BARABUS

Zakup brony talerzowej

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie czy to 4 czy 5,5 to i tak waga ponad 3 tony przy wale pierścieniowym i zgrzeble. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

@Bobek_Farmer nie rozumiem twojego posta :P Catros 5500 ma prawie 5 ton, ale co to ma do rzeczy ze ponad 3 tony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dać radę da...tylko kwestia jaką prędkoscia bedziesz pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

12 ciezko... 10 w zaleznosci od warunków i głębokosci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjiomek    0

Myśle że spokojnie da sobie rade z catrosem 5500 i prędkością min 10 km/h nie będzie problemu

 

szukałeś na allegro dokładnie, ostatnio znalazłem Unii Aresa 3 metry pół zawieszany z dużymi talerzami 2009 rok za około 30 tyś

Edytowano przez zjiomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

już kupiłem... Catrosa 5500-T, oglądałem Unie Ares u Korbanka, hm wolałem kupić używkę zachodnią niż polski nowy, jakość wykonania niestety ale ma wiele do życzenia, poza tym otrzymałem kilka odpowiedzi od użytkowników z forum, również osoby która posiada takiego Aresa 4,5m który zdecydowanie odradził mi takiej brony jak Ares

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

swojej opinii na temat UNI nie mam, bo nie miałem przyjemności użytkować więc nie będę się na jej temat wypowiadać, zacytuję tylko osobę która ma takiego ARESA 4,5m

 

"Ta Unia ares txl, co tu dużo gadać szrot. Nadaje się tylko na złom. łożyska zalewają się wodą bo są podkładki papierowe pomiędzy talerzem a piastą, talerze pękają bo są za mocno wytłoczone, wał spiralny to wymiana łożysk z uchwytami co roku przy areale 250ha, rama popękała już kilka razy na gwarancji. to jest niesamowita klapa, Znajomy ma unie cut6 i zrobił 50ha i rama pękła. Maszyna jest masywna ciężka ale nikt jej nie sprawdził pod względem wytrzymałości"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjiomek    0

talerze mocno zużyte, wał zapewne oponowy ? od Unii napewno lepsza, trwalsza, masz przy zaczepie takie pomarańczowe "plandeki", ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

plandek niestety już brak... :rolleyes:

 

przednie talerze nowe, tylne używane ale średnice maja jak te nowe wiec dużo nie pracowały od zmiany bo od nowości maszyny na pewno nie są :P , wał oponowo pierścieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjiomek    0

nie wiem po co to męczyć się i zakładać na droge a na polu zwijać ;) nieprawdasz ?

Edytowano przez zjiomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

wydaje mi się że to raczej jest w celach bezpieczeństwa na drodze, widać po prostu że coś wystaje za ciągnikiem, druga sprawa oberwać takim talerzem... na pewno z czasem robią się ostre :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a w czym ta plandeka pomoże przy zderzeniu ? Pomarańczowy kolor jedynie zostanie na zębach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Kolega dostał do testów wersję demo Catrosa 5,5 albo 6m z Tech-Komu i ciągnął go Deutz-Fahrem 165. Mówił, że 12 km/h pociągnął, ale oczywiście nie przy maksymalnej głębokości pracy.

Fendt 818 powinien mniej ją czuć, zresztą mam nadzieję, że sam napiszesz jak Ci się ten catros sprawuje i jak go Fendt odczuwa. :) gratuluję zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifek09    9

witam wszystkich szukam porad i opinii na temat talerzówek jaka wybrać moja kwota przeznaczona na to to 50000zł ciągnik jaki ma pracować to minimum 125km ( ale planowany jest zakup na większy ) jaka szerokość i jaki rodzaj,marke polecacie Pozdrawiam

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! chcę kupić talerzówkę ,nie wydając zbyt wielkiej kasy,więc mam pytanie,czy talerzówkę 1,6 metra (których ogłoszeń jest najwięcej i w miarę przyzwoite ceny) kupując dłuższe osie można rozszerzyć np do 2 metrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miesiąc temu kupiłem nową talerzówke firmy strumyk 2,70 m z wałkiem będzie z nią pracował MTZ 80 dałem za nią chyba koło 6 tyś polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

ja mam bronę talerzową firmy RO-MASZ WARKA 2,7 kupiłem ją 3 lata temu i sprawuje się bardzo dobrze

dokupiłem do niej wał strunowy pojedynczy i dzięki temu ziemia jest dobrze wyrównana

a do jakiego ciągnika ma być ta talerzówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co ro przeróbek to da się. Dolicz sobie do kosztu zakupu nowych osi, brakujących talerzy, tulei dystansowych i i dorobienie przedłużek ramki ze skrobakami.

Taniej będzie kupić o odpowiedniej szerokości i nie martwić się czy aby wytrzyma

Edytowano przez KRISTOFORn
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Monika13
      Chce kupić  talerzówke do uprawy pozniwnej zboża kukurydzy i rzepaku. Zastanawiam się między pottingerem terradisc 3001 a kverneland Qualidisc farmer. Jakie są wasze opinie na temat tych maszyn? 
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich.
      Posiadam talerzówkę "ruską" ciąganą o szerokości roboczej ok 3 metrów. Jest ciągana belarusem 920.2 o mocy 81 KM. Mam pewien zapas mocy i myślę nad zastosowaniem czegoś do doprawiania co może być ciągane lub unoszone za talerzówką. Oczywiście ciężar i zapotrzebowanie mocy w granicach rozsądku.
      Piszę "coś" bo nie wiem co się stosuje.
      Proszę o wypowiedź osób mających wiedzę w tym temacie i doradzenie czy w ogóle warto się w to bawić.
      Pozdrawiam wszystkich. 
    • Przez 343
      Witam.Przymierzam się do zakupu talerzówki szerokość od 4 do 4,5 m  do 35 tys .Zastanawiam się jaką firmę wybrać sprzedawca poleca mi euro masz (pierwsze słyszę o tej firmie) ,ale jemu bardzo nie ufam bo to chyba wiadomo ,że każdy swoje będzie promować , rozważałem agro masza fajnie nawet to wygląda tylko nie wiem czy jakość poprawiła się jego mam agregat uprawowy z tej firmy 5 letni to stal słaba pęka i rozciąga się. Tyle tych firm jest do wyboru ,że nie wiem co wybrać ,może ktoś coś doradzi lub powie co ma i czy warto w to wchodzić.
    • Przez JOHNSTYJEK
      Witam wie ktoś może do czego to służy lub jak się to nazywa, Tata sprowadził to z Niemiec kilka lat temu za śmieszne pieniądze i nam to zalega a chcielibyśmy może to sprzedać



    • Przez michalnh
      Witam,
      Mam do sprzedania mocną i solidną talerzówkę Akpil szerokość robocza 3m, więcej informacji w ogłoszeniu pod linkiem:
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html#919789e367
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj