adriannn5

Umowa kupna - sprzedaży

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepk995    182

może skorzystaj z umowy sprzedaży i jako przedmiot wpisz przyczepa dwu/jedno osiowa np autosan d-732 i podaj parametry techniczne

może coś takiego

 

 

 

 

 

UMOWA KUPNA-SPRZEDAŻY POJAZDU

 

Zawarta w dniu ......................... w .......................................... pomiędzy ................................... 1. ......................................................................................, legitymującym się dowodem osobistym seria ................... nr ................... wydanym przez .................................................... zamieszkałym w .................................................. przy ul. .............................................................., zwanym w treści umowy "Sprzedającym", a

2. ................................................................................, legitymującym się dowodem osobistym

seria ................ nr ........................ wydanym przez .................................................................... zamieszkałym w .................................................... przy ul. ......................................................., zwanym w treści umowy "Kupującym", o następującej treści:

§ 1.

Sprzedający oświadcza, że jest właścicielem pojazdu marki ....................................................... o numerze rejestracyjnym ................................., numerze podwozia ......................................... numerze silnika ..............................................................., rok produkcji .....................................

§ 2.

Sprzedający sprzedaje, a Kupujący nabywa wymieniony w § 1 niniejszej umowy pojazd marki ........................................................ .

§ 3.

Kupujący tytułem ceny za przedmiotowy pojazd zapłaci Sprzedającemu kwotę ........................ zł (słownie: ................................................................................................................... złotych), płatną gotówką w chwili wydania pojazdu.

§ 4.

Wydanie przedmiotu sprzedaży nastąpi w ...................................................................................

§ 5.

Kupujący oświadcza, że znany mu jest stan techniczny pojazdu określonego w§ 1 niniejszej umowy i oświadcza ponadto, iż z tego tytułu nie będzie rościł żadnych pretensji do Sprzedającego.

Kupujący sprawdził także oznaczenia numerowe pojazdu i dowodu rejestracyjnego, nie wnosząc do nich żadnych zastrzeżeń.

§ 6.

Wszelkie koszty związane z realizacją postanowień niniejszej umowy, w tym także koszty uiszczenia opłaty skarbowej, obciążają ........................................................................................

 

§ 7.

Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej, pod rygorem nieważności.

§ 8.

W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.

§ 9.

Umowę sporządzono w ........... jednobrzmiących egzemplarzach, po ......... dla każdej ze stron.

 

Sprzedawca Kupujący

..................................... ....................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Odgrzeje stary temat.. Od jakiej kwoty trzeba zapłacić podatek jeśli ma sie spisaną umowę kupna sprzedaży? Kupujemy przyczepę i chce wiedzieć od jakiej sumy trzeba zapłacić i ile, żeby zaniżyc cene..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

od każdej czynności cywilno-prawnej (np. umowa kupno sprzedaż) musisz zapłacić 2% podatku, jak zaniżysz za bardzo to US sam ją wyceni np na podstawie infoeksperta.

puść przez zaprzyjaźniony komis - zazwyczaj biorą połowę tego co US i nie będziesz musiał iść do US i wypełniać deklaracji - od razu mkniesz do wydziału komunikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Tylko, że to nie przez komis a prytwana osoba, znajomy.. 15tyś za przyczepe a warta 21 idealny stan, chce na jakieś 7 tyś zaniżyć na umowie.. Czyli 2 % muszę zapłacić od kwoty wpisanej na umowie.. Ok. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Po pierwsze w polskim prawie nie ma czegos takiego jak umowa kupna-sprzedazy.

Sam okreslasz wartosc podstawy opodatkowania, jezeli urzad skarbowy jej nie uzna to przysle ci wezwanie w ktorym zobowiaze cie do jej podniesienia i jednoczesnie wskaze jej wysokosc wg swojego uznania. Jezeli nie podniesiesz wartosci podstawy opodatkowania to urzad powola bieglego ktory ja okresli, a jezeli ta wartosc ktora ty zadeklarujeesz i ta ktora okresli biegly bedzie roznic sie o wiecej niz 33 % to zostaniesz obciazony kosztami opinii bieglego


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a jak powinno być poprawnie, jeżeli umowa kupno sprzedaż jest błędną nazwą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Powinno byc umowa sprzedazy


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

To PCC płacisz od 1001zł, a i tak jak zgłaszasz do urzędu skarbowego to tam sprawdza Ci według swoich danych wartość. Na przykład jak kupowaliśmy tik-toka (Daewoo Tico) to napisaliśmy właśnie 1000zł przy okienku miła pani zajrzała do komputera i powiedziała, że podatek będzie naliczony od kwoty 1800. A w przypadku nowszych pojazdów może się stać tak jak napisali wyżej czyli powołanie rzeczoznawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

To ile ruchomosc ma lat nie ma wplywu na powolanie bieglego

 

Gdybys nie zgodzil sie na te 1800 to wtedy urzad kieruje zapytanie do bieglego, a ze sie zgodziles to nie bylo takiej potrzeby


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

W wydziale komunikacji przy rejestracji pojazdu, płaci się raczej podatek od wzbogacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj