Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Aspartan3

Aspartan3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:19

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely Witam serdecznie !

Moi drodzy mam wielką prośbę ... powiedzcie którą firmę wybrać jeśli chodzi o zakup maszyn zielonkowych typu ; przetrząsarka hydraulicznie składana 5,20m,zgrabiarka jedno karuzelowa 4,5m i kosiarka dyskowa 3,00 m... Mam do wyboru dwie firmy LELY i KUHN . Doradźcie co wybrać i napiszcie swoje uwagi .. a może polecacie całkiem inną firmę ... chodzi po prostu o dobry sprzet ...

Z góry dziękuje !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely Dzisiaj, 06:57
  •  

#2 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:54

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely Co do zielonkowych to tylko Lely, nie będziesz zawiedziony. Najlepsza na rynku. Kuhn klepie wszystko wybieraj z tych, które specializują się w danej dziedzinie. Może być też Krone.

#3 Share cisek9403

cisek9403

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 21:19

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely w tym sezonie użytkowaliśmy zgrabiarkę i kosiarkę kuhn i nie można powiedzieć na nie złego słowa, sprzęt spisywał się idealnie,jedyne to co zaobserwowaliśmy niepokojącego to to że nożyki boją się kretowisk, teraz czekamy na przetrząsarkę:D

#4 Share piotrek100dt

piotrek100dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci.

Napisany 27 grudzień 2011 - 21:33

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely ja mam kosiarkę kuhn 66select (2,4m). w ciągu dwóch lat użytkowania skosiła 50ha i żadnej awarii. na wiosnę mam dopiero zamiar przełożyć nożyki na drugą stronę. ja co zauważyłem to najgorzej sobie ta kosiarka radzi w wodzi bo traktor 60km to aż schodzi z obrotów, a tym bardziej w tym roku był bardzo ciężki sezon. ogólnie to jestem do niej pozytywnie nastawiony i kupiłbym ją jeszcze raz.

#5 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 21:46

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely W wodzie nie ma takiej dyskowej czy bębnowej żeby kosiła. Wszystkie zaduszą ciągnik ;)

#6 Share Aspartan3

Aspartan3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 12:32

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely A ma ktoś może maszyny Lely ... jak one sie sprawują ? bo nie mam pojecia co wybrać ... ; /

#7 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 28 grudzień 2011 - 14:34

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely Ja mam lely tylko ze na jesieni przyszła i skosila zaledwie 10 ha wiec ciezko cos o niej powiedziec, ale jestem zadowolony jak narazie, centralne zawieszenie walek jest na 1000 obr predkosc srednio ok 18 km/h na jednym dlugim i rownym kawałku kosilismy 25km/h i docinała idealnie. szer 2.8 z kondycjonerem, ciagnik 90 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:07

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely @Aspartan3 no widze ze wkońcu konto założyłeś. Lely podoba mi się konstrukcyjne, ale Bogart skacze z cenami. Może lepiej poszukać innego dealera, albo ich dobrze prycisnąć. O cene kosiarki targowałem sie 3 godziny hehe. Miałem na testach Felle, kumpel ma Kuhna, też jest zadowolony, jednak on dośc mocno patrzył na cene. Ostatecznie wybierałem pomiędzy tymi dwoma co ty i Lely jakoś bardziej mi podeszło.  
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:35

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely Ja koniec końców z dwojga złego :D wybrałem Kuhna (chodzi o zgrabiarkę)-Lely przegrało tak właściwie z powodu wagi -wykonanie moim zdaniem było lepsze ,podczepianie i kopiowanie raczej lepsze w Kuhnie (ale to wyjdzie w praniu),regulacja chyba w Lely...
Z tego co zachodnie ludki pisza o tych firmach to i ta i ta jest ok.-wbrew pozorom to raczej Kuhn jest bardziej rozpoznawalną marką,wykonanie moim zdaniem lepsze w Lely (zewnętrzne).

Tez szukam kosiarki centralnie zawieszanej ale do max. 2.4 m i jednoczesnie jak najsolidniejszej-jeżeli nie uda mi się czegoś ciekawego znaleźć to kupię bebnówkę Kuhna.

#10 Share Aspartan3

Aspartan3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:35

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely A co powiecie na temat przetrząsarki ? Kolega mówi że ściął 50 ha i dopiero wymienia nożyki na 2 strone ! :o .... jestem pod wrażeniem !

Edytowany przez Aspartan3, 28 grudzień 2011 - 21:42.

#11 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:48

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely  Słuchaj Aspartan dealer i producent Lely zapewnia, że przy cięciu na polach bez kretowisk i kamieni, nożyki tną dobrze do 100ha bez odwracania, jak będzie się okaże.  

Edytowany przez zbigi123, 28 grudzień 2011 - 21:49.

Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#12 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:51

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely Tylko ciekawe jakie ma te łąki, jak z wymiana noży na łąkach "rekultywowanych" przez dziki, albo na gruntowych ze sporą ilości kamieni.

#13 Share Aspartan3

Aspartan3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 11:38

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely Kurde to noże tytanowe chyba ; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share piotrek100dt

piotrek100dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci.

Napisany 30 grudzień 2011 - 17:23

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely nie wiem z czego są wykonane ale są naprawdę trwałe. łąki to u mnie stanowią tylko 2ha a reszta to trwałe użytki zielone przesiewane co 4lata więc kretowisk jako takich nie ma, ale dziki to potrafią tam napyskać, szczególnie w starej trawie. po przygodach z moją starą czeską kosiarką rotacyjną od razu zaopatrzyłem się w 3 komplety nożyków lecz ku mojemu zdziwieniu stwierdziłem że starczą na 10 lat.