Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 18 październik 2007 - 16:28

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Tak jak w temacie. Jakie są ich zalety i wady. Czy wybór siewnika zależy od gleby, mocy rumaka, a może wygody. A właściwie to czym się różnią te 2 rodzaje "napędów" wysiewających. :)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Dzisiaj, 21:27
  •  

#2 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 październik 2007 - 21:13

Tak jak w temacie. Jakie są ich zalety i wady. Czy wybór siewnika zależy od gleby, mocy rumaka, a może wygody. A właściwie to czym się różnią te 2 rodzaje "napędów" wysiewających. :)

Na ale uściślij o jakie siewniki ci chodzi punktowe czy popularne rzędowe, znaczy do zbóż (bo punktowe to też rzędowe) ? :)
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#3 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 18 październik 2007 - 21:21

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne nie wiem o które ci chodzi tak jak pisał tu deer
ale odpowiem ci tak:
jak masz piachy to pneumatyczne
a jak masz cięższe gleby to mechaniczne mogą być

a co do mocy
czym większa maszyna to więcej koni
ale przykład: do 4rzedowego punktowego siewnika z dozownikiem wystarcza c-360
choć mógłby być jakiś papaj z przednim napędem to była by lepsza sterowność

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 październik 2007 - 00:25

nie wiem o które ci chodzi tak jak pisał tu deer
ale odpowiem ci tak:
jak masz piachy to pneumatyczne
a jak masz cięższe gleby to mechaniczne mogą być

a co do mocy
czym większa maszyna to więcej koni
ale przykład: do 4rzedowego punktowego siewnika z dozownikiem wystarcza c-360
choć mógłby być jakiś papaj z przednim napędem to była by lepsza sterowność

ech skad to wywnioskowoles (nie zakladam, ze to bledne myslenie), ale poprzyj to argumentami, bo reszta czytelnikow ma ci uwierzyc na slowo???
trzeba sie zastanowic nad tymi patentami od samych podstaw i zamyslow konstruktora (moim zdaniem bez porzadnych ogledzin sie nie obejdzie, choc to tez nie wystarcza)
natomiast 2 czesc wypowiedzi nie trzyma za bardzo ladu
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 19 październik 2007 - 09:54

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne No chodziło mi o zwykłe siewniki do zboża. :) A czy jest jakaś różnica w dokładności siewu? :)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#6 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 19 październik 2007 - 12:49

No chodziło mi o zwykłe siewniki do zboża. :) A czy jest jakaś różnica w dokładności siewu? :)

Do wiosny zamierzam nabyć siewnik pneumatyczny (z rozdziałem pneumatycznym np acord, bo są jeszcze z rozdziałem mechanicznym i podawaniem pneumatycznym np:sulky). No i mam problem czy rozkład wzdłużny i poprzeczny nasion będzie chociaż zbliżony do mechanicznego (mechaniczny ma najdokładniejszy rozdział nasion) czy jak bogi dadzą :) .
Może na AF są użytkownicy, wypowiedzą się i poprą to argumentami ? No i niby wschody sa po pneumatycznym lepsze niż po mechanicznym. Ja w sumie i tak jestem już zdecydowany na 90% z powodu centralnego zbiornika w pneumatycznym siewniku. Mam po prostu dosyć dźwigania worków ze zbożem i już wszystko przygotowane na załądunek big-bagów poza siewnikiem do zbóż.

@rozal22 Jeśli chodzi o pierwszą część twego postu nt. siewników punktowych to w sumie nie ma znaczenia jaka ziemia na jaki siewnik, ale jak by się uprał z tym twoim podziałem to jest dokładnie odwrotnie. Na lekki ziemie mecchaniczne gyż duże pyleni i mocno wycierają się elementy przy podciśnieniowych w wskutek zasysania kurzu.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 19 październik 2007 - 16:43

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne jaki ciagnik potrzeba do Accorda 3m z agregatem aktywnym? 100km zetor styknie czy bedzie za mało?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#8 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 21 październik 2007 - 13:34

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne będzie w sam raz, Accord to siewnik nabudowany więc znajduje się bliżej ciągnika niż zestaw w hydropacku :)
all rights reserved

#9 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 21 październik 2007 - 15:29

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne 1rajdzik.Jesteś tego pewny? Ja myśle,choć nie posiadam tego siewnika ale mój znajomy ma acorda nabudowanego 3metry z agregatem czynnym to 1614 ma naprawde co robić.Ciągnik nie za stary a w robocie to lekki dymek widać. :)

#10 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 04 listopad 2007 - 14:03

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne na agregat aktywny to mało-3m sam agregat to jakeis 100KM, a tu jeszcze siewnik i spręzarka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:31

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Siewnik pneumatyczny ma dokładniejszy wysiew ale z tego co wiem musi materiał siewny(po naszemu zboże:-)) być naprawdę czysty. NO że tak powiem przy siewnikach mechanicznych mniej rzeczy może się zepsuć (nie jest tak skomplikowany). Przy mechanicznym traktor trochę mniej cierpi bo przy siewniku pneumatycznym ciągnik musi wjeżdżając na pole już musi mieć wysokie obroty żeby dmuchawa w siewniku od początku działała. Moją opinię opieram tylko i wyłącznie na sprzęcie uzywanym.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

#12 Share Pawelstrz

Pawelstrz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 22:04

jaki ciagnik potrzeba do Accorda 3m z agregatem aktywnym? 100km zetor styknie czy bedzie za mało?

No ja mam do tego Fendta 110km, jak mam załadowany na full to troche mnie nosi, bo tylko 200kg na przedzie mam, na troche mokrym polu to bez przedniego by nie szedł :rolleyes:. Nie jestem pewien czy taki Zetor poradzi sobie z nim, bo to jednak róznica Zetor a Fendt :(

Polecam siewniki pneumatyczne wraz z agregatem uprawowo-siewnym

cos takiego

http://www.allegro.p...rd_3m_i_4m.html

ale najlepiej jakby posiadał to co jest zaznaczone na zdjeciu:

http://www.fotosik.p...6fb86d7cf9feb30

w domyslnej technice to sie zatyka(1link), ale te "kółka"(sory zapomnialem nazwy) uniemozliwiaja zatykanie, wiec jedziesz sobie swobodnie :rolleyes:

na polskim rynku narazie trudno to znalesc, nawet rok temu tego na Polagrze nie było, niewiem jak w ostatnio było bo niebyłem :(

najlepiej sprowadzic uzywane z niemiec, w sumie koszt okolo 20 tys. :(

#13 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 12 styczeń 2008 - 22:23

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne dzięki tym kółkom co zaznaczyłeś nie zatyka sie? przeciez to sa kolka do przeciskania ziarna. może chodzi Ci o talerzowe redlice? a takie cos jak w 2gim linku zaznaczone jest nawet na AF użytkownicy posiadaja-zdaje egzamin na słabych (czyt. luźnych) glebach.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2008 - 22:32

jaki ciagnik potrzeba do Accorda 3m z agregatem aktywnym? 100km zetor styknie czy bedzie za mało?

Jak nie będzie go nosiło to powinno styknąć a w razie czego dociążysz mu przód

#15 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 00:26

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Powiem tak do agregatu uprawowego 3m z siewnikiem accord potrzebny jest dobry obciaznik z przodu. Moc 100KM to minimum a optymalna to 120KM. Kółka to redlice talerzowe jak cofniesz to rórki nie skrzywisz ani nie zapchasz - dobra rzecz. W pneumatyku nie ma wiele do zepsucia. Równiej wysiewa ale ciagnik musi byc na obrotach non stop aby dmuchawa podala nasiona. Bez problemu sieje rzepak w rzadanej dawce i kazda rurka a nie co 2 albo trzecia jak niektórzy sieja poznaniakami.

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 08:13

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne nie rozumiem was w jaki sposob pneumat moze wysiewac rowniej??
jesli w mechaniku jest wszystko sprawne to nie ma bata zeby nie pobral ziarna dokladnie wtedy kiedy ma to zrobic, wiec jak powietrzem mozna zassac dokladniej???
odkopujesz temat kolego
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 17:37

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Sam posiadam siewnik mechaniczny poloneza i wszystko jest sprawne i nawet lajk dojrzy roznice miedzy siewnikiem mech a pneumat. Roznice mozna dojrzec,szczegolnie na rzepaku jest ogromna..

#18 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 17:49

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne @no1NEWHOLLANDno1
A na jakich kółkach wysiewających przy tym polonezie siejesz rzepak ?

Cytuje swój koment spod zdjęcia:

System rozdziału nasion pneumatyczny, na obecnym etapie rozwoju (sytemów pneumatycznych) nie dorównał jeszcze sytemowi kołeczkowemu.Poprawnie ustawiony poznaniak (mówimy o niewyeksploatowanym i poprawnie ustawionym) zasieje lepiej niż poprawnie ustawiony DC, jesli chodzi o rozkład nasion poprzeczny. Rozdział nasion wzdłuzny jest juz blizszy ideału przy pnematyku ale nadal nie dorównuje systemowi kołeczkowemu, gdyz sygnał prędkości jest przekazywany z pewnym opóźnieniem (radar, komp, silnik elektr no i najwieksza jest bezwładnośc nasion w strumienia powietrza).
chodzi o to że w pneumatyku rozdzaił nasin jest losowy i chaotyczny, a w sytemie kołeczkowy rozdział nasion jest scisle określony wg. ustawienia pojedynczego aparatu wysiewającego, znaczy denka (siła dociski i szczelina pom. nim a kólkiem wysiewającym) i doboru kólka wysiewającego. A w pneumatyku wymiana kółka jest podyktowana ilością wysiewanych nasin (pojemnośc napełnieniowa w czasie jednego obrotu rotora) i nie ma żadnego wpływu na jakośc wysiewu (no moze minimalną bo jak będzie rotor o za dużej pojemności a mała dawka wysiewu to rozkład poprzeczny bedzie jeszcze gorszy).

#19 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 19:03

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne Dam sie pociac ale ci nie powiem,nie pamietam poprostu ;) jak bede w najlbizszym czasie na gosp to lookne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 listopad 2008 - 07:50

Sam posiadam siewnik mechaniczny poloneza i wszystko jest sprawne i nawet lajk dojrzy roznice miedzy siewnikiem mech a pneumat. Roznice mozna dojrzec,szczegolnie na rzepaku jest ogromna..

a co z czym porownujesz? accorda z poznaniakiem czy jakims lepszym siewnikiem?
widziałes w galerii zdjęcia ze wschodów mojego jeczmienia czy tez rzepaku? moge stawac w zawody z pneumatykami i uwazam ze wcale nie musze przegrac tej konkurencji, powiem nawet tak - moj jeczmien zasiany uwaga 120kg/ha nie wyglada duzo inaczej jak sasiada obok ktory siał 150kg, podobnie jest z pszenica ja 140kg a sasiad 170-180, wschody dokładniejsze a przede wszystkim rosliny rowniejsze

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Dodaj odpowiedź