Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw uprawowo siewny:)

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:45

Zestaw uprawowo siewny:) ja przecież nie kupie agregatu dopóki nie sprawdze czy mój ciągnik sobie z nim poradzi :) najpierw chce wybrać firme, wyposażenie a dopiero wtedy bedzie wybór czy 3 czy 4 m lecz wstępne założenie jst że ma być 4m:) szerokość robocza i dociążenie ciągnika to już w mojej gestii leży..... skupmy sie na tym co jest bardziej istotne...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestaw uprawowo siewny:) Dzisiaj, 23:21
  •  

#22 Share grp

grp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 14:08

Zestaw uprawowo siewny:) Miałem w użyciu zestaw Amazone w kompletacji kultywator wirnikowy KG 402 , wał Pw 500 , siewnik AD 403 super z nadstawką (zasyp 1100 kg ) przez jedenaście sezonów. Obsiał łącznie około 4000 ha.
Pracował z ciągnikami o mocy 167 oraz 192 KM ( NH 8670, TVT 190, T7030).
Waga całkowita tych ciągników kolejno: 9100, 8300 (przedni tuz) 8740 kg.
Waga opisanego zestawu 2940 kg (ważone dokładnie na wadze) bez zasypu.
Cały zestaw bez awarii. Wymiana jedynie części roboczych oryginalnych.
Gospodarstwo o powierzchni 320 hektarów, całość pod zasiewy, grunty uprawne mozaikowate, zakamienione, trzydzieści procent bardzo duże wzniesienia i stoki o dużym pochyleniu, większość o nieregularnych kształtach
Wydajność uśredniona zestawu: zboża 20 ha dziennie, rzepak 25ha (dane z pięciu ostatnich lat).
Wszystko zasiane w terminach agrotechnicznych. Wyłącznie zasiewy ozimin.
Zestaw został sprzedany w grudniu tego roku. Zastąpi go zestaw AD-P super+ KG 4000 super+ KW 580 (waga całkowita 3480 bez zasypu) Przedstawiam ci suche wiarygodne dane pod twoją rozwagę.Osobiście przed wyborem oglądałem zestawy Kuhna,Lemkena,Amazone,Sulki.
Pozdrawiam

#23 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 11:37

Zestaw uprawowo siewny:) a ktos się orietuje jakie są różnice między broną wirnikową amazone KG a KE??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 13:02

Zestaw uprawowo siewny:) KG ma mniejsze zapotrzebowanie na moc niż KE, KG polecana na szczególnie bardzo ciężkie ziemie wtedy jest w pełni wykorzystana, KG posiada też bardziej trwałe elementy robocze. Na stronie amazone mniej więcej jest wszystko opisane. Tak trudno poczytać?

#25 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 15:52

Zestaw uprawowo siewny:) myślałem jeszcze o takich drobnych ciekawostkach technicznych a foldery mam pobrane i tyle też wiem ale dziękuje za za podpowiedź, wnioskuje że aż tak ciężkiej brony mi nie trzebabo najgorsze bryły są głównie spotykane na początku i końcu pola więc i tak większość obszarów jest łatwa w uprawie ale jednak zwykłym uprawowym ciężko jest je rozbić czyli wolałbym jednak KE, a ktoś się oriętuje w cenach takich zestawów np KE 4000 super + kw 580 + AD 4000 super??

Edytowany przez Agrotron155, 03 styczeń 2012 - 15:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 03 styczeń 2012 - 18:22

Zestaw uprawowo siewny:) Jak chcesz moge Ci wysłać nr na pw do przedstawiciela amazone.
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#27 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:02

Zestaw uprawowo siewny:) z dealerem kontakt bede miał ale tylko tak ogólnie chciałem zapytać :P bo trzeba sie finansowo przygotowac zwłaszcza że inne wydatki na głowie i co roku sie coś kupuje.... ale co zrobić... jak dają trzeba brać:P

#28 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:37

Zestaw uprawowo siewny:) Mojego kolegi sąsiad dociążał URSUSa 1734 bo też amazone ke 403 z siewnikiem go przewracała i do 1 tony na przodzie dołożył drugą od drugiego ursusa i przestało mu unosić przodek, tylko uniosło mu środek ,bo się złamał pomiędzy skrzynią a mostem.Przesada nieraz drogo kosztuje.
Brona KG ma wszystko mocniejsze i grubsze np wałek rotora 70mm ,ke-45mm , rynna olejowa blacha kg-8mm, ke-6mm tryb rotora zęby identyczne ale grubość 20mm różnicy.Większe łożyska i uszczelniacz w kg.wszystko zrobione aby wytrzymało w najtrudniejszych warunkach ale jak pole bez kamieni to wystarczy model KE bo różnica w wadze jest znaczna.Rozebrałem sporo agregatów ale z amazone tylko niektóre mogą się równać, jeśli chodzi o ułożyskowanie i uszczelnienie,bo w polu to żadnej różnicy nie widać w uprawie, bardziej liczy się osprzęt ,wał, włuka.

Edytowany przez Darpol, 04 styczeń 2012 - 21:53.

#29 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:58

Zestaw uprawowo siewny:) mój ma pełną ramę dlaatego b mam zamontowany tuz więc nie obawiam sięo dociążenie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 12:35

Zestaw uprawowo siewny:)

mój ma pełną ramę dlaatego b mam zamontowany tuz więc nie obawiam sięo dociążenie:)

kolego ty nie myl pelnej ramy takiej jak jest w jd ze idzie od poczatku do konca i silnik skrzynia na niej spoczywa i nie ma naprezen zwiazanych ze sztywnym polaczeniem tak jak jest to np w df gdzie wszystko skrecone jest do kupy silnik do skrzyni i dalej.A ta rama o ktorej piszesz jest to rama stabilizacyjna zebys nie wyrwal sobie przodu jak zalozysz za dozy balast czy maszyne.W jd tuz jest przykrecany do ramy i nic wiecej nie potrzeba a w df ramy nie ma dlatego masz to wzmocnienie nazwana RAMA STABILIZACYJNA TUZa

Dodaj odpowiedź