bombelt7030

deutz-fahr agroplus 315 a massey ferguson 3625

Polecane posty

bombelt7030    1

Cześc chcę kupic ciagnik na różnicowanie który będzie lepszy.Ciągnik ten będzie pracował z prasą,kosiarką,pługiem,siewnikiem,agregatem,rozsiewaczem i rozrzutnikiem.Podawajcie inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

Witam. Nie wiem jak jest z silnikiem z małym deutzie, ale znajomy posiada duże (150km i 116km) to mówił mi, że silniki mają bardzo "zamulone". Deutz ma większy udźwig podnośnika. MF ma większą pojemność i większy moment obrotowy. Ja bym wybrał tego, który tańszy.

Ps. MF ładniejszy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

a mam oytanie jakie ma mieć wyposażenie?? bo w agroplusie to jest multum możliwości wyposażenia;p sam mam eutza i powiem że to strasznie zwrotna maszyna jak na swoje gabaryty, duży uciąg przyczepe hl 8011 wciąga o garażu po stromawym skosie- ursus 912 ma z tym problem, poza tym mało pali a z tym zamuleniem to teraz wszystkie małe ciągniki są takie kolega ma case jx 60 to jeszcze bardziej zamulony niż nasz mały eutz- wszystko przez normy spalania ale ma deutza k420 i mówi że tego nie ma;p bynajmniej w moim agrotronie też tego nie ma ale agroplus ma chociaż jak sie rozgrzeje to rakieta jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Agroplus 315 ma 3cyl. silnik i dodatkowo Deutz podaje moc gołego silnika więc jeżeli dodamy opory filtra powietrza, tłumika, pomp to tych koni troszkę odejdzie.

Deutz na pewno mniej spali, co przy rosnących cenach zwróci się szybciej niż może się wydawać. Jest bardzo prawdopodobne tym bardziej, że sytuacja na świecie jest mało stabilna i robią bogacze co chcą :huh: niestety


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panowie sprawdźcie dokładnie czy to aby napewno silnik deutz jest. To nie jest czasami jakaś włoska 3 litrówka znana jeszcze z lamborghini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

W Agroplusach są silniki SAME - DEUTZ FAHR serii 1000.W euro III. Sa to silniki na pompowtryskach.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Bez zastanowienia mf, silnik sisu na pewno nie spali więcej od same-owskiego, a było kilka tematów o tym jak zmulone są te agroplusy, poza tym mf w moim nniemaniu i wielu innych to lepsza marka od sdf, poza tym nowe agroplus ma minimalnie mniejsze parametry jak masa itd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przy agrofarmie piszą wyraźnie, że jest silnik deutz. Przy agroplusie silnik sdf więc to chyba nie do końca deutz. Agroplus ma przewage nad mf em jeśli chodzi o skrzynie biegów i wyposazenie. Jest nawet skrzynia z over speed, ehr itd. Tylko wszystko jak zwykle rozbija się o cenę. Na korzyść mfa według mnie przemawia większa pojemnośc i tak małego silnika. Jesli ma być urzywany do wszystkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Bez zastanowienia mf, silnik sisu na pewno nie spali więcej od same-owskiego, a było kilka tematów o tym jak zmulone są te agroplusy, poza tym mf w moim nniemaniu i wielu innych to lepsza marka od sdf, poza tym nowe agroplus ma minimalnie mniejsze parametry jak masa itd,

agroplus jest zamulony ale do pewnego czasu po 200 mtg to zupelnie inny traktor, mój też był strasznym mułem i nie mógł wziąść przyspieszeniem c-360 a teraz zostawia jądaleko w tyle.... poza tym każdy silnik w turbo musi być rozgrzany, czy to włoski niemiecki czy fiński. agroplus poza tym ma lepszy podnośnik promień zawracania, różnorodność wyposażenia można ten ciągnik wyposażyć we wszystko co mają ciągniki od 100 km do 200 km ale w tym przedziale mocy tańszym byłby case jx ma on bardzo prosty układ elektryczny taki jak w c-360 chyba że autor tematu chce bardziej rozwinięty to wtedy case quntum c, nh t4000, agroplus lub landini alpine

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombelt7030    1

do gry wchodzą jeszcze john deere 5070m,nh t5030,teraz się zastanowiłem i ciągnik będzie jeszcze pracował z turem

co polecilibyście z przedziału 70-80km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj