Zaloguj się, aby obserwować  
kpiotr

Renault 106.14

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kpiotr    16

witam. mam problem ze świeca płomieniową w ciągniku. tzn świeca grzeje jak powinna ale paliwo do niej nie dochodzi. Zasilana jest z przelewu z wtryskiwaczy ale jak zapaliłem ciagnik to tym przelewem nic nie leci. Może mi ktos wytłumaczyć najakiej zasadzie to ma działać??pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxtomasz    0

Moim zdaniem problem leży w zasilaniu ponieważ paliwo do świecy płomieniowej powinno być podawane pod niewielkim ciśnieniem bo świeca płomieniowa to nic innego jak mały wtryskiwacz paliwa owinięty spiralą na który po rozgrzaniu ma prysnąć mgiełka paliwa powodując ogień lub małą eksplozje jak zwał. A z tego co napisałeś sprężynka grzeje czyli prąd dochodzi. Najlepiej jak by Ci się udało dostać jakąś książkę na temat tego ciągnika bo na pewno nie jesteś jego pierwszy właścicielem więc ktoś przed Tobą mógł coś przy nim już grzebać i namieszał. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam. zgadza sie pierwszym nie jestem. a jak działa ten przelew? nie spalone paliwo nim wraca do baku albo idzie na świece. a Tu doszedłem do bezpośredniego wyjscia przelewu i nim nic nie wraca, tak jakby nie było za duzo paliwa i nic nie wraca


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxtomasz    0

Mam takie świece w kombajnie więc jutro postaram się podejrzeć jak tam jest to rozwiązane i napisze bo coś mi tu nie gra, zasada działania wszędzie jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

kolego w naszej zasilanie idzie ze zbiornika/baku po lewej stronie, paliwa zawsze cos jest w baku bo przewod laczacy zbiorniki jest lekko wyzej

nie jest mozliwe zeby nadniarem nie wracalo paliwo, oczywiscie podczas pracy silnika


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

u mnie nadmiar leci do takiego jakby rozdzielacza tzn rozchodzi sie potem na swiece płomieniowa i łączy się z bakiem od góry. wiec ilośc paliwa w baku nie ma nic do zasilania świecy , nie wiem dlaczego ale jak zapaliłem to nie lecialo nic przelewem sam w głowe zachodzę dlaczego


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maldar    12

Myślałem że ten przycisk start nic nie ma wspólnego ze świecą płomieniową.

Ktoś na forum ni tłumaczył ze jak się go wciska to pompa wtryskowa daje podwójną dawkę rozruchową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

u mnie w reno 106.14 nie ma takiego przycisku.START....


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

aby sprawdzić czy świeca działa ie trzeba jej wymontowywać. Przytrzymajcie kluczyk w 2 pozycji ok 40-50 sekund i zobaczcie czy kolektor nad świecą jest ciepły. Jeśli świeca działa na pewno będzie ciepły.Dodam że u mnie nie ma przycisku start

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

u mnie tez nie ma przycisku start. Przelew z wtrysków wężyk idzie do takiego małego zbiorniczka umieszczonego pod maska jak najwyżej (zbiorniczek ma około 100ml) i od niego idzie przewod na świecę czyli jak ciągnik stoi i chce sie podgrzać swiece to paliwo GRAWITACYJNIE spływa ze zbiorniczka. Gdy ciągnik się odpali w zbiorniczku stan się uzupełnia i jest znowu pełno na kolejny rozruch. To na pewno tak działa bo sprawdzałem u siebie i mocowałem ten zbiorniczek u góry bo się odkręcił i spad ponizej świecy płomieniowej i nie grzało. Myślę że to jest świetne rozwiązanie. po raz pierwszy się z tym spotkałem ale nic lepszego nie ma inne ciągniki mają takie zbiorniczki ale trzeba je samemu uzupełniać a to już trzeba pamiętać i się bawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj