Gość Profil usunięty

Bobcat T2250 - ciągnięcie przyczep

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wybaczcie drodzy userzy AgroFoto że zakładam kolejny temat ale mam mały problem...

Sąsiad jak już wiecie kupił ładowarkę teleskopową Bobcat t2250.

I wmawia mi że przez jej napęd nie moża ciągać przyczep przykładowo z belami.

Ma 70 km i myślę że 2 przyczepy powinna sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mają skrzynię hydrostatyczną ;)

Piotruniu25-A jak się utopi to za co ją wyciągnie i pustą przyczepę to pociągnie ale bezie wolniej jechać z pełną na polu będzie ciężko :P

Edytowano przez piotrekosa17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A zobaczcie użytkownik maciek7 swoim claas-em ciąga przyczepy i jego ładowarka też na hydrostacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hydrostatykach się nie znam ale jak jeździłem koparką też na hydro to na drodze szła jak głupia a na polu gaz w podłogę i rozpędzała się powoli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Bo jak ładowarka na hydrostacie poczuje opór to czasami moze stanąć


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak może stanąć ale buksować raczej nie ma zamiaru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

jak jeździłem na merlo to nawet na pół metrową pryzmę nie dał rady wjechać po prostu zdychała nawet się nie grzebała

może i można niektórymi ładowarkami ciągać przyczepy ale bym tego nie o poradzał.hydro dużo szybciej wysiądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

Ponieważ mają skrzynię hydrostatyczną ;)

Piotruniu25-A jak się utopi to za co ją wyciągnie i pustą przyczepę to pociągnie ale bezie wolniej jechać z pełną na polu będzie ciężko :P

skoro zaczep jest tylko do wyciągania to po co są wyjścia do hamulcy, od kiprowania przyczepy i wyjście do świateł...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj do końca !!!

Po szosie powinna niemieć największych problemów po to są montowane te wyjścia ale jak napisałem wcześniej na polu będzie miała ciężko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Wszystko zależy co na tym polu było robione bo jeśli będzie ściernisko to lawetę z belami powinna pociągnąć a jak będzie miętko to tak jak pisałeś że będzie stawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To myślicie że przyznać sąsiadowi rację czy może jednak radzić wozić? Bele oczywiście po Sipmie i nie owinięte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Po asfalcie i bez górę na krótkie dystanse może jedną ciągać bo pod górę może być czasami nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie rozumiem dlaczego tak martwi cie to ze sasiad bedzie ciagal te przyczepy czy ich nie bedzie ciagal. Powiedz mu zeby zajzal do instrukcji i bedzie wiadomo


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wacek21 tak się złożyło że ja mu doradzałem kupno tej ładowarki i chcę mieć po prostu czyste sumienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

Słoma nie jest ciężka więc da rade wiem bo testowałem ten egzemplarz i chce go zakupić ale jak są duże wzniesienie to i model t35100 znacznie zwalniał ale podciągał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Słoma nie jest ciężka więc da rade wiem bo testowałem ten egzemplarz i chce go zakupić ale jak są duże wzniesienie to i model t35100 znacznie zwalniał ale podciągał :lol:

A ile miałeś ton na zaczepie?:) Ja obecnie czekam na test TL360 :) obecna w ofercie 2250 jest starszym modelem, nie podoba mi się <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja jcb 530 (z przed ćwierć wieku) waży 8t.i nie ma problemu z kopaniem 4 kołami w każdym terenie a uciąg to ma naprawdę dużego ciągnika-lecz ma skrzynie mechaniczną +zmiennik i 90km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To czy ładowarka może ciągać przyczepy czy też nie jest zależne od zmiennika lub hydrostatu. Te wynalazki są przystosowane do przenoszenie dużych momentów obrotowych ale przy małych prędkościach. Przy dużych prędkościach nie mogą przenieść dużego momentu. Ale są też ładowarki, które są przystosowane do ciągania 10-12 tonowych przyczep np. niektóre modele manitu.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

A zobaczcie użytkownik maciek7 swoim claas-em ciąga przyczepy i jego ładowarka też na hydrostacie.

Scorpionem ? Jakim modelem, bo CLAAS ma w swoich większych ładowarkach system: http://www.claas.pl/...lang=pl_PL.html :)

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj