Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 20 październik 2010 - 16:38

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne no to ja moze pobudze ten temat:) koledzy zastanmnawiam sie sam nad zestawem uprawowo siewnym sulky lub amazone i jeszcze pozostaje kwestia czy pneumatyk czy zwykly jest doplata jakies 2tys euro ale warto chyba bo z tego co sam wiem pnematyczne maja rowniejsze i szybsze wschody ale co wy mozecie mi poradzic??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Dzisiaj, 15:30
  •  

#42 Share Zproxima8441

Zproxima8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 16:28

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Witam. zastanawiam sie nad zakupem siewnika pneumatycznego który współpracowałby z proxima 8441. przeszukując internet znalazłem coś takiego http://moto.allegro....1324317802.html
Czy da sobie z nim rade zetor 82KM?
uważam też że różnica miedzy zbożem zasianym zwykłym a pneumatycznym siewnikiem wynika z tego że siewnik pneumatyczny dobija nasiona na jednakową głebokość.

#43 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 16:47

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne spokojnie da rade

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:05

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Mam taki siewnik i MTZ 82 spokojnie nim śmigam z 15 km/h.Nie jest zbyt dobrze dopracowany ale ujdzie.Po zakupie radził bym poszukać komputera z Accorda z aparatami.Używkę można kupić za jakieś 1,5 tyś a nowy z 7 tyś.

Co do różnic wysiewu nasion między pneumatykiem a zwykłym to według mnie nie ma różnicy.W Accordzie nasiona są tylko transportowane powietrzem,a w ziemie nie są wbijane jak nie którzy sądzą.Spokojnie opadają na ziemie i tak zostają.To jest praktycznie tak samo jak zwykły siewnik.

Według mnie więcej zależy od dobrej uprawy niż od siewnika.

#45 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 26 listopad 2010 - 21:52

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne wschody bardziej zależą od stanu technicznego redlic i ich odpowiedniego wyregulowania, najlepiej to widac na przykładzie poznaniaków gdzie skrajne redlice sa zazwyczaj za wysoko lub za nisko i tam zboże zawsze wschodzi później lub wczwśniej

#46 Share Zproxima8441

Zproxima8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 17:19

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne A czy ktoś z forumowiczów pracuje nowym siewnikiem firmy meprozet lub pom brodnica Cami N( pom nabudowany)? ja posiadam w tej chwili meprozeta z 2000r. i on sieje jak chce czyli po ustawieniu dawki wysiewu w trzech próbach dawka na hektar za każdym razem była inna. więc moje pytanie to czy nowy meprozet jest lepszy i czy cami N za 21300zł brutto z komputerem i hydraulicznymi znacznikami to dobra oferta?

#47 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2011 - 17:57

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Mam pytanie czy da się przerobić Accorda 3m na 2,5m?

#48 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 10:19

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Mam może głupie pytanie ale nie wiem więc pytam. Jak wygląda sprawa z trzymaniem obrotów wałka w siewniku pneumatycznym , czy podczas siewu cały czas musi być te 540/1000 obrotów czy może być mniej? Czy jest coś co sygnalizuje Mi że obroty są za małe?

#49 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 17:31

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne griga nie mam pneumatycznego ale znajomy ma i jeżeli podczas siewu nie będziesz trzymał odpowiednich obrotów to będziesz miał nie podsiewane bo zboża ci nie pchnie tak bynajmniej jest u znajomego.

#50 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 18:20

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne W pneumatykach zaletą jest centralny pobór nasion ( można wysiać rzepak praktycznie do końca ), z jednego zasypu wysiewa się większą powierzchnię, nie ma problemu przy siewie na pochyłościach ( boki przestają siać w mechanikach ), łatwość napełniania z big-baga, przeważnie większa pojemność zbiornika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:21

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Zależy jaki masz komputer. Jak jest porządny to masz obroty ten tani to tylko do ścieżek.

Do rzepaku to nie muszą być takie obroty. Ale do zboża to niecałe 500 starczy. Chyba że siewnik jest na 1000 a ty masz 540. To nie ma szans.

