Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mocznik-charakterystyka i stosowanie

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 23 marzec 2010 - 20:10

Mocznik-charakterystyka i stosowanie A więc zawsze siałem na oziminy saletrzak a potem za jakieś 2 tygodnie saletre a le w tym roku z tato podjeliśmy decyzje by zastopić te 2 nawozy mocznikiem i mam pytanie na jakie temperatury trzeba go siać, po deszczu czy przed itp.Słyszałem że niemożna go siać na niskie temperatury w przeciwieństwie do saletrzaka czy to prawda i jeszcze jedno saletrzaku niebęnde siał gdyż słabo skotkuje bynajmiej mi tak się wydaje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mocznik-charakterystyka i stosowanie Dzisiaj, 19:34
  •  

#2 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:25

Mocznik-charakterystyka i stosowanie Hmm. Ja już posiałem saletrę, a za ok 1 tydzień będę jechał z mocznikiem.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3 Share radki1

radki1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:39

Mocznik-charakterystyka i stosowanie mocznik najlepiej jest siać pod agregat wtedy jest najskuteczniejszy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:03

Mocznik-charakterystyka i stosowanie bo szybko się rozpuszcza i ucieka w powietrze..

#5 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 22:10

Mocznik-charakterystyka i stosowanie Ja osobiście radziłbym jednak pozostać przy saletrze amonowej na pierwszy "strzał", dlatego że zawiera azot w formie amonowej i saletrzanej, ta druga jest bardzo szybko przyswajana przez rośliny, które po zimie potrzebują takiego szybkiego zastrzyku, straty będą nie wielkie. Mocznik zawiera azot w formie amidowej, aby był dostępny dla roślin musi przejść najpierw proces amonifikacji, do formy amonowej, a później do saletrzanej w procesie nitryfikacji. Podczas przebiegu obu tych procesów ważna jest temperatura. Narazie nie mamy zbyt wysokich temperatur, dlatego obawiam się, że mocznik na pierwszą dawkę może nie spełnić do końca swojej roli. Jeśli miałbym siać mocznik to dopiero za jakieś 2 tygodnie, na druga dawkę. Poczytaj inne tematy, było o tym dużo, co do mojej wypowiedzi to taka jest moja osobista sugestia, jak ktoś ma inne zdanie niech napisze. Pozdrawiam

#6 Share radki1

radki1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 19:23

Mocznik-charakterystyka i stosowanie U mnie miesza sie saletre i saletrzak na ozime najtaniej wychodzi i mocznikiem dolistnie przy zwalczaniu chwastów. Pod jare tylko saletrzak pod agregat i dolistnie mocznikiem przy zwalczaniu chwastów.

#7 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 20:40

Mocznik-charakterystyka i stosowanie chyba jest taka zasada-pryskając na chwasty nie dodaje się żadnych nawozów ani odżywek, tzn nie robi się takiej mieszaniny? Tak słyszałem i też się Was pytam.

#8 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 marzec 2010 - 20:59

Mocznik-charakterystyka i stosowanie ja nie jestem zwolennikiem stosowania mocznika dolistnie, a tym bardziej mieszania go z herbicydami,ale są tacy co twierdzą że podnosi skuteczność środków, może ktoś się podzieli z nami swoimi doświadczeniami w tym temacie.

#9 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 23:04

Mocznik-charakterystyka i stosowanie ja w tym roku do zabiegu herbicydem dodam tylko siarczan magnezu. Chyba dobry pomysł, co Panowie???

#10 Share johndeere975

johndeere975

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 19:40

Mocznik-charakterystyka i stosowanie Panowie no to jak jest z tym mocznikiem stosowanym dolistnie plus atrybut można mieszać czy nie w jednym opryskiwaczu???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 19:50

Mocznik-charakterystyka i stosowanie Z tego co wiem i uczona na szkoleniach to mocznika nie miesza sie z herbicydami. Mielismy sypac mocznik po rzepaku ale mrozne noce sprawily ze na rzepak poszla saletra a mocznik zostanie na jeczmien poglownie jako pierwsza i ostatnia dawka.

#12 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 kwiecień 2010 - 14:56

Mocznik-charakterystyka i stosowanie Można mieszać mocznik z herbicydami, tylko trzeba go wcześniej rozpuścić w wodzie, tak żeby ze dwa dni postał, gdyż mocznik obniża bardzo temperaturę wody, a środki mają określoną temperaturę stosowania. Wogóle jak się pryska samym mocznikiem to też musi postać, żeby rośliny nie dostały porażenia. Mieliśmy tak w tamtym roku na 80 ha Pszenicy, popryskaliśmy, a po 2 dniach zżółkła , ale po 1,5 tygodnia wszystko wróciło do normy.

#13 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 17:23

Mocznik-charakterystyka i stosowanie jeśli mocznik leżał kilka dni dez przykrycia na polu,na słoncu-jedyna wilgoć to rosa i od ziemii- to co się stało z azotem? do Bozi???;) czy jednak aniony wchłonęly się do ziemii? :)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#14 Share stan17

stan17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 maj 2011 - 09:22

Mocznik-charakterystyka i stosowanie Panowie mam zapytanie czy za dwa tygodnie mogę prysnąć mocznikiem pszenice czy jest już za późno, bo w tym tygodniu mam zamiar prysnąć attributem70 WG 60g/ha+granstar75WG 20g/ha. Pierwszy raz sypnąłem mocznik pod koniec marca.

#15 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 01 maj 2011 - 09:36

Mocznik-charakterystyka i stosowanie dodaj mocznik i nie czekaj

Edytowany przez milanreal1, 01 maj 2011 - 19:00.
cytowanie poprzedniego posta

#16 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 maj 2011 - 22:39

Mocznik-charakterystyka i stosowanie posiałem mocznik w ilości 100kg na pszenżyto i miał padać deszcz(tak mówili w pogodzie i po chmurach było widać)i nic nie popadało ;[ i jak teraz z tej sytuacji wyjść. Myślę o tym aby opryskać zboże odżywką i w ten sposób zwilżyć mocznik aby się rozpuścił. Co wy na to czy to pomoże.Proszę o szybka odpowiedz bo mocznik wywiewa :(

#17 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 06 maj 2011 - 22:42

Mocznik-charakterystyka i stosowanie mocznika już pewnie nie ma, jest on silnie higroskopijny, wiec jak było trochę wilgoci w glebie to się już rozpuścił.

#18 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 maj 2011 - 22:45

Mocznik-charakterystyka i stosowanie 2 dni temu siałem i jeszcze jest

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2011 - 22:58

Mocznik-charakterystyka i stosowanie My na to nic nie poradzimy ze wysypales juz macznik ale mozesz poejchac ta odrzywka tylko daj 300 lub 400l/ha i duzo wody wtedy poleci i moze szybciej sie zwilzy

Edytowany przez Profil usunięty, 06 maj 2011 - 22:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 maj 2011 - 23:10

Mocznik-charakterystyka i stosowanie Nawet rosy nie masz przy tej temp? nie wierzę
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.