Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:55

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Który z tych ładowaczy byście wybrali?
Mx będzie o 6 tys tańszy, a stoll i quicke porównywalnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Dzisiaj, 04:13
  •  

#2 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:21

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Ja wybrałbym Stolla FZ. Bardzo dobrze przemyślana konstrukcja, samopoziomowanie i przewody pochowane w ramie - coś pięknego ;)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#3 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanik

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:23

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 moim zdaniem stoll fz 30 będzie lepszy i jest napewno lżejszy :rolleyes:

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:09

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Mx jest tańszy i jest świetnym ładowaczem. Przewody też zostały puszczone w ramie. Ładowacze Stoll i Quick są bardzoej popularne niż MX. Ale ja byłbym za Mx jest tańszy o 6 tysięcy za tą cenę masz chwytak. :)

#5 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:27

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 W mx u8 przewody nie są puszczone w ramie są na zewnątrz.Dopiero w t8 są w ramie.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:30

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 To szczegół, grunt że jest tańszy, będziesz miał chwytak metal-fach za to co jest tańszy.

#7 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:02

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Szczegół? :blink: Pracowałeś kiedyś TURem? Skoro tak piszesz to chyba nie, ale jesli tak to przepraszam, zwracam honor ;) Producenci dążą do tego aby ładowacze czołowe jak najmniej ograniczały widoczność więc nie wiem czy to taki szczegół. Chyba, że się będzie pracowało raz w tygodniu. Jednorazowo 6tyś zł to dużo, jednak jak podzielisz przez 10 lat czy nawet 5 lat użytkowania ładowacza to masz odpowiednio 600 i 1200zł rocznie czyli 50 i 100zł na miesiąc, a to już tragedii nie ma. Wiadomo pracuje się ładowaczami gdzie wszystko jest na wierzchu i nikt nie na rzeka, ale za 50zł miesięcznie to lepiej dopłacić i pracować wygodniej B)

MichuFarmer

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:20

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Michufarmer jakimi ja turami nie pracowałem... :blink:
Dla mnie to szczegół, ja nie cenie sobie wygody czy widoczności lecz jaką mam pracę wykonać w jak najkrótszym czasie. Nie przywiązuje się za bardzo do komfortu bo mi tego nie potrzeba.
Oczywiście jeżeli można dopłacić i stać na dobrego tura i osprzęt to czemu i nie, ale jeżeli ktoś boryka się z małą ilością gotówki to myślę że żadnych wymysłów nie potrzebuje, aby tylko wykonać należną prace. Takie jest moje zdanie. :mellow:

Edytowany przez zetorek1234, 28 grudzień 2011 - 22:21.

#9 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:32

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 OK ;) Jak widać różne są podejścia. Z pewnością masz większe doświadczenie z pracą z łądowaczami niż ja, zgadzam się, że w głównej mierze powinno się patrzeć na to jak TUR czy inna maszyna parcuje, a nie wygląda. Jednak jeżeli można połączyć wygodę z wydajnością i wykonywaną pracą to jest duży plus dla takiej maszyny ;)
Pozdro ;)

MichuFarmer

#10 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 08:53

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Ja stałem przed podobnym wyborem i wybrałem Quicka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:41

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Już zamówiłem i był to stoll.

#12 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:54

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 witam będziesz zadowolony 1,5 roku robię fz 30 i nie mam zaszczerzen a nie mało przewalił u mnie pozdrawiam

#13 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:03

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Gdybyś porównał MX T to z ceną nie byłoby tak pieknie...myśle że dobry wybór sam takiego kiedyś dokonałem

#14 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:53

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Tylko nie wiem czy ten ładowacz będzie za duży do same explorer 3 100.

#15 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:05

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 ja mam go przy Fendtcie 312 i kupowałem go z myślą żeby pasował własnie do czegoś typu Agrofarm

#16 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 08:18

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Fz 30 mam na NH TL100 i bez żadnych problemów tylko jest jeden warunek do ciężkich ładunków musi być opciąrznik z tyłu mam 1 tonę pozdrawiam

#17 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 13:57

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Mam też jeszcze jedną wątpliwość.
Zamówiłem tura z:
-3 sekcją
-amortyzatorem
-i hydrofixem
lecz nie wiem czy ten hydrofix będzie również przy zapinaniu węży np. od krokodyla.

#18 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 16:57

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 pewnie będzie

#19 Share ladowaczeMX

ladowaczeMX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 12:29

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 Na pewno nie będzie hydrofixa dla osprzętu. Jest to zawsze jako dodatkowa opcja.
Szkoda że nie wziąłeś MX. U8 ma co prawda węże na zewnątrz ale jest poziomowany mechanicznie jak inni konkurenci, węże są zamocowane w obrysie ramy i nigdzie nie wystają. MX bije na wszystkich jeżeli chodzi o system zaczepiania i odczepiania ładowacza od ciągnika (jedno wyjście z kabiny, czas ok. 1 min). Całkowicie odmienny system sterowania (podczas opuszczania swobodne opadanie, docisk joysticka do końca uruchamia funkcję kopania), poręczniejszy joystick, klamra do podpinania hydrauliki Mach System podłącza hydraulikę i elektrykę razem (konkurenci osobno).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2012 - 16:38

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30 @SameExplorer Jak piszę ci w umowie hydro-fix przy osprzęcie to tak a jak nie masz to prawdopodobniej nie będzie. Też mam w swoim hydro-fixa i nie mam przy osprzęcie , myślałem że będą szybkozłącza a tu zwykłe złącza są niestety :/ Gratuluję wyboru , życzę ci przede wszystkim bezawaryjności. Ja osobiście nie jestem ze stolla do końca zadowolony, i tu nie chodzi o tylko joy elektronicznyy eco-pro ale amortyzacja comfort drive też nie chciała mi działać wymieniali mi 2 razy zwykły zawór kulowy hydrauliczny to stollowski kosztował 360 zł ale nic to nie dało. Musieli więc wymienić tą butle i na razie działa.