Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aniazim

aniazim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:02

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Skorzystłam z programu Ułatwienie Startu Młodym Rolnikom mój biznes plan to kupno ciągnika
Moje pytanie brzmi:
czy pieniądze z tego tytułu mogą być kapitałem własnym do kredytu preferencyjnego 2% lub CSK ( Częściowa Spłata Kapitału)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Dzisiaj, 06:50
  •  

#2 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:54

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Tak mogą być a jeśli masz wątpliwości to zadzwoń do ARiMR.
Jeszcze jedno spytaj się czy nie należało by tego uwzględnić w biznesplanie MR.
antyfan AF

#3 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:16

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne witam kolegów ja również jestem z tego rocznego naboru i mam pytanie czy mogę zmienić maszyny w biznes planie ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:35

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Tak tylko wysyłasz pismo do ARiMR z uzasadnieniem i zmieniasz biznesplan.
antyfan AF

#5 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:44

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne czyli jednak nie będzie tak ciężko jak by się wydawało

#6 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:51

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Nie powinno. Zadzwoń do osoby prowadzącej twoją sprawę to Ci wszystko wyjaśni.
antyfan AF

#7 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:38

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne A znacie kogoś kto pomaga w wypełnieniu biznesplanu do Kredytu Preferencyjnego ???

#8 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:48

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Zespoły powiatowe ODR poza tym w każdym banku z k. preferencyjnym znają taką osobę.
antyfan AF

#9 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:19

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne @anianzim jeżeli masz zamiar sfinansować zakup ciągnika z MR i z kredytu CSK (jedno przedsięwzięcie dwa źródła dotacji) prawdopodobnie złamiesz zakaz podwójnego dofinansowania http://www.modr.pl/s....php?mb=4&t=245
NAPIS ćWICZEBNY

#10 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:32

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Premia MR może być jako wkład własny do kredytu, a biznesplan piszą za darmo tam z kąd bierzesz maszyny przynajmniej u mnie tak jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:46

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Może ktoś się orietuję, kiedy znów bedzie mozna składać wnioski o kredyt preferencyjny MR? W BS dostalem informację, że takie kredyty są zamrożone i nie wiedzą, kiedy znów będą dostępne.

#12 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:06

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne kredyty będą od nowego roku bo w tym roku zostały wykorzystane pieniądze który były zaplanowane na 2011a od stycznia będą nowe..

@EppS radzę czytać dokładnie i nie wprowadzać ludzi w błąd.... Premia może być wkładem własnym do kredytu, bo podwójne finansowanie inwestycji z dwóch różnych źródeł dotyczy modernizacji gospodarstw rolnych a nie ułatwianiu startu młodym rolnikom..

#13 Share aniazim

aniazim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:12

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne kredyt na MR będą luty może marzec tak mi mówili w spółdzielczym w WBK też

#14 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:29

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne to wszystko zależy kiedy ministerstwo finansów z nowego budżetu przekaże środki do ARIMR i kiedy agencja je podzieli i przyzna bankom..

lepiej żeby były w styczniu albo na początku lutego bo ja na koniec lutego muszę opryskiwacz odebrać bo będzie potrzebny...

#15 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:16

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Kolego chomik111, nie wiem na ile merytoryczny jest ww. artykuł ale liczę na to ze autorka dokładnie przewertowała rozporządzenia ministra rolnictwa dotyczące kwestii podwójnego dofinansowania (mnie nie chciało się czytać tych dokumentów wraz z późniejszymi licznymi zmianami) wiec skoro użyła stwierdzenia ''wymóg ten dotyczy również innych programów w ramach PROW'' sądzę że jednak ona je przeczytała. Po drugie użyłem słowa "prawdopodobnie" (przyznaje nieco asekuracyjnie) żeby autor tematu zwrócił uwagę na taka możliwość. Jeżeli masz inną wykładnie przepisu zakazującego podwójnego dofinansowania przedstaw link. Znalazłem tyko ogólną interpretacje http://biznes.gazeta...funduszach.html polecam ostatni akapit.
NAPIS ćWICZEBNY

#16 Share aniazim

aniazim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 08:46

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne czytając zasady kredytu CSK natrafiłam na:
" Wkład własny może być finansowany ze środków premii dla młodych rolników uzyskanej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW na lata 2007-2013.

9. Forma, w jakiej zostanie wniesiony wkład własny oraz jego wartość muszą zostać w sposób szczegółowy określone w planie inwestycji i umowie kredytu"
więc moim zdaniem jedno przeczy drugiemu
dziękuje za odpowiedzi

#17 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 12:13

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Polecam Część II, Dział I, Rozdział I, punkt 9. http://www.arimr.gov...Symbol_nMR.docx
Ludzie szukajcie trochę, i to na stronach instytucji rządowych. Jak widać tu można się tylko wystraszyć.
DEZERTER

#18 Share aniazim

aniazim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:29

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne dziękuję bardzo za tak duże zainteresowanie moim pytaniem i za wszystkie odpowiedzi
również jestem zdania że idzie łącqzyć MR z kredytem preferencyjnym CSK ale w banku są innego zdania
po nowym roku zadzwonie do ARiMR i się upewnie
jeszcze raz dziękuję

#19 Share krzysiek8540

krzysiek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 22:05

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Witam. miałem taką samą sytuację i nie można łączyć tych dwóch programów pomocowych występuje podwójne finansowanie owszem w banku może to przejść ale agencja nie rozliczy Ci premii MR lepiej dowiedz się w swoim oddziale regionalnym zanim cokolwiek zrobisz. Ja to zrobiłem w ten sposób zmieniłem biznesplan z kupna ciągnika na inne maszyny, użyłem pieniędzy z premii MR jako wkład własny do kredytu preferencyjnego z zaznaczeniem że ciągnik ten nie jest rozliczeniem tej premii. A maszyny z biznesplanu kupuje za własne środki w ciągu trzech lat które są na rozliczenie MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 22:38

Młody Rolnik a kredyty preferencyjne Ja kupuje ciagnik za ok 250 tys z tego 60 tys z premii reszta z kredytu prawdopodobnie z linii CSK. W ARiMR jak i w Banku Spoldzielczym czy tez BGZ nie ma przeciwskazan do tego aby te programy polaczyc a wchodzac tutaj jest juz w ogole wszystko napisane http://www.arimr.gov...o-01052007.html
Czytac czytac i jeszcze raz czytac ale tam gdzie rozporzadzenia sa wydawane... Prawie jak panstwo w panstwie, widac co region to inne obyczaje.
Szczesliwego nowego i pomyslnych realizacji przedsiewziec.

Edytowany przez wiesko, 30 grudzień 2011 - 22:40.