Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw uprawowo siewny:)

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 15:44

Zestaw uprawowo siewny:) Rozważamy zakup agregatu uprawowo siewnego aktywnego, ma to byc nowy zestaw o szerokosci roboczej 4 m siewnik powinien być nabudowany by mógł wywierac wiekszy docisk na wal.. jednak nie wiem jakiej firmy zestaw byłby najlepszy mamy cięzkie gleby i dlatego ma być aktywny czekam na opinie użytkowników jak i porady:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestaw uprawowo siewny:) Dzisiaj, 15:54
  •  

#2 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 27 grudzień 2011 - 17:37

Zestaw uprawowo siewny:) Dużo masz ha do obsiania ? Czemu akurat 4m ? ;)
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:03

Zestaw uprawowo siewny:) by szybko obsiać niektóre pytania są wręcz debilne !

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
    sporty walki MMA

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:13

Zestaw uprawowo siewny:) Nie pasuje to nie czytaj,proste.A po drugie co powiesz na to ze taki 4 metrowy zestaw waży gdzieś w granicach 2.5T na pusto ? oczywiście zależy od zestawienia.Agrotron lekko mógłby nie mieć z nim.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:16

Zestaw uprawowo siewny:) ale nadbudowany to nie odczuje tego bo ciężar jest przeniesiony jak najbliżej ciągnika

#6 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
    sporty walki MMA

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:24

Zestaw uprawowo siewny:) Tak czy siak,nadal jest to conajmniej 2.5T na pusto! mimo ze jest bliżej ciągnika,wiadomo 3 metrowy byłby lżejszy ale np u kolegi @pawel6485 Zestaw na bronie wirnikowej Amazone wazy 2.5t na pusto tyle ze ze jest 3 m :o

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:41

Zestaw uprawowo siewny:) wszystko zależy co weźmie jaki wał redlice i masę siewnika lekką wersje
Skoro chce 4m to wie co mu potrzeba

#8 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
    sporty walki MMA

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:56

Zestaw uprawowo siewny:) Masz rację,z tym ze @paweł miał jeszcze rolki dociskające,to też swoje wazy :unsure: i do tego jest zamontowane na samym końcu zestawu.

#9 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:10

Zestaw uprawowo siewny:) znaczy sie ciagnik sobie proadzić powinien bo z 2 tonowym gruberem sobie radzi a jak wiadomo wał w nim jest najcięższy a jest na samym końcu a sam agregat jest dużo dłuższy od zestawu uprawowo siewnego który jest blisko ciągnika... a 4 moterowy dlatego bo mam dopasowany opryskiwacz i rozsiewacz czyli po 16 m czyli raczej 4 metry bedzie najbardziej odpowiedni :) chodzi mi o to jakie najlepsze redlice jaka firma i co warto miec na uwadze przy wyborze takiej maszyny :)

#10 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:10

Zestaw uprawowo siewny:) Tylko jak się takim czterometrowcem poruszać po drogach, chyba że masz pole za domem.
Jeśli chcesz nowy zestaw to nie polecam Kuhna (zestaw uprawowo siewny). Ma kilka mankamentów które potrafią bardzo irytować w trakcie pracy, np to że boczna osłona po kontakcie z kamieniem odgina się na stałe co powoduje nasypywanie się ziemi pomiędzy przejazdami (pomijając to ze jest ona fabrycznie zbyt krótka). A jeśli chodzi o siewnik to jest przereklamowane "precyzyjne" ustawianie wysiewu śrubą "mikrometryczną!", poprzez przesuwanie tych wałeczków wysiewających tak jak było to w tych konnych siewnikach, mianowicie jest tak wykonane że jak przekręcisz jeden pełny obrót śruby to dopiero coś tam się ten wałeczek ruszy, czyli precyzji brak!

Edytowany przez darek195, 27 grudzień 2011 - 20:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 22:58

Zestaw uprawowo siewny:) pole najdalej polożone jest od domu w odległosci 2km wiec nie widze problemów:)

#12 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
    sporty walki MMA

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:08

Zestaw uprawowo siewny:) Jeszce jedno,pneumatyk czy mechanik ? ;)

#13 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 16:00

Zestaw uprawowo siewny:) mechanik:P pneumatyk mi nie potrzebny;p

#14 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 13:25

Zestaw uprawowo siewny:) Kolego a jaki masz ciagnik?Bo wagowo to go podniesie ale przewzy i d*pa.
4m to juz waga

Ja posiadam 3m maschio aliante pnematyk nabudowany na wal z podwojnymi talezami + koleczka do siewu drobnych nasion i taki zestaw wazy na pusto 2,8t +1000Lzbiornik ciagam to jd 6830 na 1000 wom na ciezkich ziemiach mocy mu nie brakuje ale musialem dokupic jeszcze 2 obciazniki teraz mam 18szt i dokrecic jeszcze od ursusa 6szt po 28kg szt i teraz moge pracowac.

W mojej okolicy to 4M ciagaja ciagniki po 180-200km i widze ze tez maja dokrecone obciazniki od ursusow mowie akurat o nh + accord aktywny oczywiscie

pozdrawiam

#15 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:15

Zestaw uprawowo siewny:) Chce ciągać 4m to niech ciąga. najwyżej będzie sypał po 100kg zboża i czepaił z przodu kamienie bo żelaza we wsi zabrakie.

Agrotron155-> bierz Amazone KG4000 super + wał KW580 + Ad4000 super.

#16 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:16

Zestaw uprawowo siewny:) mam agrotrona 155 jego waga to 6 ton i dochodzi gruch tonowa na przód i da sobie rade ojca brat cioteczny ma agrotrona 130 i ma amazone ke 3000 special i siewnik ad 3000 i daje rade a ciągnik i lżejszy i krótszy poza tym pisałem wyżej ze mam grubera który waży 2 tony i ciągnik zachowuje się stabilnie mimo że to co najcięższe ma na samym końcu a gruber dość długi jest poza tym z pługiem obrotowy overum xcelsior dddddx też sobie radzi a ma podobną masę do grubera czyli około 2 tonya uprawowo siewny jest dużo krótszy więc problemu nie widze...

Edytowany przez Agrotron155, 30 grudzień 2011 - 18:23.

#17 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
    sporty walki MMA

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:49

Zestaw uprawowo siewny:) Nie wiecie czy kverneland oferuje 4 metrowe nadbudowane mechaniki ?

#18 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:09

Zestaw uprawowo siewny:) Jeśli chodzi o dociążenie przodu to wydaje mi się, że 1,5tony przy tym Deutz'u będzie nawet za mało dla czterometrowca z tyłu.

Edytowany przez darek195, 30 grudzień 2011 - 20:09.

#19 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:19

Chce ciągać 4m to niech ciąga. najwyżej będzie sypał po 100kg zboża i czepaił z przodu kamienie bo żelaza we wsi zabrakie.

Agrotron155-> bierz Amazone KG4000 super + wał KW580 + Ad4000 super.

twój ciągnik jest lżejszy od mojego a ma tą samą długość i oglądając Twoje zdj zauważyłem że masz opryskiwacz który wraz z wodą waży 3,5 tony i jak jest ze stabilnością?? podejżewam że zestaw uprawowo siewny bez materiału siewnego powinien ważyć 2,7t

Edytowany przez Agrotron155, 30 grudzień 2011 - 21:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 22:28

twój ciągnik jest lżejszy od mojego a ma tą samą długość i oglądając Twoje zdj zauważyłem że masz opryskiwacz który wraz z wodą waży 3,5 tony i jak jest ze stabilnością?? podejżewam że zestaw uprawowo siewny bez materiału siewnego powinien ważyć 2,7t

kolego ale 2 tony wazy caly a wal ile wazy?

zebys sie nie wpakowal tak jak moj kolega chcial kupic amazonke ktora wazy 3 t czy nawet przekraczala ale on ze nie bo go dociazy jak cos ale wkoncu niewiem czy kupil czy nie bo puzniej zaczol zmieniac marki

ja tam wiem jedno poprzedni agregat nie wazyl 2t i z nim jezdzilo mi sie super przez kazde bagno pszeszedl a teraz tonie jak tytanik i do gory i cala wstecz i kolejiny do mostow tylko ze znowu jak sa bryly to waga robi swoje ale jak pierwszy raz jade od kanalow to przy koncu zawsze odbijam nawet pol metra w pole jak jestem niepewny bo raz podnioslem agregat i przysiad od rowu tylnym kolem i skrpa jeszcze zaczela sie opsuwac i to nowym sprzetem bym sie wpakowal

ja mowilem o 4m acordzie wiedz pnematyk nie mechanik
nie wiem ile waza inne zestwy wiem ile moj 2,8t 3m

kolego to co ci sie wydaje jest nie istotne spojz na rozlozenie masy przod i tyl a puzniej mow

ozdrwiam

Edytowany przez Heniekii, 30 grudzień 2011 - 22:31.

Dodaj odpowiedź