Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie

132 odpowiedzi na ten temat

#41 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:18

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Pierwsze słyszę o takiej ciekawostce że trzeba informować o opryskach ale to dlatego że nie uprawiam warzyw a przy zbożach na pewno nie ma takiego obowiązku choć to wydaje się niepojęte że mam obowiązek informować potencjalnego złodzieja o swoich działaniach na moim polu Ok druty to może przesada ale w takim razie deska z gwoździami nikomu nie zaszkodzi poza kieszenią idioty który wjedzie na pole i w przypadku jak nic nie pomoże to na pewno to zastosuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Dzisiaj, 09:53
  •  

#42 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:22

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie A tak poza tematem wg. przepisów, na polu na którym wykonywało się oprysk należy umieścić tabliczkę z informacją o stosowanym środku, okresie prewencji i karencji jeśli dobrze pamiętam.

#43 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:43

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Jeżeli wg przepisów to proszę o ten przepis.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#44 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:46

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie kris- a czego to dotyczy bo chyba nie zbóż i podobnych roślin uprawnych? Nikt na szkoleniu o tym jakoś nie mówił a są tam też osoby z PIORiN-u i wiem że nikt z sąsiadów nic takiego nie robi No chyba że to dotyczy owoców i warzyw- to o tym nic nie wiem

#45 Share MrMily

MrMily

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:05

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Zróbmy Amerykę twój teren i zakaz wstępu, sztucer już czeka ... :D :lol:

#46 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:35

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Gdybyś chciał i był na tyle ambitny sam bys znalazł przepis który mówi o informacji na temat danych oprysków. Ale lenistwo bierze górę.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#47 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:41

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Według mnie nie ma takiego przepisu więc jeśli jesteś innego zdania to podaj na to jakiś dowód- z jakich przepisów to wynika i gdzie niby można to znaleźć bo przyznaję że mnie zaciekawiłeś ale nic na ten temat nie udaje mi się znaleźć - ok już coś znalazłem i tak jak przypuszczałem to dotyczy to sadów więc już wiem czemu nic o tym wcześniej nie słyszałem

Edytowany przez maroon, 29 grudzień 2011 - 22:44.

#48 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:14

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie @andrejus bardzo zastanawiające jest że tak oburzasz się gdy inni chcą ochronić swoje uprawy wszelkimi sposobami przed tymi szkodnikami, boisz się o to Ciebie też spotka jak z kolegami zniszczysz komuś pole?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#49 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 30 grudzień 2011 - 00:36

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Pozostawiam dla was tą dziecinadę. Może kiedyś dorośniecie.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#50 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 08:45

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Widzę ze niktórzy maja naprawde pod deklem naje... w dzisiejszycg czasach jak sprawy nie załatwisz sam to nic nie zdziałasz, pewnie "niektórzy" też maja quady i jeźdzą po polach sąsiadów, bo tak bronią innych szczyli. Z tą tablicą to ma racje bo tylko KRUS zaleca stosowanie takich tablic, ale i tak wszyscy maja ich w d...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Dzisiaj, 09:53
  •  

#51 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 09:32

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Tablice jesli już to mają sens tylko na sady i warzywa A swoją drogą to też wymyśleliśmy taki sposób na quady żeby postawić tabliczkę z napisem - teren skażony - wejście grozi ciężkimi powikłaniami zdrowia

#52 Share Jahu

Jahu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo, wspinaczka

Napisany 30 grudzień 2011 - 09:55

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Czytam i nie czaję: wg @andrejus nie mogę spokojnie ogrodzić pastwiska, bo jak ktoś sobie coś zrobi o ogrodzenie (zazwyczaj właśnie drut zwykły lub kolczasty z prądem lub bez) to moja wina- jak dla mnie paranoja jakaś.
O tablicach ostrzegawczych znalazłem tylko w broszurce krusu, nie ma tam nic o jej obowiązkowości, swoją drogą w tym roku u mnie w kartoflach taka tabliczka komuś za bardzo przeszkadzała i niepostała nawet 2 dni. Jeśli ktoś jedna ktwierdzi, że to obowiązkowe, to proszę o podanie źródła (cytat, link, nazwa/numer) tej obowiązkowości.
Co do przepisu:
Kodeks wykroczeń rozdział XIX

Art. 156. [Niszczenie zasiewów]
§ 1. Kto na nienależącym do niego gruncie leśnym lub rolnym niszczy zasiewy, sadzonki lub trawę,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
§ 2. Jeżeli czyn godzi w mienie osoby najbliższej, ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia można orzec nawiązkę do wysokości 500 złotych.

Art. 157. [Nieopuszczenie cudzego terenu]
§ 1. Kto wbrew żądaniu osoby uprawnionej nie opuszcza lasu, pola, ogrodu, pastwiska, łąki lub grobli,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
§ 2. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.

Edytowany przez Jahu, 30 grudzień 2011 - 09:58.

#53 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 10:40

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Chory kraj,i nie potrzeba nam wciskać kitu o reżimach na świecie bo wolność w IV -RP ,to patologia zła do 4-tej potęgi.

#54 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 11:12

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie Sorki Panowie, trochę nakręciłem z tymi przepisami, pomyliło mi się z BHP :rolleyes: sam szukałem, ale tylko w informacji KRUS to znalazłem, ale na szkoleniu też wspominali o takiej "dobrej praktyce"
Jeszcze raz przepraszam ;)

#55 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 13:10

Czytam i nie czaję: wg @andrejus nie mogę spokojnie ogrodzić pastwiska, bo jak ktoś sobie coś zrobi o ogrodzenie (zazwyczaj właśnie drut zwykły lub kolczasty z prądem lub bez) to moja wina- jak dla mnie paranoja jakaś.

Drut kolczasty może być stosowany dopiero na wysokości 1,8m

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#56 Share Jahu

Jahu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo, wspinaczka

Napisany 30 grudzień 2011 - 13:27

A czy kolczasty nie jest zakazany??

hmm? poszukałem i sam nie wiem:

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ I BUDOWNICTWA
z dnia 14 grudnia 1994 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Dział I
PRZEPISY OGÓLNE
§ 1. 1. Rozporządzenie ustala warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i związane z nimi urządzenia, ich usytuowanie na działce budowlanej oraz zagospodarowanie działek przeznaczonych pod zabudowę.

Dział II
ZABUDOWA I ZAGOSPODAROWANIE DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Rozdział 9
Ogrodzenia
§ 43. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Umieszczanie na wysokości mniejszej niż 1,8 m drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych ostro zakończonych elementów jest zabronione.

Wydaje się, że dotyczy ogrodzeń działek budowlanych, a pastwisko/łąka/pole/las taką działką zazwyczaj nie jest, czyli przepis tego nie reguluje (pobieżne przejrzałem, mogłem nie doczytać). Ale innego przepisu o ogrodzeniach nie znalazłem.

#57 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 13:56

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie złapać quada zabrać niech idą na skargę do tatusia i mamusi zapłacą za szkody to rozumu nabiorą

#58 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 30 grudzień 2011 - 14:55

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie ''Zabrać quada'' :lol: :lol: :lol: Za niby jak ? :blink: Człowieku o czym ty mówisz ,po pierwsze nawet go nie dogonisz ,a jak go nawet jakimś cudem zabierzesz to wróci gówniarz z rodzicami i policją oskarży cię o napaść i kradzież...Polska to paranoja i trzeba z tym się liczyć że policja nie zawsze chroni tego kogo trzeba i nie pomogą wymówki że on mi pole zniszczył ..... ;)