Skocz do zawartości

Zdjęcie

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ?

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Aspartan3

Aspartan3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 12:58

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Cześć chłopaki ...

Mam problem z zakupem ciągnika , wiadomo poważna inwestycja na długie lata ... i jak dla mnie za duże pieniądze ...

Zastanawiam sie nad 3 modelami ... Fendt 413 Vario , John Deere 6630 i Deutz Fahr AGROTRON M 610 ... powiedzcie coś na temat spalania , ważne dla mnie jest to żeby radził sobie w agregacie upawowo siewnym 3m sprzęganym (siewnik i agregat osobno ) i obrotówką 4 Kuhna ale to lekki pług wiec powinien dać rade. Martwi mnie ten agregat .. bo mam JD 7800 i bez max obiażenia na przodzie ma duże problemy z nawrotem .. przód patrzy w niebo ;) ... wiec poradzcie coś ...

Z góry wielkie dzieki ..!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 28 grudzień 2011 - 14:06

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Kasa nie gra roli ?
Ile hektarów ?
Porównujesz 2 ciagniki 6cio cylindrowe i jeden z 4 cylindrami, co ma oczywiscie swoje plusy jak i minusy
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#3 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 14:32

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Też mam właśnie identyczny problem. Podpisałem umowe już a ARiMR na ciągnik do 145km, i miałem chęć na jelenia 6830, fenda 714 oraj DF agrotron M 615. Mniałem wszystkie 3 na pokazach w orce, mam filmiki na youtubie, i raczej zdecyduje sie na Deutza, najtańszy z nich, najlepsza widoczność, mało skąplikowany oraz wygodna duża kabina.

#4 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 28 grudzień 2011 - 14:33

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Jak 7800 pdnosi przodek przy tym zestawie to może być problem przy tych trzech modelach...

#5 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 14:52

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? A co to za agregat uprawowo siewny? Ile pieniędzy chcesz wydać i ciągniki w jakim wyposażeniu?

#6 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:06

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Zaskoczyło mnie że 7800 patrzy w niebo, musisz miec bardzo ciężki ten zestaw. Przecież to ogromny kolos i cięzki do tego. Myślę, że 6630, nie będzie od niego cieższy i rowniez może miec problemy.

#7 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:19

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? ale on ma pomagać johnowi czy go zastąpic??

#8 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:48

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Do tego agregatu to Valtrę t132 bym ci polecił.
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#9 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:48

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Jak masz jednego JD to chyba wiesz na co go stać, dlatego ja bym zastanowiłbym sie poważnie nad 6630...
(no chyba że starszy JD Cie nie zadowala ) No właśnie on ma być pomocnikiem czy zastąpić tamtego JD ? :rolleyes:

#10 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:50

Też mam właśnie identyczny problem. Podpisałem umowe już a ARiMR na ciągnik do 145km, i miałem chęć na jelenia 6830, fenda 714 oraj DF agrotron M 615. Mniałem wszystkie 3 na pokazach w orce, mam filmiki na youtubie, i raczej zdecyduje sie na Deutza, najtańszy z nich, najlepsza widoczność, mało skąplikowany oraz wygodna duża kabina.

To poprosze o link do tych filmikow, oraz chcialym wiedziec od kogo dostałes JD na pokaz ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:29

Cześć chłopaki ...

Mam problem z zakupem ciągnika , wiadomo poważna inwestycja na długie lata ... i jak dla mnie za duże pieniądze ...

Zastanawiam sie nad 3 modelami ... Fendt 413 Vario , John Deere 6630 i Deutz Fahr AGROTRON M 610 ... powiedzcie coś na temat spalania , ważne dla mnie jest to żeby radził sobie w agregacie upawowo siewnym 3m sprzęganym (siewnik i agregat osobno ) i obrotówką 4 Kuhna ale to lekki pług wiec powinien dać rade. Martwi mnie ten agregat .. bo mam JD 7800 i bez max obiażenia na przodzie ma duże problemy z nawrotem .. przód patrzy w niebo ;) ... wiec poradzcie coś ...

Poczytaj dobrze dział "Jaki ciągnik wybrać" a na pewno znajdziesz odpowiedź. Jest wiele porównań poszczególnych marek, może niekoniecznie tych marek czy modeli w jednym temacie, ale są.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#12 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:59

To poprosze o link do tych filmikow, oraz chcialym wiedziec od kogo dostałes JD na pokaz ?

John Deere był z Mogilna a przedstawiciel Łukasz Bołądź, fajny gość. Jeleniem orali rok temu, a Dojczem i Fendem w tym roku jak zwykle po burakach

#13 Share Aspartan3

Aspartan3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:31

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Ten traktor maiłby zastąpić JD 7800 .. a agregat to Agromasz talerzowy z wałem croscill żeliwnym + siewnik Sulky talerzowy z nadbudowaną skrzyną zasypową . Pusty zestaw w granicach 2,1 T bez materiału siewnego .

#14 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:38

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Kolego uzytkuje M620 co do spalania to roznie.Dzis orałem po burakach i spalanie wyszło 16l na ha,pozniej pod buraki po pszenicy troszke głebiej bo jakies 35cm wyszło 20 na ha.W zestawie Krone +Amazone wychodzi 8-11l na ha,zestaw 4metrowy. Po 170mtg zadnej awari.

#15 Share Aspartan3

Aspartan3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 11:37

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? No to w siewie całkiem ładnie ... a orka 4 obrotówka ?

#16 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 14:40

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? To ten agragat ze siewnikiem naprawde ciężnki masz... DF agrotron M 610 ma około 9ton na podnośniku udźwigu, dociążysz go 2tony balastu z przodu na tuza i musi sie redzieć

#17 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 15:38

Cześć chłopaki ...

kolego ja mam agregat maschio aliante pneumatyk siewnik nabudowany i wazy 2,8t pusty zasyp1000L to jak go zasypie pelnego to do 18szt obciaznikow dokrecam od ursusa 1224 6szt po 28kg i dopiero moge jako tako jezdzic ale z reguly do pelnego nie sypie bo strasznie ugniata a jak przejezdzam przez blotko to wystrzeliwuje spod kol wyzej niz ciagnik cigam go jd 6830

zwruc tez uwage na sile uciagu bo jd charekteryzuje sie wlasnie nia i to wychodzi w trudnych warunkach raz oralem i przyszla ulewa obok mnie koledzy nh i zetorem i obaj odpadli bo zaczely im sie ciagniki slizgac a mojemu jeleniowi to nie przeszkadzalo nh poruwnywalny moca a zetor 115km silnik lamborgini chyba

pozdrawiam

#18 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:10

kolego ja mam agregat maschio aliante pneumatyk siewnik nabudowany i wazy 2,8t pusty zasyp1000L to jak go zasypie pelnego to do 18szt obciaznikow dokrecam od ursusa 1224 6szt po 28kg i dopiero moge jako tako jezdzic ale z reguly do pelnego nie sypie bo strasznie ugniata a jak przejezdzam przez blotko to wystrzeliwuje spod kol wyzej niz ciagnik cigam go jd 6830

zwruc tez uwage na sile uciagu bo jd charekteryzuje sie wlasnie nia i to wychodzi w trudnych warunkach raz oralem i przyszla ulewa obok mnie koledzy nh i zetorem i obaj odpadli bo zaczely im sie ciagniki slizgac a mojemu jeleniowi to nie przeszkadzalo nh poruwnywalny moca a zetor 115km silnik lamborgini chyba

pozdrawiam

A gdzie sprawdzisz siłe uciągu ciągników? Podaj jakiś link albo coś

#19 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:16

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Tak to obrotówka UNI 4x48. Na jesien pod siew mam jeszcze doczepiony wał wachadłowy na tuz ,spalanie wzrasta 3l na ha ale trzeba powiedziec ze było bardzo sucho.Przez miedze orałem z JD6630 to nie miał szans.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Aspartan3

Aspartan3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:22

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ? Henkowi chodzi chyba o system TLS który doskonale poprawia własności trakcyjne ciągnika i uciąg jesli chodzi o prace w polu ...

http://www.deere.com...&autostart=true

Dodaj odpowiedź