Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case seria JX

1624 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 12:12

Case seria JX to case jx i nh td są montowane na jednej taśmie we włoszech, a potem tylko inne maski są zakładane?

co do porównania zetor case, nie twierdze że zetory są złe, ale słyszy się w około że zetor to już nie te same ciągniki co przed laty i są delikatniejsze, pytanie co mamy rozumieć przez to że są delikatniejsze?> czy to że pierdułki typu elektryka przekaźniki czujniki siępsują, czy że silnik czy skrzynia szybciej pada/? to że delikatniejsze to pojęcie względne,
Jednak w innych tematach był poruszany temat nh vs zetor i jednak td czy jx ma mniej drobnych awarii w okroesie gwarancji, również pewien dieler mi to potwierdził,
Nowa proxima wydaje sie byćbardzo atrakcyjnym ciągnikiem jednak czy te wszystkie dodatki jak pneumatyka i ten napęd załączany guzikiem, turbina sprzęgiełko elastyczne itd, czy te wszystkie dodatki po nastu latach użytkowania nie zaczną płatać figle, przecież jesli w jx dzwignia od załączania napędu jest dobrze wyprofilowana i skonstruowana chyba nie będzie większym problemem sięgnąć po dzwigienkę i również załączyć napęd, w końcu chyba w jx nie załącza sie napędu tak jak w pronarach? ;)

Proxima fajna jest ale ten silnik to rozwiniecie technologi zts czy coś tam takiego zetorowskiego ile to mtg wytrzyma?
Panuje u nas w okolicy opinia ze zachodnie silniki opracowane na 20 tyś mtg i więcej pochodzą 2 razy dłużej od urusów zetorów i mtz, czy silnik proximy wytrzyma bez wymiany tuleji i tłoków oraz szlifu wału 18- 20 tyś mtg?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case seria JX Dzisiaj, 07:03
  •  

#182 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 15:25

Case seria JX Co do załączania blokady, to bez wątpienia elektorhydrauliczne rozwiązanie jest lepsze od mechanicznego (plus dla Proximy). W TD ta wajcha od załączania napędu chodzi lekko, tylko jest jedna wada, jak dla mnie przydałaby się kontrolka na desce rozdzielczej informujaca o załączeniu przedniego napędu.
Co do wyglądu to JX od TD różnie się między innymi też przednimi obciążnikami i zaczepem przednim.
@MCKYLO co do silników to fakt Zetor ma swoje, ale CNH też ma swoje silniki. Bo przypomne wszystkim, że w NH 100% udziałów ma Fiat w CNH Fiat ma chyba z 86% udziałów, a Iveco to też własność Fiata. A np. w JX/TD siedzą silniki (fakt że nie najnowsze) z Iveco.
Co do sprzedaży w Polsce to myślę, że Zetor narazie jest niezagrożony, ale CNH powoli goni liderów (Zetora i Pronara), ostatnio sam NH przegonił Ursusa. No i trzeba dodać, że sprzedaż najmniej znanej u nas marki CNH czyli Steyera dopiero się rozpoczyna.
Co do 20 tyś. mtg to jak mój TD tyle wytrzyma bez kapitalki to mi to wystarczy.
Jeśli mogę podzielić się krytycznymi uwagami o TD (nie wiem jak jest w JX), to poza brakiem kontrolki 4x4 to najbardziej mnie złości mocowanie filtra powietrza w kabinie. Uszczelka jest tak ustawiona, że trzeba się trochę namęczyć żeby założyć filtr. Z innych spraw to gumowa osłona WOM przeszkadza w opuszczaniu i podnoszeniu tylnego zaczepu transportowego. No i na koniec dodam, że czasami dźwignie od sterowania hydrauliką zewnętrzną wpadają w drgania i podnoszą decybele w kabinie.
Z cen eksploatacyjnych to 5l koncentratu chłodziwa Ambra Agriflu to 125zł i z tego wychodzi 10 litrów płynu, więc cenowo Borygo to to nie jest ;).
a

#183 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 01 marzec 2008 - 15:25

Case seria JX Ferdek u nas w nadleśnictwie mieli Ursusa 5314 z 97roku i bez remontu wytrzymał 13tys mtg , ciekawe ile by wytrzymał taki Nh 70km bo ten ursus naprawde nie miał lekkiego życia , kilka razy miał koła urwane a silnik chodził jak żyleta , na końcu zrobili mu kapitalke i sprzedali.

#184 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 16:48

Case seria JX w perkinsach szybko liczy mtg, i dużo pewnie w lżejszym transporcie nabił i podczas jazdy na pusto, wiem jak pracują ciągniki w lesie i oberwane koła to nie nowość, jeśli nie będzie przegrzany to mf potrafi długie przebiegi wytrzymać, sam silnik jest dobry ale osprzęt i inne pierdółki mogą sprawić ze szybciej remont się należy, np. wąż doprowadzający powietrze do silnik a zkiepskiej gumy pęknięty ssie piach i po silniku, a cześciej kiepskiej jakości przewody w ukłądzie chłodzenia pękają płyn ucieka potem jazda na wodzie źle się kończy zimą bo wydajne chłodzenie łapie chłodnice ciągnik sieprzegrzewa i zaczyna brać olej, takze długie przebiegi silnika to również serwis i osprzęt silnika jeśli układ chłodzenia i inne ukłądy, chyba w case nie są użyte elementy gumowe tak tandetne jak w ursusach?

#185 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 16:43

Case seria JX slyszal ktos moze o jakiejs promocji na traktory case???bo na stronce mojego dilera cos takiego jest ale nie ma zadnych szczegolow

#186 Share johnyblack66

johnyblack66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 17:51

Case seria JX Ja jeździłem jx 90 jak rozglądałem się za ciągnikiem to jest to samo co NH tdd jedynie kolorem się różnią i kształtem maski.

#187 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 10:24

Case seria JX ile dokłądnie bez obciążnikó waży case jx lub nh td 80? czy to masa z płynami czy bez?

#188 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 15:09

Case seria JX na stronce case'a angielskiej waga dla jx70 i 60 okolo 3 tony, jx80 i 90 3600 kg a jx95 cos ponad 3700. na amerykanskiej sa chyba mniejsze masy podane.

#189 Share witild85

witild85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:43

Case seria JX mam ulotke nh i masa minimalna td60d - 3200 kg , td70d - 3250 kg , td80d i td90d - 3600 kg , td95d - 3770 kg , a case pewnie będzie warzyć tak samo .

#190 Share Damian2302

Damian2302

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 20:58

Case seria JX Musze koledze powiedzieć ze case jx 95 waży 4220 z obciążnikami, wiem ponieważ mam taki jx .
Case jest the best

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 06 marzec 2008 - 08:33

Case seria JX

w perkinsach szybko liczy mtg, i dużo pewnie w lżejszym transporcie nabił i podczas jazdy na pusto, wiem jak pracują ciągniki w lesie i oberwane koła to nie nowość, jeśli nie będzie przegrzany to mf potrafi długie przebiegi wytrzymać, sam silnik jest dobry ale osprzęt i inne pierdółki mogą sprawić ze szybciej remont się należy, np. wąż doprowadzający powietrze do silnik a zkiepskiej gumy pęknięty ssie piach i po silniku, a cześciej kiepskiej jakości przewody w ukłądzie chłodzenia pękają płyn ucieka potem jazda na wodzie źle się kończy zimą bo wydajne chłodzenie łapie chłodnice ciągnik sieprzegrzewa i zaczyna brać olej, takze długie przebiegi silnika to również serwis i osprzęt silnika jeśli układ chłodzenia i inne ukłądy, chyba w case nie są użyte elementy gumowe tak tandetne jak w ursusach?

Zgadzam sie Ferdek07. U mnie w U3512 tez z silnikiem Perkins 1Mth = 45min zegarowych
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#192 Share witild85

witild85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 19:00

Case seria JX pisałem o masie minimalnej , a ile ważą twoje obciążniki ?

#193 Share grzegorz3512

grzegorz3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 19:06

Case seria JX

pisałem o masie minimalnej , a ile ważą twoje obciążniki ?

#194 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 20:20

Case seria JX

mam ulotke nh i masa minimalna td60d - 3200 kg , td70d - 3250 kg , td80d i td90d - 3600 kg , td95d - 3770 kg , a case pewnie będzie warzyć tak samo .

cos mi sie wydaje, ze czyms musza sie roznic jx60 i 70 od td60 i 70 bo ich minimalna masa wynosi 3080kg-sprawdzilem na stronce niemieckiej i angielskiej case'a. a moze to jakis blad??

#195 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 22:56

Case seria JX bylem sobie na targacj w Kielcach, ogladalem jx z nowym silnikem, wzialem ulotke i czytam w domu a tam te same parametry co starego silnika 3.9 litra. jak sadzicie? to blad w druku??

#196 Share tunis

tunis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 11:12

Case seria JX Ta ulotka pewnie jest jeszcze starej wersji

#197 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 16:32

Case seria JX podane jest w niej ze jx90 i 95 maja silnik 4.5 litra a parametry sa takie same jak starego silnika

#198 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:07

Case seria JX Pewnie jeszcze nie dodrukowali :P
a

#199 Share Damian2302

Damian2302

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 08:15

Case seria JX Nie dodrukowali bo moc się nie zmienia tylko poziom spalania (euro III) a poza tym to tylko zmieniają się: będzie komin po prawej stronie będą haki zamiast zwykłych cięgieł w kabinie będzie ciszej po prostu elementy kosmetyczne że tak to ujmę :P
Case jest the best

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 09:43

Case seria JX a co lepsze jx80 czy df agrofarm w wersji ecoline?> najważniejsze który silnik mniej spali bo jakoś z tąturbinądf to chyba za oszczędny nie będzie :P

Dodaj odpowiedź