Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulator przepływu oleju

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 13:45

Regulator przepływu oleju Witam kolegów.
Spotkał się ktoś z was może z takim regulatorem ale sterowanym elektronicznie? Chciałbym na stałe zamontować coś takiego w ciągniku bo niestety fabryka tego w tym modelu nie przewidziała. Chodzi mi o coś takiego http://www.bipromasz...y-przepywu.html z tym że elektronicznie sterowanym, jeżeli nie ma to zastaje mi kupno tego co i tak usprawni pracę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulator przepływu oleju Dzisiaj, 13:22
  •  

#2 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:01

Regulator przepływu oleju Przy jakich maszynach ten zawór będzie miał zastosowanie??

On dławi przepływ oleju.

#3 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:17

Regulator przepływu oleju Kolego ja zastosowałęm coś bardzo podobnego tylko ze skalą i takim pokrętłem nie na klucz a na palce normlanie dłonią tyle ze mój jest jednostronnego działania bo właśnie o taki mi chodzi no i jest zamontowany w starszym ciągniku dlatego lepszy taki mechaniczny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:34

Regulator przepływu oleju kolego LowRider większość maszyn nie potrzebuje stałego maksymalnego przepływu oleju cały czas, a Case którego posiadam nie ma żadnej regulacji a stary zetor którego mieliśmy miał więc trochę można powiedzieć zacofany jest. Przy takim ciśnieniu szkoda maszyn bo przez chwilę nieuwagi można coś popsuć, a ekonomiczniej będzie zastosować taki regulator na stałe w ciągniku a niżeli montować dławiki na każdej maszynie. O podnośniku nie wspomnę że opuszcza jak by kamieniem rzucił zero delikatności i trzeba go wyczuć a nie zawszę samemu się jeździ ale tego nie da rady zmienić

#5 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:49

Regulator przepływu oleju Kolego co to za ciagnik że tak spytam, bo faktycznie co do ilości oleju na szybkozłącza nie ma ragulacji ale szybkośc opuszczania TUZa musi być, ja mam takie coś nawet w 2812 to zapewne case coś takie gdzieś ma??

#6 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:04

Regulator przepływu oleju case jx nawet dzwoniłem do serwisu pytać o regulacje szybkości opuszczania podnośnika z tyłu i mi powiedział że nie ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:16

Regulator przepływu oleju To normalny dławik jednostronnego działania. W jedną strone dławi a w drugą ma pełny przepływ. Ciśnienia nim nie zmniejszysz. Będzie takie jak ustawione w ciągniku. Tu masz nastawiany.

http://www.dragon.pl/bp/mineraln.htm

KPK Kumurun Team

#8 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:28

Regulator przepływu oleju ciśnienie to samo zostanie ale będzie mniej oleju dawał

#9 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:31

Regulator przepływu oleju Masz w nim siłowniki wspomagające podnośnik??

#10 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:22

Regulator przepływu oleju nie nie ma

#11 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 00:13

Regulator przepływu oleju Panowie regulator przepływu jest po to aby utrzymywał stały wydatek ojeju niezależnie od wydatku pompy czyli obrotów pompy,ciśnienia oleju, oporów przepływu, gęstości oleju itd. na pewno macie to urządzenie we własnych maszynach tylko nie wiecie że jest i po co jest, otóż jest zawsze montowane w układach wspomagania kierowniczego i jest zawsze ustawione na 6-12L/min, a jeżeli dobrze się domyślam założyciel tematu skoro chce elektronicznie sterowany regulator czyli elektrycznie tak naprawde , chce go zastosować w turze do pewnie trzeciej sekcji lub drugiej,jakimś rozsiewaczu,dozowniku itp. i z góry założycielowi tematu mówię, bedzie ci się to pierdzielić bardzo jak nie od poczatku to po pewny czasie, załóż mechaniczny zwykły na sprężynę z regulacją na śrubokręt i pocieszę cię że 3 krotnie więcej popracuje i też się spierdzieli, taka jest prawda :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 09:20

Regulator przepływu oleju dzięki wielkie kolego za obszerną wypowiedź, do tura akurat nie ale do różnych maszyn innych. I już mam na oku taki zwykły z pokrętłem jeszscze tylko muszę sobie popatrzyć jak to ładnie wpasować na stałe.

Dodaj odpowiedź