Ja mam siewnik na 1000 sieje 850-950 i daję rady.

#52 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 14:01

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Argumenty eksploatacyjne dla Mnie jakoś większego znaczenia nie mają, najistotniejszy dla Mnie temat to obroty min bo to przekłada się na paliwo. W ciągniku mam obie prędkości WOM ale niestety nie mam ECO. Generalnie rozważam różne możliwości, najchętniej kupił bym mechaniczny ale jak na razie nic ciekawego się nie pojawia. Zainteresowałem się dlatego pneumatykami tylko jakoś nie mam 100% przekonania do nich. Czy ktoś kto zna się na pneumatykach mógł by się odnieść np do takiego modelu SIEWNIK? Bo są relatywnie tanie i nie wyglądają źle

#53 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 19:41

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Aparat wysiewający prawdopodobnie z Accorda, ale nie jestem pewny, bo niezbyt go widać.. Redlice accord. Pytanie na jakie obroty. To są tak proste aparaty że nie ma co się w nich popsuć. Siewnik jak siewnik.

Problem z tymi siewnikami jest taki że jak zaczynasz siać to musisz mieć większy poprzeczniak. Bo on od razu nie zaczyna siać tylko po paru metrach.

#54 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 07:20

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Obroty wałka jakie muszą być zależą od rozmiaru koła pasowego, nasz Accord sieje od 1000 obrotów silnika, późniejsze sianie spowodowane jest drogą jaką ziarno musi pokonać od aparatu do redlicy(koło 3m przewodu), do rzepaku obraca z położenia neutralnego do roboczego tłumik strumienia powietrza, bo tyle go nie trzeba bo rzepaku jest malo i jest lekki. A jeżeli na wyposażeniu jest trybo zwalniające(czerwone) to go sprzęgamy wysuwając go z tryba normalnego. Sam aparat wysiewjący jest typu roweczkowego, wielkość wysiewu regulujemy szerorkością roboczą aparatu- bardzo prosta maszyna.

Edytowany przez JD1052, 13 listopad 2011 - 07:23.

#55 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 16:15

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne A przy 1000 obrotów silnika jakie możesz mieć obroty na wałku? Wystarcza to do normalnego siewu pszenicy?

#56 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:17

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Ale wałki masz przeważnie na 1600-2000 obrotów silnika.. Mi w tym roku z siewnikiem 4 metry accordem przy rzepaku nowy NH T 5060 spalił 4,7 litra na ha. A MTZ 82 z 1987 roku to pół z tego palił. Pszenicy posiałem za dzień 35 ha w 10 kawałkach i paliwo jeszcze było z 30l. A zbiornik 130 litrów

#57 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 luty 2012 - 21:10

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Witam mam pytanie juzk kiedyś był poruszany temat tych siewników http://lupus-wilk.co...d=91&Itemid=105 czy ktoś z Was abo z Waszych znajomych ma taki siewnik? jak sie sprawuje? Bo jest bardzo tani w porównaniu do konkurencji. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo zastanawiam się nad jego kupnem własnie.
Pozdrawiam

#58 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 12:22

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Yacenty to teraz może nie widać różnicy ale zobaczysz na żniwa ile będzie sąsiadowi sypać a ile tobie

Na przyszłość spoglądaj na datę i pisz sensownie !!!

Edytowany przez murtek3, 07 kwiecień 2012 - 13:44.

#59 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 15 kwiecień 2012 - 18:00

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Czy siewnikami pneumatycznymi można siac motylkowe? np. łubin, nie uszkadzają nasion, nie rozłupują na pół?
I jakie jest zapotrzebowanie mocy do samego siewnika 3m lub 4m? oczywiście pneumatycznego.

Edytowany przez Kuba1993, 15 kwiecień 2012 - 18:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 20:35

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne

Mam pytanie, a mianowicie czy jakaś firma produkuje aktualnie mechaniczne siewniki zbożowe o szerokości 3,5 m ? ? ?

Dodaj odpowiedź