hubcio224

Problem z pługiem

Polecane posty

hubcio224    6

Witam koledzy. Mam problem z pługiem obrotowym Eberhard 2 skibowym, na miękkiej ziemi jest wszystko w porządku, ale jeżeli gdzieś jest trochę twardziej to pług kładzie sie i nie chce wchodzić w ziemie dzieje sie tak tylko z jednej strony i nie wiem dlaczego jak by to była wina ziemi to obydwie strony by nie szły a nie wchodzi tylko jedna, może ktoś miał taki problem i wie jak to rozwiązać? Za odpowiedzi z góry Dzięki

Edytowano przez hubcio224

Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi pewnie o to że gdy orzesz pług przekręca się i nie chce orać tak? Tak to zrozumiałem.

Może siłownik jest zwalony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A mi się wydaje że pług jest po prostu źle ustawiony i dlatego. Musisz zobaczyć jak masz ustawioną tą strone pługa która idzie dobrze i porównać ją z tą stroną która nie pracuje tak jak powinna. Tu siłownik nic nie ma do rzeczy. Po prostu to ustawienie na ostrą skibę masz źle nastawione, takie jest moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Właśnie tak chodzi o to że kiedy orzę to pług tak jakby sie obracał tak myslę że może to byc problem siłownika ale wtedy to i 2 strona by sie obracała a jest ok. Wieszaki są równo ustawione.. Dzięki za odpowiedzi panowie, czekam na więcej


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

to w którą stronę się składa pług w stronę pola zaoranego czy niezaoranego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

zaoranego


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Próbowałeś pracować z innym ciągnikiem?Może rozdzielacz masz walnięty.Kolega @UrsusCzesio też tak miał i pług mu się kładł.Tylko nie wiem czy tylko w jedną czy w obie strony.


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

po obu stronach są takie wrzeciona regulacyjne nimi regulujesz pochylenie pługa może u ciebie z jednej strony jest jakiś problem z tym (ograniczniki z lewej i prawej strony pługa muszą mieć identyczną długość )

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Panowie tutaj problemu z zaworami i hydrauliką nie ma na 1000% to tego jestem więcej niż pewien nawet. Problem tkwi w ustawieniu pługa. Bo sam miałem ten problem w tym roku iż pług kładł mi się w stronę zaoranego. Koło podporowe trzeba ustawić tak samo po obu stronach pługa. I do tego trzeba wyregulować(u mnie są od tego śruby które się wkręca bądź wykręca) od ustawienia ostrości skiby czyli Ty musisz te "ograniczniki" czy jak to tam nazwać wkręcić. Bo prawdopodobnie z tej strony co Ci pług wychodzi ogranicznik masz wykręcony, a z tej co Ci dobrze orze masz wkręcony. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Dzięki panowie dziś bedę orał to sprubóje wszystkiego ;)

Edytowano przez hubcio224

Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Sprawdź czy głowica nie ma luzu lub sworzeń nie jest wyrobiony na którym jest zamocowany siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Sorry panowie zostałem wprowadzony i wprowadziłem was w błąd pług składa sie w stronę nie zaoranego, wczoraj i dzisiaj oraliśmy i pług tylko 1 sie złożył a tak było ok. Mi sie wydaje że ten pług jest zle ustawiony. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

2 przewody


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

to wiesz pług w położeniu utrzymuje siłownik albo przy ciągniku może coś być ja kilka lat pracuję obrotowym nigdy takiego przypadku nie miałem aby sam się składał co najwyżej jak bym sam nie chcący załączył od regulacji zależy jakość orki wyrównanie, szerokość może obserwuj siłownik czy się nie cofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj