Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustawić zapłon URSUS C-360

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 14:58

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 nie , może źle się wysłowiłem pomogliście mi tylko w poście #14 zadałem pytanie i dopiero teraz uzyskuje odpowiedź ale lepiej późno niż wcale @mtracz nie denerwuj się po to szkodzi zdrowiu :D

wszystkim dziękuje za odpowiedzi mi udzielone i przepraszam za tamten post wcześniej jeżeli kogoś uraziłem

Edytowany przez PIOTREK44, 05 styczeń 2014 - 20:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Dzisiaj, 16:20
  •  

#22 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 12:03

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Witam.
Zdaje sobie sprawę że temat zapłonu był poruszany już kilkanaście raz.
Mój problem polega na tym że kilka miesięcy temu zrobiłem remont w c360[wymiana słupków, i regeneracja głowic,pompy i wtrysków], ciągnik ładnie odpala ale jest problem, grzeje się w cięższej robocie "np transportowałem 13 ton zboża i się zagrzał" .[uszczelki i głowice są szczelne].
Kupiłem nową chłodnie tą 5 kanałową, nową pompę wody Polską i nic dalej to samo.[wymieniłem nawet manometr i dałem od c360-3p razem z czujnikiem] temperatura dochodzi do czerwonego.
Więc zacząłem szukać w zapłonie a tu zonk zapłon jest opóźniony o 4-5 cm względem kresek,to zacząłem regulować i nic nawet jak dam pompę maksymalnie do bloku to i tak zostaje 1,5-2 cm opóźnienia do kresek[na zdjęciu pokazanie dokładne gdzie ma ruch paliwa na 1 sekcji.
Zjecie znalazłem w necie ale mam dokładnie tak samo kreski.

Czy coś źle robię może to nie te kreski,ustawiałem do tych na dole dwóch,dodam tylko ze jak dałem pompę maksymalnie do bloku wydaje mi się że silnik chodzi bardziej "metalicznie" ale może to tylko takie odczucie.

Ogólnie pali od „ strzała” ma zrobione około 60 mth po remoncie.

Z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam
Tomasz

1232.jpg

Połączony

Edytowany przez tomaszbrzoza, 19 wrzesień 2013 - 19:08.

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 17:07

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Stary zdezelowany diesel ciężko się grzeje. Po remoncie (takim który przywraca kompresje silnika do pierwotnego stanu) silnik łatwiej się rozgrzewa i osiąga prawidłową temperaturę pracy spokojnie w granicach 90 a nawet 100 stopni.
Kąt wtrysku ustaw jak należy. Teraz masz za późny a silnik może się grzać bardziej przy za wczesnym. Jak dałeś pompę na silnik był zbyt wczesny. Dla tego było słychać metaliczne uderzenie. To jest szkodliwe dla silnika.
czy zagotowałeś płyn czy tylko sugerujesz się wskazówką że jest na pograniczu zielonego i czerwonego?

Edytowany przez seweryn20, 17 wrzesień 2013 - 17:23.

KPK Kumurun Team

#24 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 17:25

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Rozrząd był ruszany?
Pompa wtryskowa wróciła twoja z oryginalnym sprzęgnikiem.
Sprzęgiełkiem pompy dobrze trafiłeś.
Wyjmij i zobacz czy wpust na wałku pompy jest dobry
Jak wszystko dobre to możesz wypiłować jeden ząbek na sprzęgle i zyskasz tym przesunięcie którego brakuje.
Albo jedź z nią do pompiarza i niech coś wymyśli.

#25 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:09

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Witam pompa była na wymianę ale rozkład zębów na trybie się zgadzał [liczone od klina], kąta już nie mogę przyśpieszyć bo jest na max do silnika[a dalej jest za późny],rozrząd nie był ruszany ale jak ściągnę korek wlewu oleju to słychać dzwonienie gdy włączę sprężarkę troszkę słabiej ale dalej dzwoni choć nie wiem czy to nie koła na wolnych obrotach tak chodzą, co do sprzęgła pompy wszystko jest dobrze założone.

Co do zagotowania to nie zagotowałem ale jak widzę że wchodzi na pogranicze zielone/czerwone zatrzymuje i daje mu ostygnąć na wolnych obrotach[mowa o wskażniku temp. od c-360-3p].

Edytowany przez tomaszbrzoza, 17 wrzesień 2013 - 20:24.

#26 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:43

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Spiłuj jeden ząbek by powstało drugie takie samo szerokie miejsce na sprzęgiełku i tym nowym naceluj przy wkładaniu. Uzyskasz przesunięcie i ponowną możliwość regulowania pochyleniem pompy. Tylko spiłuj z dobrej strony i odsuń się od starego miejsca o ząbek, czyli spiłuj drugiego ząbka.

