Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w John Deere 2140

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcinnowo233

marcinnowo233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:05

Hydraulika w John Deere 2140 Sapacz przyczyną niedziałania hydrauliki w moim jd był zawór przy filtrze oraz nieprawidłowe działanie rodzielacza hydrauliki (miał bardzo słaby przepływ wolny tzw. ) Dziękuję forumowiczom za rady.
A teraz Off topic
czy do elektromagnesu napedu na wyłączonym napedzie powinien dochodzic prąd oraz czy na włączonym powinien dochodzic z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w John Deere 2140 Dzisiaj, 20:21
  •  

#22 Share jerzy86

jerzy86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:14

Hydraulika w John Deere 2140 Przy wyłączonym napędzie powinien dochodzić prąd.
Co było przyczyną tego wolnego przepływu i czym to się objawiało? Bo mam taki problem, że przy podłączeniu przewodów hydraulicznych np. od prasy, bardzo wolno podnosi klapę i opuszcza normalnie, a gdy zamienię przewody, podnosi szybko i opada pół godziny.

#23 Share marcinnowo233

marcinnowo233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 luty 2012 - 19:12

Hydraulika w John Deere 2140 Do jerzy 96
pierwsze i zasadnicze pytanie : masz tura na ciągniku ?
Jesli posiadasz tura należy zamontować zawór hydrauliczny(np.taki http://www.sklep-gre...306/language/pr
przed wlotem oleju do rozdzielacza tura
.
W moim rozdzielaczu ciagnika jedna sekcja była poprostu zardzewiała (została wypolerowana papierem sciernym ) była to ta sekcja co jest ona jednostronnego działania tzn wychodzi z niej tylko jedne kolanko .
Były również popękane 2 sprężynki oraz jeszcze zmienilismy te spreżynki co powodują zatrzaskiwanie w danej pozycji rozdzielacza .
A jesli mocniej przytrzymasz dzwignią w jednostrone (np. do opuszczania klapy belarki) to widac poprawę.

Edytowany przez marcinnowo233, 16 luty 2012 - 19:31.

#24 Share jerzy86

jerzy86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2012 - 13:13

Hydraulika w John Deere 2140 Mam TURa ale nie rozumiem jak ten zawór miałby pomóc. Trzeba go zamykać gdy podłączam coś do hydrauliki?

Prawdopodobnie do rozdzielacza również będę się musiał zajrzeć (trzęsący się tur i tuz). Ściągałeś kabinę żeby się do niego dobrać?

#25 Share marcinnowo233

marcinnowo233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:46

Hydraulika w John Deere 2140 Mam TURa ale nie rozumiem jak ten zawór miałby pomóc. Trzeba go zamykać gdy podłączam coś do hydrauliki?" Tak dokładnie tak (u mnie teżtak było tur sie trząsł i z tym opuszczaniem problemy takie jak u ciebie a zawór pomógł )
Nie po co kabine od razu rozdzielacz zamocowany jest na dwóch srubach M8 i przewodach do niego dochodzących .
Może jutro zrobie ci zdjecie jak umnie jest zamontowany ten zawór .

#26 Share MaxP

MaxP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:39

Hydraulika w John Deere 2140 Mam JD 3030 i tez jest problem z hydraulika. Dziala tylko na duzych obrotach. Mam zamiar kupic manometr i zmierzyc te cicsnienia, ale zauwazylem ze czsem gdy nie dziala i daje sporo obrotow to przy prawej dzwigni biegow przecieka olej. Czy to znaczy ze jest nieszczelny o-ring dzwigni biegow czy moze jakis o-ring rurki z pompy zembatej, czy jest pekniecie w pokrywie dzwigni biegow? Moze ktos zna przyczyne?

#27 Share MaxP

MaxP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 maj 2012 - 10:16

Hydraulika w John Deere 2140 Moze ktos zdejmowal pokrywe skrzyni biegow z zaworami i sie orentuje dlaczego moze wyciekac olej przy dwigni biegow?

#28 Share evetr

evetr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 maj 2012 - 17:08

Hydraulika w John Deere 2140 a jak samemu wyregulować ciśnienie w pompie głównej 40cm3 żeby nie było za małe ani za duże .Jest to john deere 2850

#29 Share MaxP

MaxP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 maj 2012 - 07:56

Hydraulika w John Deere 2140 W JD 3030 pod kabina w czapce gdzie jest cilinder z jej przodu z prawej strony jest korek 3/4 cala na klucz 14mm, jego trzeba wykrecic i podlaczyc manometr na 250 bar. Na cieplym oleju i 2500 obrotach silnika stand-by cisnienie pompy glownej musi byc 155 bar. Jezeli jest nieodpowiednie trzeba regulowac zawor na pompie glownej. Pewnie w 2850 jest podobnie. Powodzenia.

#30 Share MaxP

MaxP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 maj 2012 - 21:51

Hydraulika w John Deere 2140 Dzisiej miezylem cisnienie na pokrywie skrzyni biegow. Na wolnych obrotach ma 6.5 bar na 2100 okolo 9 bar ale gdy wlanczam WOM to cisnienie na sekunde spada do 0 i potem znowu powraca w norme. Czy to jest normalne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 15:50

Hydraulika w John Deere 2140 witam. równiez podpinam sie pod temat problemu z hydraulika.Powymienialem(jakies 3msc.temu) filtry,sitkowe,oleje itd. Cisnienie na pompie glownej 185,pompa zebata tak do 8 ale na zulwiu, jak zapodam zajaca,to spada do zera,blokuje wspomaganie i tur calkiem przestaje dzialac. I tak wlasnie caly czas pracowalem na zulwiu(chodzi o tura) i bylo nawet ok. I dzis robilismy u kolesia sianokisz. Z rana podnosil plynnie,ale pozniej jak sie rozgrzal olej,to podnosil juz slabiej i strasznie nim trzeslo. poziom oleju jest,wartosci cisnien podobne. Moze koledzy podzielicie sie swoimi powodzeniami w naprawach i jakas diagnoze postawicie,bo jak cos to z tydzien deszczu bym zamowil (; na naprawe. W miare pilne . z gory dzieki pozdrawiam. Ciagnik JD2650 Jak by cos to podaje gg39559210

#32 Share MaxP

MaxP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 12:36

Hydraulika w John Deere 2140 Bylismy zdjewszy JD plecak. okazalo sie ze nie bylo o-ringow na korkach zaworkow, i porwany o-ring na tloku. pa zamianie oringow i zaworkow na zgaszonym silniku zaczep sie ne opuszcza, ale hydraulika nadal nie dziala tak jak powinna, nieraz sie zaciana kierownica. W zbiorniczku nad pompa na wolnych obrotach nie ma oleju. czeka rozpolowienie traktora.. :( Prawdopodobnie nalezy wymienic pompe zebata...
jarooo3013 chyba masz wyciek sprzegla hi-low jezeli na zulwiu ci dzialalo a na zajacu nie.

#33 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 16:23

Hydraulika w John Deere 2140 Kolega ma następujący problem w jd 2140. Głosno pracuje pompa główna z przodu. Wszystko cichnie gdy zaczyna kręcić kierownicą lub otwiera belarkę. Wyglada na to jak by pompa pracowała ciągle pod obciążeniem. Czytałem w jednym z postów, że pod pompą jest jakiś zawór odpowiedzialny za zmniejszanie ciśnienia gdy nie potrzebujemy go tj żaden z odbiorników nie jest włączony. Czy sa w układzie jakieś inne zawory odpowiedzialne za zmniejszanie ciśnienia w chwili gdy go nie potrzeba? Czy można zdemontować/wykręcić ten zawór na dole pompy głównej i ewentualnie czy nic tam się nie rozpadnie/przestawi. Kumpel zmienił juz 2 czy 3 pompe i każda po jakims czasie zaczyna głosno pracować.Używa oleju agrol u nie wiem czy to dobry pomysł. Ma też jd 2040 kilka lat na agrlu u i tam wszystko jest ok.

