Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie

132 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Pingwin

Pingwin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:53

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie

Tak jak zauważyłeś Pingwin, ci ludzie nigdy nie zrozumieją twoich intencji, są nie reformowalni. Zarzucają ci że jedynym powodem dlaczego piszesz posty są korzyści finansowe.
Wrzucają wszystkich do jednego worka.

Ps. lepiej odpuścić bo rozmowa z nimi nie ma sensu.

Ci ludzie nigdy nie zrozumieją, że białe jest czarne, a czarne jest białe. Nigdy nie zrozumieją, że jak ktoś jeździ po moim polu to jest dobry, a jak ja go przeganiam to jestem zły.
Boicie się "nieodpowiedzialnych" pomysłów rolników ? To trzymajcie się dróg, nie wjeżdżajcie tam, gdzie nie wolno i nic Wam nie grozi.
Nawet jak zaminuję swoje pole, to dopóki tam nie wjedziesz, nic Ci nie grozi.

Złapaliście mnie - nie dość, że jeźdżę quadami to jeszcze je sprzedaje. Faktycznie odkryliście wielką skrywaną tajemnicę. Napisałem tutaj tylko dlatego, że interesuje mnie kasa. Nie wiem tylko czyja ? Pewnie jak kogoś nie zabijecie to sprzedam więcej quadów? Zaraz pewnie ktoś z Was mnie uświadomi.

Czytając ostatni post nasuwa się morał z tej krótkiej dyskusji - nie warto było - są tylko dwie strony konfliktu i nic pomiędzy.
No cóż pora się wycofać zanim dojdzie do mojego linczu, bo chyba się zbliża :(
Próbowałem nadać inny ton tej dyskusji.

Będę robił nadal swoje. Będę jeździł quadem do końca swojego życia czy komuś się to podoba czy też nie.

Będę jeździł zgodnie ze swoimi zasadami.

Za każdym razem wystawię o sobie świadectwo. Wy też.

REDEK - gratuluję ! Wygrałeś !

Edytowany przez Pingwin, 02 luty 2012 - 16:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Dzisiaj, 05:01
  •  

#122 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 luty 2012 - 17:00

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Poprostu nie wjeżdzajcie na czyjąś własność to nic wam sie nie stanie. Trzymajcie sie sie dróg i torów i nauczajcie "nowych" ze nie wolno niszczyć bo komuś innemu może stać sie krzywda. U mnie kiedyś na dołku gdzie stała woda jeździło quadami dwóch gości ze straży granicznej a niby powinni wiedzieć że tak nie wolno. Ja bede walczył z quadowcami jak tylko bede mógł bo nie mam o nich dobrego zdania ale mam nadzieje że to sie zmieni.

#123 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 luty 2012 - 18:49

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Quady quadami jeżdżą trochę u mnie ale nie na tyle żebym miał z tym większy problem, ale od kilku lat obserwuje że coraz większym problemem stają się w mojej okolicy Dżokeje którzy jeżdżą na tych swoich chabetach gdzie popadnie, czasem nawet bawią się w Cowboy-ów z watahą psów a to już przesada. I też myślałem ludzie wykształceni z jakąś pasją a tu LYPA zwykli wandale. Pani która prowadzi szkółkę w mojej okolicy nic sobie nie zrobiła z tego że wyraźnie i osobiście zabroniłem wjeżdżać na nasze łąki.

#124 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:24

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie a @andrejus, tak jak od poczatku tego tematu, wymysla jakies swoje historie, nikt tu nie zarzuca ze @pingwin sprzedaje sobie quady, nawet jesli to co kogo to obchodzi? póki sie nie reklamuje jest wszystko wporzadku

@pingwin
Jezdzijcie sobie gdziekolwiek, ale nie po terenach prywatnych. Oczywiscie jak ktos raz czy dwa sobie przejedzie quadem to nie powinno byc problemu, ale jesli jezdza danemu rolnikowi caly czas to nie dziw sie ze wrzuca kazdego quadowca do jednego worka, przeciez nie bedzie robil dochodzenia czy tym sladem pojechal ktos zrzeszony w zoltym kasku, a drugim jakis amator w czerwonym... Pisanie zeby nie wrzucac wszystkich do jednego worka... Taki przykład, jak jest jakas manifestacja i ktoś robi zadyme, to policja nie wyciaga z tłumu tej jednej osoby tylko gazuja i leja wszystkich jak leci

Zaproponuj jakies rozwiazanie z tej sytuacji, ja mysle ze na poczatku powinna byc rozmowa ale co jesli to nie pomoze? Policja? I jak udowodnisz ze quadowiec X zniszczył uprawy?

KS Falubaz

#125 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 02 luty 2012 - 22:42

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Co znaczą te slowa kolegi radka?

" Ciężko Ci się z tym pogodzić, bo z tego żyjesz i w Twoim interesie jest, żeby quadów było jak najwięcej, ale to Wy łamiecie prawo, nawet w opisanym przez Ciebie przykładzie - wjechaliście na czyjeś pole a gość ganiał Was samochodem po polu - ganiał i na swoim polu miał prawo, u siebie może jeździć czym chce, a Was nie powinno tam być - proste "
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#126 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 luty 2012 - 23:05

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Dyskusja na ten temat toczy się też na forum ATV Polska
http://www.atvpolska...hp?f=56&t=47863

#127 Share Pingwin

Pingwin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 luty 2012 - 00:43

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Drodzy rolnicy i farmerzy. Jeżeli kogokolwiek obraziłem lub uraziłem swoimi postami tutaj (jak zasugerował mi REDEK) - bardzo przepraszam, nie miałem tego absolutnie na celu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#128 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:50

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Oby takich jak Ty było coraz wiecej, moze by sie zmienił pogląd o quadowcach.

#129 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:35

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie rozbawiles mnie swoim postem :D

jakos zuzlowcy, rajdowcy czy inni nie jezdza po polach i nie niszcza nikomu upraw, mimo ze uprawianie takich sportów nie jest tanie, ba nie jest rowniez "ulatwiony dostep do miejsc gdzie moga trenowac" a co za tym idzie nie sa tak popularne jak pilka nozna w ktora swoich sil moze sprobowac kazdy

co do zawodów crossa, znam przypadek goscia który amatorsko jezdzil, przeznaczyl 2ha swojej ziemii na tor, zrobił ładne hopki i teraz sa tam roznego rodzaju zawody, dla Twojej wiadomosci jezdzi tam nawet Tomek Gollob.

po drugie mówienie ze jesli ktos nie ma gdzie jezdzic to niech jezdzi wszedzie jest zwykla glupotą, Ostatnie zdanie Twojego posta zostawie bez komentarza bo zabilbym Cie śmiechem

KS Falubaz

#130 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:41

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Nie no oczywiście ze to nie wina quadowców czy croswoców że niszczą uprawy. Oczywiście to jest wina rolnika że oni nie mają gdzie jeździć !! To rolnik ma zadbać o ty by oni mieli miejsce do jeżdżenia i nie niszczyli mu upraw. W pełni się z tobą zgadzam @TomaszNowak. Dobrze że u nas takich nie ma bo bym im jedno pole odstąpić do jazdy musiał ...
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#131 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:39

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie U mnie na szczęście nie ma zbytnio warunków do występowania tego typu szkodników ;) Ale po okolicy zdarzają się ludzie niereformowalni :blink:

Przytoczę tu pewną historię związaną z wykopaliskami archeologicznymi poprzedzającymi budowę autostrady A2. Relacje mam z pierwszej ręki, od człowieka nadzorującego wykopaliska w mojej okolicy. Mianowicie:

Był piątek popołudniu kiedy to ekipa odkryła grób sprzed ok: 2000lat (tak jak inne pozostałości zabudowań). Z racji że operatorom koparek ręcznych kończył się czas pracy, jak zawsze zawinęli graty i jazda na weekend do domu ;) Panowie archeolodzy nie mając na zjawisko zwane „fajrant” większego wpływu, musieli oznakować pokaźnych rozmiarów dołek i zwijać się do domów.
Wracając w poniedziałek nie było już zbytnio czego tam szukać ;) W weekend padał deszcz a z odkrytego grobu miłośnicy jazdy na quadach zrobili sobie elegancką przeszkodę terenową :D

#132 Share XNarni

XNarni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:51

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Panowie jeżdżący quadami, a gdyby przechodzień wszedł do waszego domu,wytarł zabłocone buty w dywan,załatwił potrzebę fizjologiczną [niekoniecznie do sedesu] i wyszedł,to było by ok ? W końcu nie wszędzie są szalety, a potrzebie trudno się oprzeć.
Wykazali byście zrozumienie ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#133 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:01

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie 1:00
Ktos poznaje swoje pole? Okolice słupska
Jeśli tak to kopiować film i na policję.

Edytowany przez andrejus, 02 kwiecień 2012 - 21:05.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć