podobnie. Mój 7341 tez jest od nich i serwisanci spoko chłopaki nie zdzieraja, ale z terminami to kiedys mieli problemy :P jak cos poważnego to były na czas ale jak przeglad zgłosiłem raz w zniwa to jak przyjechali to można by było wpisac 2 na raz :D Włąsnie podgarwolinem jest ten tdd95 gmina łaskarzew i teraz kupił DF agrofarma 100

#239 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:00

Case seria JX Pare miesiecy kolega zachwalal sie Lamborghini Evo r 3 85 ze taki sprzet i wogole no i kupil 2 tygodnie temu no i dzis u niego bylem, zapomnialem wziac aparat i fot naklepac no i juz nie jest zadowolony bo taki jest mulowaty ze szok. Juz usmieszek opadl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:11

Case seria JX cos mi tu nie pasuje w wypowiedziach janusza1970-kupowałes traktor i nie spytałes o wyposazenie? dziwne-moze diler zobaczył ze sie nie znasz i wcisł ci jakis felerny egzeplarz. nie wiem u mnie w okolicy wszyscy chwalą td i to bardzo.

Dodaj odpowiedź