Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ELLampo

ELLampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:50

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem Witam,

Moje LAMPO 50 nie chce zapalać. W momencie przekręcenia kluczyka słychać tylko "stuknięcie" w okolicach rozrusznika. Początkowo około 2 miesiące temu zdarzało się to sporadycznie, ale teraz dzieje się tak za każdym razem. Po kilku próbach wreszcie zapala. Podejrzewam, że coś jest nie tak z automatem na rozruszniku. Czy któryś z użytkowników lampo 50 lub roller 50 miał taką sytuację? Koszmarny dostęp do rozrusznika skłania mnie do pytań na forum.

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem Dzisiaj, 14:39
  •  

#2 Share Agroprofessional

Agroprofessional

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 00:20

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem Proszę zacząć od sprawdzenia klem akumulatora(dokręcenie,ich stan) i sprawności akumulatora.Często powodem tego stuku jest właśnie to.

#3 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 07:54

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem Kolego zobacz styk masy do silnika przykręcenie ja miałem przypadek w lamborghini brata stukało co jest był elektryk i nic podpoiłem masę osobnym kablem i gitara .Okazało się ze klema minusowa kuta z przewodem zaśniedziała w środku wymieniliśmy na wonom , ile było śmiechu tęgie umysły

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 29 grudzień 2011 - 10:22

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem Wszystkie zaciski są dokręcone? np. przy rozruszniku.

#5 Share DeerMan

DeerMan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 11:15

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem Ja w Lampo 60 miałem podobne problemy ale okazało się że to wina klemy. Na początku wystarczyło ją zdjąć i przeczyścić a w końcu trzeba było ją wymienić i po problemie.

#6 Share samelamborghini

samelamborghini

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 15:42

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem Ja miałem ten sam problem w moim same początkowo jakoś tam odpalał z tą usterką myślałem że to minie, ale jednak nie z tygodnia na tydzień było coraz gorzej i musiałem wymienić rozrusznik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ELLampo

ELLampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:28

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wymiana przewodów nie pomogła a ciągnik zapalał coraz rzadziej. Regeneracja automatu na rozruszniku pomogła całkowicie - ciągnik pali jak nowy.

Edytowany przez ELLampo, 01 kwiecień 2012 - 12:33.

#8 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 14:05

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem muj lampek jak był nowy też odpalał, ale po ok. 3-4 latach już było gorzej. ale najciekawsze jest to że aku wymieniałem co ok. 1,5 roku z reguły na gwarancji. Alternator był sprawdzany i byłdobry. Ostatnio wymieniłem znowu puźnom jesienią i zimą musiałem podłanczać prostownik

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 16:26

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem a sprawdzałes satelitki w rozruszniku i bendix? u mnie też coraz gorzej kręcił (chyba taki sam rozrusznik lub podobny w r3 na deutzu) satelitki zalepione były pyłem ze smarem bendix ciasno chodził, smarowanie i wymiana bendixu pomogła na krótką metę, dopiero konkretne smarowanie satelitek, tzn odłuszczacz na przemian z wd40 i przedmuchaniem kompresorem tak że satelitki aż gwizdały jak dmuchałem od pędu powietrza się kręciły jak szalone, nasmarowanie wszytskiego wd40 i nałożyłem trochę smarou po tym kręci jakby miał 2 razy mocniejszy akumulator

#10 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 18:38

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem rozrusznik planuje rozebrać , nie bardzo kojarze o jakie satelitki chodzi ale w czasie rozbierania powinno wyjść najaw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share herbi2501

herbi2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 19:36

Rozrusznik Lamborghini Lampo kłopot z rozruchem kolego jezeli klemy i masa wporządku spróbój na krótko odpalić
a winowajcą jest pewnie przekażnik (u mnie 70 A-4 wsuwkowy,jedna wsuwka mosieżna wieksza od reszty)SAME II 90
po przekreceniu słychać pyknięcie czyli owy przekażnik zasniedział bądz sie zużyłn koszt ok 25 zł-
jeżeli to nie przekażnik to polecam wykręcic rozrusznik wkręcic go w imadło podłączyć mase i wżiąść go na krótko zobaczYć jego sprawność

mój przypadek raz odpalał raz nie
gdy nie odpalał było pykniecie i gaśnięcie kontrolek wina przekażnik

Dodaj odpowiedź