Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w John Deere 2140

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tedek2

tedek2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,motocykle

Napisany 26 kwiecień 2014 - 13:39

Hydraulika w John Deere 2140 Witam
Mam problem z moim john deere'em. Otóż szarpie mi w nim podnośnik. Mam sprawne obydwie pompy, orbtrol ok, sprzęgła szczelne, cylinder podnośnika szczelny, w plecaku wszystko ok. Nie mam pojęcia o co chodzi. Może ktoś mi dokładnie opisać drogę tego oleju i powiedzieć co jest z tym ciągnikiem. Proszę o szybko pomoc i z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w John Deere 2140 Dzisiaj, 13:05
  •  

#42 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 październik 2014 - 18:55

hej
Nie bardzo czaje o jaki korek ci chodzi na pompie głównej ale ciśnienie podawania do pompy głównej mierzysz na korku 2(wcześniejszy post) i powinno wynosić więcej niż 9-9,5 bar(idealnie powinno być powyżej 10bar ale ciężkie do osiągnięcia w starszych traktorach), na pompie sprawdzasz ciśnienie pompy głównej i ciśnienie smarowania układu które powinno wynosić 1,5 bar jak dobrze pamiętam. Ale uwaga z korka 2 olej zanim trafi do pompy głównej idzie do zaworu przelewowego który otwiera się chyba przy około 7 barach i nadwyżkę ciśnienia i oleju kieruje z powrotem do skrzyni(jak sprężyna jest uszkodzona, gniazdo zaworu wyrobione, zawór źle ustawiony może ci dużo oleju uciekać tą droga zamiast trafiać do pompy)

pozdr sapaczowy

Witam, wie ktoś może gdzie dokładnie szukać tego zaworu bo z tego co kolega napisał to chyba tutaj tkwi problem z hydraulice mojego jelonka

#43 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 14 październik 2014 - 20:17

Witam,.

Mam JD 1950 z 94r i tak jak u większości kolegów, ciągnik się dobrze nagrzeje i hydraulika przestaje działać do 1100rpm.

Dziś dolałem oleju do skrzyni, na zgaszonym silniku mam sporo ponad stan, na odpalonym jest pomiędzy min i max, jak powinno się sprawdzać poziom, na zgaszonym czy odpalonym silniku? Stan oleju się podniósł to i podnośnik przestał szarpać.

Ale do rzeczy, JD się nagrzeje, hydraulika przestanie działać a w zbiorniczku z przodu olej jest, może być go za mało?Ojciec chce wymieniać mokro pompkę ale czy to na 100% ona zawala sprawę?

Ogólnie ciągnik się trzyma, biegi ładnie wchodzą, podnośnik nie opuszcza, szkoda go sprzedać dlatego chciałbym rozwiązać problem hydrauliki.

Pozdrawiam. ;) 

It's My Life...

JD...

#44 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 15 październik 2014 - 16:41

skoro olej w zbiorniku po rozgrzaniu jest, to by oznaczało ,ze pompa wewnętrzna jest dobra, usterki należałoby szukać od pompy głównej  i dalej

po rozgrzaniu wom, napęd,półbiegi są?

Edytowany przez Konrad2112, 15 październik 2014 - 16:44.

#45 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 15 październik 2014 - 19:35

1950 półbiegów nie ma, WOM działa prawidłowo nawet w bardzo ekstremalnych warunkach, czy napęd się załącza gdy hydraulika przestanie działać to nie sprawdzałem, podnośnik dalej szarpie jak podnosi, troszkę mniej po dolewce oleju ale nadal szarpie i przy bardzo szybkim ruchu kierownicą brakuje oleju i poszarpuje orbitrol ale naprawdę szybko trzeba kręcić.

Czy mikro pompka może być już zużyta i podawać zbyt  mało oleju (ze zbyt małym ciśnieniem) i przez to głównej pompie brakuje oleju do pracy? Tylko dlaczego dzieje się to dopiero po  porządnym nagrzaniu ciągnika?  W bronkach będzie latał cały dzień i nie złapie a w pługu czy sieczkarni kuku ze 2 godziny dostanie w tyłek i na wolnych obrotach pompa przestaje działać.    

It's My Life...

JD...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 październik 2014 - 15:34

Sprawdź  olej w zbiorniku nad pompą po porządnym rozgrzaniu  , jak jest, to tak jak pisałem przyczyny szukaj w pompie głównej i dalej

#47 Share Rafi2016

Rafi2016

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:12

Witam.Mam problem z JD 2040S. Po wymianie pompy hydraulicznej z przodu pojawił się mały problem. Ciśnienie na wyjściu wynosi 220atm,ale chcąc podnieść podnośnik trzeba odrobinę ruszyć kierownicą, wtedy dopiero podnosi, tylko że wówczas zanika wspomaganie. Gdy ramiona są w górze, wspomaganie wraca do normy. Dodam jeszcze że filtr hydrauliki nowy. Mój mechanik mówi że to zdrowa oznaka i że połowa JD-rów tak ma... Przed wymianą pompy tego problemu nie było, chociaż wtedy podawała tylko 80 atm i ciągnik nie miał siły podnieść agregatu,stąd wymiana pompy. Z góry dziękuję za pomoc.

#48 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 26 maj 2016 - 19:37

mi pompa drży przy podnoszeniu jd 3650 z tuzem i elektrozaworem z przodu 2 wyjścia hydrauliczne 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share maras3029

maras3029

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 15:14

Koledzy nabyłem niedawno JD 6430 i widze że mam problem z hydrauliką zewnętrzną, jak mam podłączoną maszynę to opuszcza mi na siłownikach tej maszyny, pompa  hydrauliki  trochę słychać na wyjściach jest 175 barów, dodam że ciągnik ma 6500 h i miał wcześniej założonego tura. Oleje i filtry wymieniłem odrazu jak go przyprowadziłem. Jak możecie to podpowiedzcie czy dać do regeneracji rozdzielacz czy jest winien jakiś zaworek bo może nie trzyma ciśnienia?