#27 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:50

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Weź obróć wałem na rozruszniku parę razy na pełnym gazie dopiero ustawiaj kont i pamiętaj pompa do oporu.

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:53

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Dokładnie. Możliwe że tryba są wyrobione i brakuje już regulacji do skorygowania tego. Co do rzęcholenia to normalne. Tym się nie przejmuj. Chociaż zdarza się że sypią się łożyska na pośrednim.
A co do wskazówki to może jesteś przewrażliwiony? Proponuje to zignorować i jeździć dalej. Zobaczysz co się stanie. Nawet jak zagotujesz i zareagujesz od razu to stań i zostaw silnik na wolnych obrotach.
Mi mtz jak zasłonie chłodnicę to dosłownie leci do końca zielonego i... staje. pewnie pełne otwarcie termostatu.
KPK Kumurun Team

#29 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 21:02

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Jutro ponownie sprawdzę kąt według wskazówek, a temperaturę spróbuje zmierzyć miernikiem elektronicznym jak będę orał pod pszenice a do rozrządu zajrzę zimą,od razu sworznie wymienię w przodzie.
Napisze jutro jak to wygląda u mnie z tym zapłonem.

Edytowany przez tomaszbrzoza, 18 wrzesień 2013 - 17:42.

#30 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 17:44

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Witam,więc tak chyba się nie obejdzie bez piłowania ząbka ale teraz tak, piłujemy tak jak daje się pompę aby przyspieszyć zapłon??? .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share toffik

toffik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:26

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 pompa na silnik przyspieszony od silnika opozniony.Ustaw na pierwsza kreske od dolu kola zamachowego.

Załączone miniaturki

• Znaki na kole zamachowym,Ursus,C-360.jpg

#32 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:38

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Witam ma jeszcze pytanie czy aby dostać się do rozrządu w c360 trzeba odjechać przodem???.

Edytowany przez tomaszbrzoza, 19 wrzesień 2013 - 18:39.

#33 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:48

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Trzeba. Niestety. Ale to i tak niewiele roboty w porównaniu z innymi ciągnikami.
KPK Kumurun Team

#34 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:00

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 A i mam jeszcze jedno pytanie bo w głowicach prawdopodobnie nie zostały wymienione prowadnice tylko same zawory i docieranie gniazd ale teraz zauważyłem ze jak rano zapale ursuska to po chwili jak mu dodam gazu to lokomotywa czuć olej, przejadę się kawałek i już tego nie ma.Wydaje mi się ze prowadnice puszczaj olej przez noc i jak zapale zawory zaczyna pracować olej wpadnie do komory spalania i jest kolorowo wtedy ^^.[Chyba dobrze wnioskuje]

Dzięki za rady.

Edytowany przez tomaszbrzoza, 24 wrzesień 2013 - 14:53.

#35 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 13:16

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Witam.
Dziś orałem pod pszenice i sprawdziłem temp. elektronicznym wskaźnikiem wyszło ze po nagrzaniu i zaoraniu tak około 0,5h na głębokość -15-20 cm klasa ziemi 2-3 przy termostacie~82,5 stopnia.
Ogólnie na wskaźniku od c360-3p temp. była tak prawie w połowie [bardziej mniej niż więcej],pompa przestawiona na max do silnika i jest dużo lepiej z temperaturą ponadto ciągnik idzie z trzema skibami i kolczatką tak jak powinien, orałem na dwójce.[Korektę rozrządu zrobię w zimie jak będzie czas,zapłon jest jaszcze o 1,5 -2 cm opóźniony a tak nie może być].

Edytowany przez tomaszbrzoza, 23 wrzesień 2013 - 13:24.

#36 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 12:09

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Jak ma być ustawiny początek wtrysku? Na kole zamachowym są dwie kreski i na obudowie jedna to ma być ustawione na pierwszej czy pomiędzy . Mechanik mi ustawił na pierwszą

#37 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 12:32

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Dobrze ustawił i nie kombinuj po swojemu bo jeszcze coś zepsujesz.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#38 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 14:55

Dobrze ustawił i nie kombinuj po swojemu bo jeszcze coś zepsujesz.

Ja tylko chce sprawdzić czy dobrze jest, ale jak tak jest dobrze  to dzięki :) 

#39 Share KamilMartyniuk

KamilMartyniuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 07:17

Jak ustawić zapłon URSUS C-360 Mam takie pytanie dlaczego w ursusie c355 początek wtrysku zastępuje po zaslonieciu znaków dopiero zaczyna się wtrysk

Edytowany przez KamilMartyniuk, 01 lipiec 2016 - 07:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 09:26

Jak to dla czego? Bo jest źle ustawiony.

KPK Kumurun Team