Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 106.14

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 21:12

Renault 106.14 witam. mam problem ze świeca płomieniową w ciągniku. tzn świeca grzeje jak powinna ale paliwo do niej nie dochodzi. Zasilana jest z przelewu z wtryskiwaczy ale jak zapaliłem ciagnik to tym przelewem nic nie leci. Może mi ktos wytłumaczyć najakiej zasadzie to ma działać??pozdrawiam
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 106.14 Dzisiaj, 21:24
  •  

#2 Share luxtomasz

luxtomasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Edukacja, muzyka, konie, ptactwo ozdobne

Napisany 27 grudzień 2011 - 22:02

Renault 106.14 Moim zdaniem problem leży w zasilaniu ponieważ paliwo do świecy płomieniowej powinno być podawane pod niewielkim ciśnieniem bo świeca płomieniowa to nic innego jak mały wtryskiwacz paliwa owinięty spiralą na który po rozgrzaniu ma prysnąć mgiełka paliwa powodując ogień lub małą eksplozje jak zwał. A z tego co napisałeś sprężynka grzeje czyli prąd dochodzi. Najlepiej jak by Ci się udało dostać jakąś książkę na temat tego ciągnika bo na pewno nie jesteś jego pierwszy właścicielem więc ktoś przed Tobą mógł coś przy nim już grzebać i namieszał. Powodzenia!

#3 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 22:10

Renault 106.14 witam. zgadza sie pierwszym nie jestem. a jak działa ten przelew? nie spalone paliwo nim wraca do baku albo idzie na świece. a Tu doszedłem do bezpośredniego wyjscia przelewu i nim nic nie wraca, tak jakby nie było za duzo paliwa i nic nie wraca

#4 Share luxtomasz

luxtomasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Edukacja, muzyka, konie, ptactwo ozdobne

Napisany 27 grudzień 2011 - 22:30

Renault 106.14 Mam takie świece w kombajnie więc jutro postaram się podejrzeć jak tam jest to rozwiązane i napisze bo coś mi tu nie gra, zasada działania wszędzie jest taka sama.

#5 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 09:24

Renault 106.14 kolego w naszej zasilanie idzie ze zbiornika/baku po lewej stronie, paliwa zawsze cos jest w baku bo przewod laczacy zbiorniki jest lekko wyzej
nie jest mozliwe zeby nadniarem nie wracalo paliwo, oczywiscie podczas pracy silnika

Polska B

#6 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:40

Renault 106.14 u mnie nadmiar leci do takiego jakby rozdzielacza tzn rozchodzi sie potem na swiece płomieniowa i łączy się z bakiem od góry. wiec ilośc paliwa w baku nie ma nic do zasilania świecy , nie wiem dlaczego ale jak zapaliłem to nie lecialo nic przelewem sam w głowe zachodzę dlaczego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share robertszejk

robertszejk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:02

Renault 106.14 witaj, po rozgrzaniu sie świecy (czyli około 15 sek.)wciśni przycisk START na desce rozdzielczej, musi zadziałać

#8 Share maldar

maldar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:52

Renault 106.14 Myślałem że ten przycisk start nic nie ma wspólnego ze świecą płomieniową.
Ktoś na forum ni tłumaczył ze jak się go wciska to pompa wtryskowa daje podwójną dawkę rozruchową

#9 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 04:49

Renault 106.14 u mnie w reno 106.14 nie ma takiego przycisku.START....

#10 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 11:03

Renault 106.14 aby sprawdzić czy świeca działa ie trzeba jej wymontowywać. Przytrzymajcie kluczyk w 2 pozycji ok 40-50 sekund i zobaczcie czy kolektor nad świecą jest ciepły. Jeśli świeca działa na pewno będzie ciepły.Dodam że u mnie nie ma przycisku start

Edytowany przez Rafii, 29 grudzień 2011 - 11:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:58

Renault 106.14 u mnie tez nie ma przycisku start. Przelew z wtrysków wężyk idzie do takiego małego zbiorniczka umieszczonego pod maska jak najwyżej (zbiorniczek ma około 100ml) i od niego idzie przewod na świecę czyli jak ciągnik stoi i chce sie podgrzać swiece to paliwo GRAWITACYJNIE spływa ze zbiorniczka. Gdy ciągnik się odpali w zbiorniczku stan się uzupełnia i jest znowu pełno na kolejny rozruch. To na pewno tak działa bo sprawdzałem u siebie i mocowałem ten zbiorniczek u góry bo się odkręcił i spad ponizej świecy płomieniowej i nie grzało. Myślę że to jest świetne rozwiązanie. po raz pierwszy się z tym spotkałem ale nic lepszego nie ma inne ciągniki mają takie zbiorniczki ale trzeba je samemu uzupełniać a to już trzeba pamiętać i się bawić :)