#34 Share marcinnowo233

marcinnowo233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 19:50

Hydraulika w John Deere 2140 Dzien Dobry
Mam pytanie czy jd 2140 powinno sie jezdzic na zolwiu czy na zajacu np. w transporcie

#35 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 12 sierpień 2012 - 20:22

Hydraulika w John Deere 2140 na czym chcesz. dziwne pytanie.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#36 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:29

Hydraulika w John Deere 2140

orbitrol jak się jedzie szosą to ściąga na lewo mam pytanie do sapacza czy z tymi zaworami na orbitrolu da się coś zrobić we własnym zakresie z góry dzięki za radę pozdrawiam

Jak kolego problem rozwiązany?
Ja miałem to samo, aż w końcu przestał skręcać w prawo.
Napiszę co było przyczyną to może komuś się przyda, poprostu miałem nieszczelność w siłowniku skrętu i olej przepływał z prawej strony na lewą ;)
Także problemy ze skrętem nie zawsze oznaczają uszkodzony orbitrol czy co gorsza pompę.

Edytowany przez ArekJD1177, 01 październik 2012 - 19:34.

#37 Share Adam1983

Adam1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 15:25

Hydraulika w John Deere 2140 Witam....

Mam poważny problem z JD3050 a mianowicie chodzi tutaj o samoczynne kręcenie się kierownicy i skręcania ciągnika czy może mi ktoś doradzić czy orbitrol jest również uzależniony od zaworów lub rozdzielaczy?(dodam tylko że wymieniłem orbitrol już kilku krotnie na nowy orginalny firmy Danfos)i po wymianie przez kilka dni wdzystko działało prawidłowo i po tym okresie wszystko wraca do poprzedniego stanu czyli sam skręca po odpaleniu ciągnika
Proszę o pomoc
pozdr

#38 Share dancin86

dancin86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:30

Hydraulika w John Deere 2140 witam mam jelonka 2140 i slabo podnsi sprawdzilem cisnienie na głownej pompie i tylko pokazalo marna 20 at , w zbiorniku nad duza pompa mam olej i brakuje czasami mi wspomagania i jak jade to zajaca musze trzymac bo mi wyskakuje na złówia . moze byc to wina duzej pompy , czy tez pompa w srodku ma do tego ??

#39 Share maciej1234

maciej1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:55

Hydraulika w John Deere 2140 powiem Ci tak u mnie jak robili w 3140 to problem był z przeciekiem w hydraulice wymienili jakąś sprężynę nie powiem Ci dokładnie którą gdyż tego mechanika znam od 5 lat i nigdy nie było problemów i nie wpierniczam mu się w naprawę zresztą cała naprawa trwała 3godziny z ustawieniem do dziś działa w między czasie w zeszłym roku wymieniali uszczelnienia w skrzyni znajdź kogoś kto naprawia takie w okolicy u mnie pierwsi co byli to na tą usterkę wymienili pompę a później wymienili pompę w skrzyni i już ich nie widziałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share radek0125

radek0125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:56

Hydraulika w John Deere 2140 Proszę o pomoc mam john deere 2140 4x4 i jak sie rozgrzeje to wgl nie idzie ujechać zacina się kierownica cała hydraulika sie wyłącza i jak jest rozgrzany to cały czas na wysokich obrotach trzeba, i jak jest na dużych obrotach to w przodzie ciągnika słychać takie stuki i z tyłu to myślę ze któraś pompa może siadła a jak ciagnik bedzie chodził na niskich obrotach to hydraulika sie wyłączy i te stuki znikają prosze o pomoc